PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651932}

Kraina lodu

Frozen
7,5 266 916
ocen
7,5 10 1 266916
6,9 25
ocen krytyków
Kraina lodu
powrót do forum filmu Kraina lodu

...że Anna zostanie tą lodową bryłą :D ?

ocenił(a) film na 10
helagolasz

Nie tylko ty:) Gdy ten film oglądałam pierwszy raz to mi nawet przez głowe nie przeszła taka myśl, że uratuje ją miłość siostrzana;D

ocenił(a) film na 10
helagolasz

Oj, też tak myślałem. Cytuję sam siebie:

"Dokładnie, reakcja ludzi mnie rozczarowała. Wolałbym zakończenie z Elsą w samotności i Anną jako królową. A juz na pewno nie spodziewałem się, że wróci jak gdyby nigdy nic i jeszcze na lodowisku będą jeździć. Nie robiłbym tego na jej miejscu (przynajmniej tak szybko po poprzednich wydarzeniach). W końcu ludzie mieli uraz do niej i zimy, mogli to odebrać jako akt hipokryzji z jej strony.


Ewentualnie druga opcja:
Po przemianie Hansa byłem już tak zmieszany (niby wcześniej wzbudziło me podejrzenia "12 braci", ale to przecież bajka dla dzieci), że spodziewałem się, że rzeczywiście Anna poświęciła swe życie dla Elsy i nie da się już jej uratować. Elsa przytula siostrę, widać łzy, fadeOut obrazu i napisy końcowe. brrr dzieci by chyba nie wytrzymały - sam bym chyba nie wytrzymał. Jak dorwę w końcu BD to zrobię taki alternate-ending."

ocenił(a) film na 10
helagolasz

Gdyby została mielibyśmy niezły początek na druga część
Hansa by ścieli za zdradę :) Anna zamrożona, hmm to nawet byłaby niezła końcówka.
Ewentualnie Elsa z rozpaczy zamroziłaby wszystkich...

ocenił(a) film na 8
helagolasz

Wiecie, że to bajka dla dzieci, a w bajkach zawsze jest happy end. Jak chcecie tragedii to nie oglądajcie bajek :D

ocenił(a) film na 10
galadriela

To film animowany nie bajka. Polecam zapoznać się z niektórymi definicjami. (wyjątkowo nie chce mi się pisać czegoś dłuższego, niedziela wieczór - trzeba się przygotować mentalnie do poniedziałku)

ocenił(a) film na 8
foxbond

faktycznie, zwracam honor


ale nie zmienia to faktu że jest to przeznaczone dla dzieci, a wiadomo tam zawsze happy end, więc dalej nie rozumiem skąd to oburzenie :D

galadriela

Nie oburzenie tylko tak sobie gdybamy i delikatnie wyrażamy opinie

użytkownik usunięty
helagolasz

Ja już nawet swoich emocji nie pamiętam. To było coś w stylu: ,,Zamrożona Ania? Eeee pewnie Elsa ją uratuje". To było dla mnie jednak zbyt przewidywalne :D

ocenił(a) film na 10

Dla mnie może by to było oczywiste, gdyby nie wcześniejsza przemiana Hansa. Od tego momentu już nie wiedziałem co może się jeszcze wydarzyć

ocenił(a) film na 9
helagolasz

Ja wiedziałam, że bryłą lodu zostać nie może, bo to przecież bajka, przez chwilę myślałam, że Hans obetnie jej palce tym mieczem i jak się odmieni, to będzie bez palców xD (w "Jak wytresować smoka" stracił nogę i od razu przeszło mi przez myśl, że bajka nie musi kończyć się bardzo dobrze).
Druga rzecz: Cały czas myślałam, że po pocałunku Kristoff'a Anna znów będzie żyła i nic tylko w moich myślach mówiłam sobie "Idź ją pocałować, na co czekasz, przecież i tak to zadziała. Zaraz ją pocałuje i lód się roztopi." - A tu bum! Tym razem Elsa została "księciem z bajki".

Żałuję tylko, że wcześniej czytałam spoilery, bo wiedziałam ze Hans będzie tym złym :( ...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones