PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30591}

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Snow White and the Seven Dwarfs
7,3 49 061
ocen
7,3 10 1 49061
7,0 7
ocen krytyków
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
powrót do forum filmu Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Zdecydował się wyemitować ten film. Premiera 8 marca o 18:30 z okazji Dnia Kobiet :) . Choć tak do końca to jeszcze nie wiem, czy spełnił, ponieważ pod znakiem zapytania stoi z którego roku będzie dubbing. Wśród czterech dubbingów (I - z 1938, II - z 1947, III - z 2001, IV - 2009) w publicznym obiegu są tylko I i IV, tylko który z nich będzie? Jeśli I, znakomicie, uwielbiam, mam ogromny sentyment. Jeśli IV, też dobrze, będzie okazja żeby się z nią zapoznać bez potrzeby nabywania DVD. No i właśnie to trochę dziwne, żeby tak szybko po wznowieniu filmu ten pojawił się w TV. Ale jednak najprawdopodobniej będzie IV, w końcu będzie to jego dobra promocja.

Już teraz wiem, że na razie nie podoba mi się pora emisji. 18:30, poniedziałek... niewielu będzie miało czas. No ale liczę, że jeszcze będzie lepsza pora.

DISNEYMANIAK

dubbing z 2001? O tym nie słyszałam, chyba że masz na myśli to jak "odświeżyli" głosy, ale to ten sam co z '38. Załuję, że nie mam disney channel bo strasznie bym chciała posłuchać nowego dubbingu ;(

ocenił(a) film na 10
Erytheilen

Dubbing z 2001 roku miał powstać z racji przywrócenia tego filmu do kin (wzmianka o tym dubbingu jest w Wikipedii), ale ostatecznie postanowiono dać pierwotną wersję z 1938 w nowej, lepszej jakości obrazu i dźwięku, zatem ten dubbing nie powstał (reżyserem miała być Joanna Wizmur). Dostępne są tylko DWIE wersje językowe (ale za sprawą zwykłego zakupu teraz raczej tylko jeden). O to mi chodziło. Dam znać, który dubbing zastosowano w DISNEY CHANNEL (chyba, że ktoś mnie uprzedzi) i będzie wiadomo, czy warto obejrzeć następną emisję, żeby się dowiedzieć jak się sprawiły nowe głosy.

ocenił(a) film na 10
Konieczko

To była moja wypowiedź, drogi Konieczko! Co się tu dzieje...

ocenił(a) film na 10
Erytheilen

Droga Erytheilen, spieszę, żeby Ci oznajmić, że nic nie straciłaś, o ile widziałaś wersję z dubbingiem z 1938. DISNEY CHANNEL emituje właśnie tą starą, więc przy następnych emisjach prawdopodobnie będzie tak samo. Dziwne to trochę. Po tym co zrobili z filmem "101 dalmatyńczyków", wydając na DVD i krótko potem na DISNEY CHANNEL z nowym dubbingiem, byłem niemal pewny, że tu będzie tak samo. DISNEY CHANNEL to ma jednak wyczucie, które wersje językowe emitować. ;] Zauważyłem, że zawsze są to te, które są bliskie memu sercu. Odnotowałem już takie przykłady na Filmwebie. Tu jest kolejny. :D Właśnie za to kocham tę stację i strasznie się cieszę, że ją posiadam.

ocenił(a) film na 10
DISNEYMANIAK

I wszystkiego najlepszego z okazji dnia kobiet.

ocenił(a) film na 10
DISNEYMANIAK

Dubbing z 2001 roku miał powstać z racji przywrócenia tego filmu do kin (wzmianka o tym dubbingu jest w Wikipedii), ale ostatecznie postanowiono dać pierwotną wersję z 1938 w nowej, lepszej jakości obrazu i dźwięku, zatem ten dubbing nie powstał (reżyserem miała być Joanna Wizmur). Dostępne są tylko DWIE wersje językowe (ale za sprawą zwykłego zakupu teraz raczej tylko jeden). O to mi chodziło. Dam znać, który dubbing zastosowano w DISNEY CHANNEL (chyba, że ktoś mnie uprzedzi) i będzie wiadomo, czy warto obejrzeć następną emisję, żeby się dowiedzieć jak się sprawiły nowe głosy.

ocenił(a) film na 10
DISNEYMANIAK

To była moja wypowiedź, drogi Konieczko! Co się tu dzieje...

DISNEYMANIAK

dubbing jest stary! oglądałem to wczoraj z moją mamą i mówiła że przypomniała sobie dziecięce lata jak miała taką książkę, ja mam 17 lat i musze powiedzieć że teraz nie ma takich bajek

DISNEYMANIAK

Najlepszy jest dubbing oryginalny, oczywiście :)

ocenił(a) film na 10
pollyperkins

Donoszę, że w Wielką Sobotę wyemitowana została wersja ze starym dubbingiem.

ocenił(a) film na 10
DISNEYMANIAK

Dlaczego ja tak napisałem? Z nowym znaczy się.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones