PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=719066}

Kong: Wyspa Czaszki

Kong: Skull Island
6,4 95 534
oceny
6,4 10 1 95534
6,0 33
oceny krytyków
Kong: Wyspa Czaszki
powrót do forum filmu Kong: Wyspa Czaszki

pierwsze wrażenia

ocenił(a) film na 9

Film robi wrażenie - połączenie Konga z 2005, coś z Avatara, coś z Jurrasic Park - taki koktail z dobra obsadą osadzony w latach 70-tych.

ocenił(a) film na 4
Haal

Byłem w kinie widziałem szkoda czasu :(

ocenił(a) film na 6
Haal

Jeszcze "Czas Apokalipsy" dodałbym do tego koktajlu ;)

ocenił(a) film na 6
pitdoggy

A myślałam, że tylko ja miałam takie skojarzenie ;)

ocenił(a) film na 6
Nnatalia94

Scena że śmigłowcami bardzo inspirowana :-)

ocenił(a) film na 6
pitdoggy

No i do tego muzyka, że momentami musiałam się zastanowić co właściwie oglądam :D

użytkownik usunięty
pitdoggy

Moim zdaniem scena ze śmigłowcami została żywcem wyjęta z tego filmu: https://www.youtube.com/watch?v=ZJVaofmUcUE Dajcie na 01:18 i sami oceńcie.

ocenił(a) film na 7
Haal

Tak spytam z ciekawości. Co Ty tu maiłeś z Avatara?
http://maritra.pl/2017/03/kong-wyspa-czaszki-2017.html

ocenił(a) film na 9
Krzysztof421

Natura (nie z tej ziemi) vs człowiek (dobrzy ludzie i źli ludzie - armia) - niewiele, ale ekcenty eko przewijały się przez film.

użytkownik usunięty
Haal

dokładnie, film jest świetny, dużo mocno przerysowanych, ale kozackich scen jak np. Hiddelston z mieczem samuraja w masce przeciwgazowej robiący miazgę z mini pterodaktylów ;) Dla fanów gatunku pozycja obowiązkowa przed potyczką Godzilli z Kongiem za dwa lata :)

Haal

O ile wersja Jacksona w ogóle mi nie podeszła, była dla mnie zbyt slapstickowa o tyle z obejrzenia nowego Konga jestem względnie zadowolony.
Film ma swoje wady, nie przeczę (jak np. pojawiający się niezauważenie znikąd Kong, zbyt przerysowana postać Packarda) ale w ogólnym rozrachunku to był dla mnie przyjemnie spędzony czas.

ocenił(a) film na 6
Piotrek_K79

popieram, mam podobne odczucia po obejrzeniu filmu - wersji Jacksona nawet nie chciało mi się oglądać do końca

użytkownik usunięty
Haal

Mi też się podobał. Wreszcie coś nowego po ciągłych powtórkach zakończenia. Zawsze szkoda mi było Kinia.

ocenił(a) film na 4
Haal

chyba ogladalismy 2 rozne filmy, to amerykanskie g ó wno nie mozna porownac nawet do POCAHONTAs . uwazam ze powinni zakazac amerykanom tworzenie takich filmów

ocenił(a) film na 7
Haal

też mi się podoba, choć jako fotograf rozwaliła mnie scena fotografowania na czarno białym filmie kolorowej zorzy polarne, nie mówiąc o nocnych zdjęciach...ale to tylko zboczenie

ocenił(a) film na 7
Haal

Film dobry a scena po napisach sprawila ze nie mogę doczekać się następnej części.

ocenił(a) film na 9
Haal

Jak dla mnie super-lepszy od ostatniej wersji Konga...i muzyczka lat 70tych super klimacik daje

ocenił(a) film na 7
Haal

wrzuciłem na kino domowe,kilka browarów,szpyty na pufę i....całkiem nie złe ! mocna 7 polecam !

ocenił(a) film na 5
Haal

Ten film jest bardzo przeciętny. 5ka tylko ze względu na Konga. Dialogi, gra aktorska, scenariusz tak kuleją,że szkoda strzępić ryja, jak to się mówi.

ocenił(a) film na 8
Haal

U mnie to wyglądało tak.
Do kina nie poszedłem bo uznałem, że Kong to pewnie jak większość , film który lekko się oglądnie i szybko zapomni, a 24zl piechotą nie chodzi ;)
Parę dni temu wkońcu miałem okazje go obejrzeć.
Początek jak początek, jakaś tam gadanina nie zapowiada tego co się wydarzy. No dobra włączyłem to lecę dalej.
I tylko pojawienie się na wyspie. I od razu z grubej rury.
Czegoś takiego się nie spodziewałem.
Bardzo dobry film. Aż sam się zdziwiłem.
Kong wyglądał całkiem dobrze, te wielkie zwierzęta też spoko, no może z wyjątkiem pająko kraba.
Te stwory takie trochę dziwne, ale ujdzie. Lepiej wypadały dinozaury z poprzedniego King Konga, ale te stworki też mogą być nawet, choć fakt faktem już gdzieś widziałem design tego potworka o przednich łapach i ogonie tylko kurde nie mogę sobie przypomnieć gdzie.
No i na wielki plus zasługuje to, że owy Kong nie szedł klasycznym tropem, a wprowadził całkiem nowy wątek. To mi się podobało.
Solidna 8 ode mnie.

ocenił(a) film na 5
Haal

Kolejny,z czego się można cieszyć dla us-owców, Czas Apokalipsy tym razem w Parku Jurajskim z dodatkiem King Konga. 5/10 !!!

ocenił(a) film na 6
Haal

no i wyszło mega sztucznie........

ocenił(a) film na 7
Haal

Podobał mi się motyw ze strąceniem helikoptera drzewem. Zaczyna się wierzyć w te mordercze awiofobiczne brzozy ;)
A tak na serio, mój osobisty faworyt to niema scena powrotu.
Na plus: zdjęcia, plenery, pomysł Agharti pełnej potworów, mimika ócz fotografki, parę mini-twistów, no i cały ten koktajl. W zasadzie film ma wszystko, co powinien, włącznie z dziurami fabularnymi, kliszami i brakiem realizmu ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones