PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30364}

Król wzgórza

King of the Hill
7,5 1 627
ocen
7,5 10 1 1627
Król wzgórza
powrót do forum filmu Król wzgórza

Film oglądałem w dzieciństwie. Najbardziej w pamięci zapadła mi właśnie scena, w której główny bohater (chłopiec) wycieńczony z głodu wycina z gazet potrawy i układa je na talerzu, po czym zjada.

Pamiętam dobrze również sytuację, w której ojciec wraca do domu. W domu nie ma co jeść. Ojciec wyciąga butelkę ketchupu i rozcieńcza ją z wodą, serwując zupę pomidorową.

Film niełatwy, ukazujący trudną sytuację życiową ludzi "tamtych czasów". Szczególny akcent wyraża się w relacjach ojciec-syn czy brat-brat.

Polecam 10/10

użytkownik usunięty
sabre

Również oglądałam ten film w dzieciństwie i dokładnie tą samą scenę zapamiętałam. Jak na umysł dziecka było to dość wstrząsające i do teraz po tylu latach, gdy pomyślę o tym filmie to od razu przed oczami pojawia mi się właśnie ten fragment.

sabre

Kurczę tyle lat szukałam tego filmu, pytałam się i chyba na filmwebie a dopiero dziś odnalazłam, a upewniłam się jeszcze dzięki twojej wzmiance o papierowym jedzeniu. Pamiętam to dokładnie. Przez długi czas myślałam, że ten film to może "Król Joe" jednak pokazało mi też "Król wzgórza" i trafiłam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones