PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=361406}

Konklawe

The Conclave
6,4 2 415
ocen
6,4 10 1 2415
Konklawe
powrót do forum filmu Konklawe

8/10

ocenił(a) film na 8

wspaniałe zdjęcia ukazujace tajemnicę wyboru, niezmienione zakłamanie kardynałów rządnych tronu i władzy.Kolejny kop dla kościoła w Polsce.

użytkownik usunięty
rico_8

Eeee? Sorki, pewnie zostanę uznany przez ciebie za fanatyka religijnego, ale powiedz mi co film o hiszpańskim kardynale ma do polskiego Kościoła? Przecież akcja filmu dzieje w renesansie, w Watykanie... Chyba coś ci się pomyliło.
A film ukazuje smutną prawdę o Kościele, której należy w sumie się wstydzić. Ale film naprawdę dobry.

użytkownik usunięty
rico_8

Eeee? Sorki, pewnie zostanę uznany przez ciebie za fanatyka religijnego, ale powiedz mi co film o hiszpańskim kardynale ma do polskiego Kościoła? Przecież akcja filmu dzieje w renesansie, w Watykanie... Chyba coś ci się pomyliło.
A film ukazuje smutną prawdę o Kościele, której należy w sumie się wstydzić. Ale film naprawdę dobry.

ocenił(a) film na 8

Bezpośrednio w polski Kościół to nie uderza, ale w samą ideę Kościoła.
Uważam, że dobrze, że kręci się takie filmy, bo one ukazują, że Kościół wcale nie jest taki święty, jak go moherowe babcie malują. Czekam aż ktoś nakręci historię Jana XXII, bo to mój 'ulubiony' papież. :)
A film polecam wszystkim, bo naprawdę ciekawy.

Gosia_M_

Podobnie jak mój przedmówca niechce być posądzony o jakieś "mocherowskie poglądy" ale jako człowiek o dosć twardo ugruntowanej wierze musze sie niezgodzić.
Kosciół jest instytucją prowadzona przez ludzi i tak jak człowiek ma wiele słaboći. ale nierozumię co ma piernik do wiatraka i jakiego ma dać kopa historia z przed 600 lat niby obecnemu kosciołowi. " Żyd ukradł cygana powiesili" jeśli coś jest o zabarwieniu chcrzescijanskim i nie dokonca zgodne z etyką to odrazu sie to pientnuje czy ma to zwiazek czy nie. Dla mnie poraszka. Ale odnosnie tematu to publicz napewno nasz Ojciec Św. JPII a jesli nie wielu wczesniej przeprosiło i uznało błedy kościoła i równiesz tego średniowiecznego. A patrząc na te czasy to powiec mi jaka instytucja w tym czasie nie działała inaczej. Wszystko polegało na akcesji dziedziczeniu i na majadkach.TYlko liczyła sie polityka kto miał władzę mógł wszystko.
A odnośnie filmu to dam 5/10 czyli porostu film. Wiecej sie spodziewałem od tego filmu. A na koncu miałem wrarzenie że nie chodziło o pokazanie istoty tamtych wydazreń a pokazanie jak to młody kardynał bzyka całkiem niezłą czarnulę.
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones