PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=105724}

Kobieta pod presją

A Woman Under the Influence
7,8 3 579
ocen
7,8 10 1 3579
8,0 15
ocen krytyków
Kobieta pod presją
powrót do forum filmu Kobieta pod presją

Mąż na terapię

ocenił(a) film na 7

Dla mnie głównym źródłem problemów kobiety był przede wszystkim jej mąż - człowiek impulsywny, agresywny, niedojrzały, niezrównoważony i egoistyczny. Oczywiście bardzo dużo mówił o tym, jak on niezmiernie kocha swoją żonę, ale nie było w tym za grosz zrozumienia, rozmowy i autentycznego wsparcia. Na dodatek ciągle zwalał jej na głowę tabuny swoich znajomych, w ogóle nie znał swoich dzieci. Wysłał ją do psychiatryka, gdzie nie było żadnej terapii tylko elektrowstrząsy. Sam sobie powinien je zafundować. Biedna kobieta, biedne dzieci.

ocenił(a) film na 7
Agatonik

Główny problem to brak komunikacji. Między wszystkimi. I to wg reżysera doprowadza do rozpadu, choć jak to w życiu bywa - czasem wyjdzie słońce i pojawi się chwila pozornej normalności (ostatnia scena). Pod koniec mąż nie odpowiada na pytanie żony: "czy mnie kochasz?" więc pierwszy raz być może jest z nią szczery, ale brnie dalej w związek oparty na wzajemnej męczarni. Bo jeśli jest problem w połączeniu to trzeba się szybko rozłączyć.

ocenił(a) film na 7
wendy_time

Tak, "rozłączenie" bywa niekiedy najlepszym, najmądrzejszym wyjściem. Dla dzieci też.

Agatonik

typowa szowinistyczna wypowiedź
za całe zło tego świata winni są mężczyźni
fakt główna bohaterka była bardzo biedna, ale dlaczego  bowiem nie potrafiła dojrzale pokierować swoim życiem

ocenił(a) film na 7
tisoc

Nie są odpowiedzialni "za zło całego świata". Odnosiłam się do postawy tego konkretnego mężczyzny, w tym konkretnym filmie. Nie generalizuj.

Agatonik

Nie generalizuję. I też odniosłem się do postawy tej konkretnej kobiety, w tym konkretnym filmie. Powtórzę, bohaterką jest kobieta nie potrafiąca dojrzale pokierować swoim życiem. Kobieta postępująca irracjonalne, aspołeczna,, którą wszystko przerasta. Oto kobieca bohaterka tego filmu. Nie widzisz tego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones