PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30634}
8,0 12 018
ocen
8,0 10 1 12018
8,2 16
ocen krytyków
Koyaanisqatsi
powrót do forum filmu Koyaanisqatsi

Bardzo "TANI" film...

ocenił(a) film na 2

Jak dla mnie stracone 80siąt kilka minut! O czym autor chcial powiedzieć? Jesli o tym ze jest zbyt duzo ludzi, no to niech ich zabija. Jesli o cywilizacji i jej nastepstwach to niech nie uzywa srodkow wypowiedzi, ktore dala mu cywilizacja... Dla mnie totalne dno... i straszna naiwnosc!!

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 2
fabio

Wydorośleć to chyba TY musisz - a sądząc po sposobie wypowiedzi, to długa droga przed Tobą....

fabio

ja tu tylko przelotem. nie widzialem dokumentu wiec nie bedzie o tym.. kurgan, masz git zdjecie.

BeeS

bardzo ciekawa wypowiedź. nie myślałeś o zabieraniu głosu w DKFach? byłbyś cennym nabytkiem.

BeeS

reggio nie jest przeciwko cywilizacji wogule lecz przeciwko kierunkowi w jakim obecnie zmierza co w jego filmie jest pokazane dosyć jasno i z dystansem ja myśle
wydaje mi sie że to wytłumaczene jest zbędne dla wszystkich tych którzy mają otwarte oczy na otaczającą rzeczywistość a dla innych nie ma ratunku

ocenił(a) film na 10
BeeS

bardziej prostackiej "analizy" filmu koyaanisqatsi jeszcze w zyciu nie widzialem BeeSie

BeeS

może i ciekawy pomyśł, ciekawe ujęcia, muzyka ale...

po mniej więcej 15 minutach oglądanie zaczyna naprawdę męczyć, trudno się tego typu filmy i trzeba być wyjątkowym miłośnikiem tematu żeby obejżeć do końca.

BeeS

Hmm, może Ci się on nie podobać, ale widocznie on chciał użyć takich środków, jak masz lepszy pomysł to zrób film o tym samym z użyciem swoich środków, ja prawdopodobnie bym na niego nie poszła ;)

ocenił(a) film na 9
BeeS

Tak się zastanawiam czy rzeczywiscie byl taki TANI??

Biorac pod uwage chociazby ujecia nocne z miasta, ktore wymagaly godzin zapisanej tasmy filmowej, to wydaje sie logiczne ze chyba taki tani wcale nie byl hehe :)

Co do tego, ze autor nie powinien uzywac srodkow wypowiedzi, ktore dala mu cywilizacja skoro sam jest jej przeciwny (bo tak mozna wywnioskowac z twojego komentarza), to:

A) nie wydaje mi sie wcale zeby tworca byl przeciwny rozwojowi, ale raczej, tak jak ktos to tutaj juz slusznie zauwazyl, kierunkowi w jakim sie poruszamy

B) a niby jakich srodkow wyrazu ma uzywac?? jezeli autorowi zalezalo na tym aby trafic do wiekszego grona ludzi, musial uzyc takiego a nie innego instrumentu, inna sprawa to to, ze gdyby np. wybral namalowanie obrazu (tutaj to juz w ogole strzelam, bo nie przychodzi mi do glowy wlasciwie nic co nie byloby wytworem takiej czy innej cywilizacji!) to mialby znacznie bardziej ograniczone pole manewru

Film jest ciekawy i godny glebszych przemyslen, tyle tylko przecietny widz (nastawiony na 1) aktorow, 2) akcje, 3) znacznie krotsze ujecia niz w Koyyanisqatsi) moze miec trudnosci z przetrawieniem calego tego materialu.

Świetna muzyka, w ogole caly film to godna pochwala minimalizmu.

Pzdr e.:)

ocenił(a) film na 10
PureNarcotic

Cytuję: "O czym autor chcial powiedzieć? Jesli o tym ze jest zbyt duzo ludzi, no to niech ich zabija. Jesli o cywilizacji i jej nastepstwach to niech nie uzywa srodkow wypowiedzi, ktore dala mu cywilizacja... "

Naprawdę nie wiem, dlaczego tak mówisz. Prawie każdy film coś przekazuje, co nie znaczy, że przekaz ten ma się zaraz przerodzić w czyny. Poza tym to jest śmieszne "niech ich zabija" - to tak, jakby powiedzieć księdzu: "uważasz, że jest zbyt wielu złych ludzi? - zabij ich a nie gadaj z ambony" - śmieszne.
A co do środów wypowiedzi - jeśli ktoś chce coś pokazać, to musi to pokazaż w taki czy inny sposób, a obraz faktyczny jest najbardziej przekonujący jak by nie patrzeć, więc wytłumacz mi (jeśli to możliwe) o co Ci chodzi w tej wypowiedzi bo jeśli dobrze zrozumiałem to Twoim zdaniem film nie powiniem pokazywać tego o czym jest. A może chodzi Ci o to, że Reggio wykorzystał to co go niepokoi do stworzenia swojego obrazu, i boli Cię to (to tak jak w polityce, można kogoś nienawidzieć, ale jeśli da się na nim zarobić to czemu nie). Ale nie można przecież tego brać dosłownie. Ja ten film odbieram przede wszystkim jako wspaniały obraz połączony z rewelacyjną muzyką - przekaz poźniej - bo co komu da taki przekaz, czy coś zmieni? Nic. Dlatego delektujmy się tym co widzimy i słyszymy. Oczywiście dotyczy to tych co lubią taki film, a nie wszyscy lubią i w tym też nie ma nic złego.

ocenił(a) film na 10
BeeS

A skąd pomysł, że film jest antycywilizacyjny?
Czyżby umknął Ci fundamentalny przekaz autora?
Przecież jest to niemal łopatologicznie wyjaśnione w tytule, którego tłumaczenie nota bene jest na końcu. Może nie dotarłeś to tego miejsca, a szkoda.

Zresztą nawet klucza w tytule film jest dosyć czytelny.

Pozdrawiam i życzę "głebszego" odbioru ;-)

użytkownik usunięty
BeeS

Już miałem zrugać, ale patrzę że wpis sprzed 3 lat prawie... Pewnie już chłopak zapomniał że oglądał ten film.
Przykre, że niektórzy nie widzą rzeczy tak odkrytych.
Wmnieszał się po tysiąckroć w ten tłum o którym m.in. jest w tym filmie.

Słucham teraz muzyki z tego filmu... trudna, wibrująca ale pora odpowiednia. I to monotonnie powtarzane "Koyaanisqatsi"... "Koyaanisqatsi"... "Koyaanisqatsi"
Idę się wmieszać i ja.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones