PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=233832}

Kolor szafranu

Rang De Basanti
7,6 1 423
oceny
7,6 10 1 1423
Kolor szafranu
powrót do forum filmu Kolor szafranu

Moja opinia

ocenił(a) film na 5

Zbierałam się do tego filmu bardzo długo bo po zakupieniu go leżała na półce przeszło miesiąć. W końcu się do niego zabrałam. muszę stwierdzić iz mimio wcześniejszego uprzedzenia do niego bo komentarzach forumowiczów czy znajomej, urzekł mnie ten film. Ukzauje różnorodnoś kultur. Mamy muzłumanina, którego nie akceptuje hindus a jego rodzice przyjażni z hindusami. Jednkaże on stoi ponad tymi podziałami nawet Laxman się przełamuje.
Film jest warty obejrzenia, ale jeśli ktoś chce zobaczyć kolorowy, pośmiewny film może się zawieść. Film ukzauje nie tylko patriotyzm młodych ludzi ale także przyjaźń ponad podziałami.

ocenił(a) film na 5
Klaudia192


Szkoda tylko, że scena gdzie wnoszą ich chciała została usunieta z filmu i tylko w dodatku można ją zobaczyć. Brakuje mi tam też Sue.

ocenił(a) film na 8
Klaudia192

Dlatego lepiej nie słuchać opinii przypadkowych osób. Ten film przecież ma na imdb aż 8,5.
Jakbym posłuchał opinię przyjaciela to bym nigdy nie obejrzał na przykład dwóch genialnych filmów
irańskiego "Rozstania" z 2011 roku nagrodzonego za najlepszy zagraniczny film roku z oceną na imdb 8,5 oraz
japońskiego filmu z 2008 roku "Love Exposure" nagradzanego też na festiwalach.
Jeden z bardziej oryginalnych scenariuszy jakie można spotkać w ostatnich latach i świetnie zagrany.
Zresztą też ze świetną oceną na imdb 8,2 mimo, że wielu może się nie podobać przez udziwnienia oraz to,
że w filmie jest poruszanych wiele wątków. Film o religii, perwersji, nienawiści i miłości. Piękny.
Zarówno "Rozstanie" jak i "Love Exposure" są dla mnie genialne.
A z indyjskich filmów polecam też "Black" 2005, "Gwiazdy na ziemi" 2007, "3 idiots" 2009.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones