PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30591}

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Snow White and the Seven Dwarfs
7,3 49 061
ocen
7,3 10 1 49061
7,0 7
ocen krytyków
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
powrót do forum filmu Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Nie oglądałam filmu ale czy możecie mi powiedzieć w jakim mniej więcej kraju dzieje się ten film?

Princess_Daisy

Wydaje mi się, że to może w Niemczech/Austrii. Taki ma klimat, a w ogóle to ojczyzna braci Grimm

ocenił(a) film na 8
bartekbasista

Możliwe. Z historycznego punktu widzenia pewnie Święte Cesarstwo Rzymskie

ocenił(a) film na 8
Princess_Daisy

Jak dla mnie to w jakimś wymyślonym świecie, przecież to bajka, nie musi mieć realnego miejsca akcji.

użytkownik usunięty
Irma100

Racja, ale świat z tego filmu nie wygląda na specjalnie "wymyślony". Zresztą większość bajek toczy się raczej w naszym świecie - za siedmioma górami, za siedmioma lasami to taki odnośnik, że gdzieś bardzo daleko, ale jednak stąd:)

ocenił(a) film na 8

Nie sądzę. Autorzy tego typu dzieł specjalnie umieszczają miejsce akcji w świecie łudząco podobnym do naszego, aby morał był lepiej uwidoczniony, i aby łatwiej było odnieść go do siebie. Jednak prawie nigdy nie precyzują dokładnego położenia ani czasu, w którym dzieje się baśń. Dzięki temu są bardziej swobodni w wyborze środków stylistycznych typu: krasnoludki, elfy, ogólnie magia. Wg mnie sformułowania "Za górami, za lasami" oraz "Dawno, dawno temu" miały przekazać odbiorcy, że zdarzenia opisane w utworze mogły dziać się w praktycznie dowolnym miejscu i czasie, ponieważ prawdy zawarte w nich są uniwersalne.

ocenił(a) film na 7
Irma100

Można za to wyśledzić skąd pochodzą spisane przez bajkopisarzy, np. właśnie braci Grimm, podania. Niektóre dotyczą określonych obszarów lub nawet konkretnych miast.

ocenił(a) film na 7
Princess_Daisy

W Zasiedmiogórogrodzie. Kurde ludzie przecież to bajka. Myślcie trochę.

ocenił(a) film na 10
Princess_Daisy

Za siedmioma lasami i za siedmioma górami. Gdzieś mniej więcej w tych okolicach.

Nezumi

Aha, bardzo dziękuję za konkretną informację.

ocenił(a) film na 10
Princess_Daisy

Przepraszam, Twoje pytanie zwyczajnie nie ma sensu. To jest bajka, dzieje się w bajkowej krainie.

Nezumi

Jak na mój gust pytanie nie jest pozbawione sensu. Wiadomo, że bajki często dzieją się w wymyślonych krainach, ale często za sprawą kostiumów, krajobrazów, zwyczajów i architektury można odgadnąć państwo, które posłużyło za "zasiedmiogórogród". I chyba o takie intencjonalne miejsce akcji chodziło Princess Daisy. ;) Kiedyś oglądałam ciekawy dokument na temat inspiracji architektonicznych w filmach Disneya. Nie jestem w stanie do nie go teraz dotrzeć, bo nie pamiętam ani tytułu, ani nawet kanału dla którego powstał. Z tego co pamiętam.Przy "Królewnie Śnieżce" podpierano się kulturą germańską, w późniejszych filmach często miksowano kultury. I tak pałac Jasmine mimo arabskiej lokalizacji przypomina Taj Mahal, a w "Pinokiu", mimo włoskiego pochodzenia, mamy sporo niemiecki chatek.

ocenił(a) film na 10
kinkiet

Generalnie racja ale i nie racja. Zawsze kiedy tworzymy jakąś fantastyczną krainę opieramy się o nasz świat, keidy tworzymy nowy styl architektoniczny opieramy się o te już istniejące. Z powietrza nic przecież nie lepimy. Odniosłem wrażenie, że pytanie było dosłowne - w jakim kraju dzieje się akcja tego filmu, na to pytanie więc odpowiedziałem. ;P

Princess_Daisy

http://jp5.r0tt.com/l_139cd0b0-27f0-11e2-ac2e-d19e64c00005.jpg - próba lokalizacji księżniczek. :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones