PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=120537}

Konstelacja Jodorowsky

La constellation Jodorowsky
6,5 251
ocen
6,5 10 1 251

Konstelacja Jodorowsky
powrót do forum filmu Konstelacja Jodorowsky

ciekawy

ocenił(a) film na 7

ale sądziłem, ze jednak więcej tu będzie o filmowym dorobku chilijskiego reżysera, czy nawet o jego romansach z komiksem, podczas gdy ostatnie pół godziny filmu to zapis swego rodzaju zbiorowej terapii, w której w centrum uwagi nieoczekiwanie staje sam twórca dokumentu, a Jodorowsky robi za terapeutę. może to i intrygujące, ale ze sztuką filmową ma wspólnego niewiele, a to akurat interesowało mnie najbardziej. tak czy inaczej - miłośnikom dorobku autora "El Topo" polecenia warte.

ocenił(a) film na 6
Caligula

Myślę, że akurat terapia Jodorowskiego ma bardzo dużo wspólnego z jego sztuką filmową.
Nawet pozwolę sobie napisać, że te 'drzewa rodzinne', symbole, nawiązania do teorii psychoanalitycznej są bardzo widoczne w 'Świętej krwi'.

ocenił(a) film na 7
mickiewiczk

Niestety dokument nie zdradzal za wiele kulisow z produkcji, a opowiadal o zyciu i nie tylko filmowych pasjach Jodorowskiego. Ale byly np fragmenty o niezrealizowanej "Diunie", ktora gdyby tylko powstala moglaby byc wtedy przelomowym wydarzeniem. A tak Giger czesc pomyslow wykorzystal pozniej przy realizacji "Obcego".

ocenił(a) film na 6
mickiewiczk

hmm a o ustawieniach hellingerowskich słyszał..?

ocenił(a) film na 6
to-co-bierzesz

Oczywiście, że słyszała.

ocenił(a) film na 6
mickiewiczk

To super :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones