PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30634}
8,0 12 016
ocen
8,0 10 1 12016
8,2 16
ocen krytyków
Koyaanisqatsi
powrót do forum filmu Koyaanisqatsi

Film nr 700

ocenił(a) film na 9

który oceniam na FilmWebie; specjalnie wybrałem sobie z okazji takiego jubileuszu takie cudo i to była dobra decyzja. To jest film którego nie da się w żaden sposób oddać słowami - to trzeba zobaczyć.
Jak parę razy napisałem na forum FW, najważniejsza w filmie dla mnie jest fabuła, a tutaj takowej zabrakło czego oczywiście się spodziewałem. „Koyaanisquatsi” jednak skutecznie broni się innymi elementami – wspaniałą strefą wizualną oraz intrygującą ścieżką dźwiękową. Jest po prostu przepiękny wizualnie, ale tak jak napisałem wcześniej - trzeba samemu zobaczyć, żaden opis nie pomoże.
Daję jednak 9/10 ponieważ wcześniej obejrzałem m.in. arcydzieła Davida Lyncha: „Mulholland Drive” oraz „Inland Empire”, jak również japońskie cudeńko „Ichi the Killer”. Wszystkie te wspomniane filmy oceniłem na najwyższą możliwą ocenę i w porównaniu z nimi, gdzie fabuła jest genialnie skonstruowana, takie „Koyaanisquatsi” jednak nie zasługuje na taką samą ocenę. Dlatego też z możliwie największym obiektywizmem 9/10 plus bardzo pozytywne wrażenie po zobaczeniu takiego dzieła.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones