1 godz. 44 min.
7,4 18 538
ocen
7,4 10 18538
5 698
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":2}
{"type":"film","id":6842,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Konsul-1989-6842/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Konsul
  • pacheau_vaughn_fw ocenił(a) ten film na: 9

Nie tylko udany film o kanciarzu, ale też satyra na degenerację biurokracji w PRL-u. Sprytny i pewny siebie oszust prosperuje, bo każdy boi się sprawdzić, czy on faktycznie nie jest podwieszony pod kogoś ważniejszego. Gdyby filmowy Wiśniak był ostrożniejszy, mógłby tak funkcjonować długie lata.

• BartRick_ ocenił(a) ten film na: 8

pacheau_vaughn_fw Zupełnie jak w filmie Pułkownik Kwiatkowski

• Lucas207 ocenił(a) ten film na: 9

pacheau_vaughn_fw Słuszne spostrzeżenie. Ówczesny zbiurokratyzowany, zhierarchizowany system został "zhakowany" przez jednego spryciarza. Bardzo cenne są w filmie sceny pokazujące funkcjonowanie poszczególnych instytucji. Szczególnie zapadły mi w pamięć sceny w szpitalu. Po prostu cudo.

• pacheau_vaughn_fw oh, ale ten w realu radził sobie nieźle :) https://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_%C5%9Aliwa

• spiwi ocenił(a) ten film na: 7

pacheau_vaughn_fw Tak jest poniekąd do dzisiaj. Kilka lat temu byłem odwiedzić ciocię w szpitalu. Po wejściu na salę pierwszy z brzegu pacjent zerwał się i przy pielęgniarkach powiedział do mnie +/-: "panie asystencie, pan tutaj?" odpowiedziałem: tak, odwiedzam ciocię, "a jak sprawy w prokuraturze?" odpowiedziałem: "idą swoim trybem. Przepraszam, śpieszę się, do widzenia".
    Ciocia sobie chwaliła znaczną poprawę opieki (która i tak była na przyzwoitym poziomie).

(nie jestem żadnym asystentem, z prokuraturą nie mam nic wspólnego, z kimś mnie ten pan pomylił)