PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6760}

Król szczurów

King Rat
7,8 4 081
ocen
7,8 10 1 4081
Król szczurów
powrót do forum filmu Król szczurów

To tak jakby opowiedzieć ciekawą historię bez przekazania głębszych emocji głównych bohaterów. Jak dla mnie film za lekko opowiada tragedie bohaterów. To tak jakby oni byli na wakacjach, a nie w obozie ( no może troszkę za mocno powiedziane, ale prawie). Ponadto pominięto ciekawe i ważne wątki. Nie podobała mi się zbytnio kreacja tytułowego bohatera. Ale zachwyciła mnie gra odtwórcy roli Grey'a. 6/10

ocenił(a) film na 6
Kamila186

Myślę,że gdybym najpierw nie czytała książki to było by 7-8.

Kamila186

Racja Grey jest świetny. Ja najpierw widziałem film i właśnie jego czytając książkę nie potrafiłem sobie wyobrazić inaczej. Jego i Marlowe'a. Natomiast Król z filmu nie bardzo mi nie pasował.

Kamila186

Chciałabym wierzyć, że w świecie zwanym Dżunglą istnieje coś takiego jak " lekkość ". Film jednak pokazał - w pewnym sensie - " ludzkie " oblicze " uzwierzęconego " Świata i na pewno nie nazwałabym tego wakacjami ;) Przepaść z pominięciem wątków jest, ale Sens i Głębia zachowana. Polecam.

ocenił(a) film na 8
IloFilm

Film na tle książki wypada nawet nieźle, ale niestety pominięto wiele, dosyć istotnych wątków głównych bohaterów np. wypad do wioski. Nawet "akcja" z diamentem nie była do końca przekonująca w moim odczuciu, a to powinien być dość istotny element w filmie, gdyż powinien wzbudzać napięcie. Genialnie było to w książce przedstawione. Oczywiście w filmie jest doskonale przedstawiona sytuacja jeńców wojennych i ich rozterki, a także wyróżniający się z nich wszystkich Król w swoim mundurze. Aktorzy świetnie wczuli się w swoje role. Szczególnie podobał mi się filmowy Król i oczywiście szukający guza Grey.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones