PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=531}

Kontakt

Contact
7,4 76 596
ocen
7,4 10 1 76596
6,6 15
ocen krytyków
Kontakt
powrót do forum filmu Kontakt

Gdy Ellie rozmawia z naukowcami przed swoim lotem ( kłoci się o elementy których nie powinno być w urządzeniu itp.), w pewnym momencie dostaje fiolkę z czymś, przez co będzie mogła popełnić samobójstwo. Zastanawiam się co to jest i jak działa?

ocenił(a) film na 7
ycon

jest to trucizna w postaci tabletki. Dali jej to, aby jesli zajedzie taka potrzeba (nie wiedzieli jak bedzie wygladac lot) ją wziela i szybko, bezbolesnie sie usmiercila.

colitas

Hah, dzięki bardzo za odpowiedź ;d ale właśnie tak podejrzewałem, że to swego rodzaju tabletka, interesowały mnie tylko jakieś szczegóły, czy ktoś rozpoznał tę truciznę, czy to cyjanek czy może coś innego i ewentualnie jak działa.

ocenił(a) film na 7
ycon

wiesz co - co to bylo to nie wiem, ale jesli chodzi o sposob dzialania to jesli to miala byc 'szybka i bezbolesna smierc' to ta tabletka mogla tylko powodowac zatrzymanie akcji serca, jakby inaczej dzialala efekt nie byl by szybki i bezbolesny ;p

colitas

Podobno takie tabletki wręcza się astronautom, na wypadek, gdyby nie byli w stanie wrócić na Ziemię.

jedzoslaw

Tabletka, a może raczej kapsułka pojawia się w filmie nieprzypadkowo. Carl Sagan - autor powieści "Kontakt" na podstawie którego powstał omawiany film, nieustannie podważał zapewnienia astronauty Jim'a Lovel'la, który twierdził, że NASA nigdy takowych kapsułek nie wręczała astronautom. Jim Lovell był kapitanem misji Apollo 8 oraz co za pewne nadaje smaczku całej sprawie - osławionego Apollo 13, więc moim zdaniem jest jak najbardziej obeznany w temacie. Ponadto aby w kosmosie popełnić samobójstwo wystarczy jedynie pozbyć się tlenu z kabiny, co zapewnia bardzo szybką i bezbolesną śmierć

ocenił(a) film na 7
ycon

to film Sci-Fi więc i tabletka ta pewnie była wymyślona i w rzeczywistym świecie w ogóle nie istnieje.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones