PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=30591}

Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

Snow White and the Seven Dwarfs
7,3 49 061
ocen
7,3 10 1 49061
7,0 7
ocen krytyków
Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków
powrót do forum filmu Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

O Matko jedyna, premiera w Polsce w porównaniu z USA przesunięta o kilkadziesiąt lat. Cała Polska, jak zwykle opóźnienia.

ocenił(a) film na 10
freitag20

albo mi sie wydaje, albo premiera śnieżki w polsce była 1994 r. ;)

użytkownik usunięty
Princess_Maron

Film był wyświetlany w Polsce zaraz po zachodniej premierze - przed wojną. Oglądał go jako dziecko nawet pan Stanisław Janicki - historyk filmu, twórca kultowego programu telewizyjnego "W starym kinie"....;)
Film widziałem masę lat temu....i mało pamiętam.
Dubbing Żabczyńskiego?!!! Muszę ten film zdobyć!
Przecież jestem wręcz fanatykiem polskiego kina przedwojennego a
Żabczyński to jeden z czołowych amantów!!!

Pozdrawiam wszystkich!

ocenił(a) film na 10
freitag20

to jest premiera, kiedy Śnieżka była w Polsce w kinach na jakiś jubileusz, tak jakby wznowienie, bo przecież ten film był u nas o wiele wcześniej, inaczej nie byłoby przedwojennego dubbingu

freitag20

O ile się nie mylę, to kiedyś czytałam, że Śnieżce użyczała głosu Jadwiga Smosarska...

Kay_J__N_

I przy okazji zapraszam na mój nowy wpis do bloga :)

Kay_J__N_

Nie, nie użyczyła.Jadwigę Smosarską kojarzono z Żabczyńskim stąd te pogłoski.Na tej zasadzie niektórzy myśleli że Śnieżka to Tola mankiewi-czówna.

ocenił(a) film na 8
freitag20

Premiera była w 1938 roku, przed wojną. Nowa data premiery jest (jak w wielu przypadkach na Filmwebie) spartaczona i odnosi się do jakiegoś wznowienia w kinie, czy nawet wydania na DVD. Premiera z pewnością była jednak w 1938 roku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones