PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808026}

Kobieta idzie na wojnę

Kona fer í stríð
6,9 6 402
oceny
6,9 10 1 6402
6,4 15
ocen krytyków
Kobieta idzie na wojnę
powrót do forum filmu Kobieta idzie na wojnę

Fantastyczny

ocenił(a) film na 8

Ten film absolutnie mnie zachwycił, trudno mi się do czegoś przyczepić. Po pierwsze - fantastyczny pomysł formalny - muzyka pomyślana na niediegetyczną, jest diegetyczna... ale czy do końca? Status orkiestry i chóru w tym filmie dodaje całej historii humoru, lekkości i świeżości. Jest to tym bardziej potrzebne, bo film opowiada o najważniejszych rzeczach - a takie najlepiej ugryźć właśnie z przymrużeniem oka, inaczej ciężar staje się nieznośny. Dla mnie ten film posiada idealny balans między gorzkim rozliczeniem ze współczesnością i naszą nieuchronną przyszłością, która łeb na szyję zmierza ku katastrofie klimatycznej, a ciepłą, zabawną historią, dającą kapkę nadziei pośród całej tej beznadziei. Osobno muszę pochwalić aktorkę wcielającą się w dwie główne role. Ta kobieta to dla mnie objawienie - jej rola była niezwykle wymagająca, na swoich barkach niosła cały film, nie dość, że musiała sprawdzić się w podwójnej roli, to jeszcze musiała wykazać się zarówno komediowo, jak i dramatycznie. A co więcej, była to rola niezwykle fizyczna - biegała, czołgała się i umazywała się różnymi mało przyjemnymi substancjami. Jestem pełna podziwu dla jej talentu, kondycji i wszechstronności.
Od siebie naprawdę polecam ten film, trafił w moje czułe struny, idealnie oddał mój stan ducha. Możliwe, że i w was coś poruszy, jakoś zainspiruje lub zreflektuje, a jeśli nie, to przynajmniej przyjemnie spędzicie seans.
Pełna recenzja tutaj:
https://www.youtube.com/watch?v=NXPRKJlDayc

ocenił(a) film na 7
nynavee

'Kobieto, szczekaj!' ^^

nynavee

wiesz może, gdzie zobaczyć w necie? Nie mogę znaleźć na żadnym VOD...

CrazyMusic

Jest na razie na - zalukaj

ocenił(a) film na 9
nynavee

fenomenalnie zachwycający, mimo trudnego tematu pokazano to z wielką lekkością i bez zadęcia

ocenił(a) film na 8
nynavee

Dołączam, jeżeli mogę - 8/10 !!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones