PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651932}

Kraina lodu

Frozen
7,5 266 876
ocen
7,5 10 1 266876
6,9 25
ocen krytyków
Kraina lodu
powrót do forum filmu Kraina lodu

Kolor lodu

ocenił(a) film na 10

O tak, już wiadomo, że jeśli piszę coś o 9 rano to będzie to głębokie ;)

Kolejna sprawa, na którą na pewno nie zwróciliście uwagi, gdy pierwszy raz oglądaliście film. Chodzi mianowicie o lód Elsy. Przybiera on różne kolory
w zależności od stanu emocjonalnego Elsy. Interesujące, nieprawdaż?

Zacznijmy od początku - gdy Elsa jest szczęśliwa lód jest niebieskawy. Szkoda, że nie da się tu umieszczać obrazków :(
Najwyraźniej to widać, gdy zaczyna zabawę z Anną, bądź w czasie budowy zamku.

Jednak, gdy zaczyna się smucić, lód przybiera barwę bardziej białą (zaszronioną). Po trafieniu Anny odłamkiem lodu (jako dziecko) podłoga, ściany z
niebieskawych przechodzą w białe. Również, gdy Elsa jest zestresowana - "Pierwszy raz jak sięga pamięć (repryza)(końcówka)" - zamieć przez nią
wywołana jest śnieżnobiała. Identyczny efekt pod koniec, gdy ucieka z zamku "Whiteout".

Pójdźmy o krok dalej. Zdenerwowana Elsa tworzy czysty lód (ew. nieco szarawy). Widać to, podczas koronacji "Sorcery" i w czasie walki z gwardzistami
"Summit Siege".

Cofnijmy się nieco do momentu, gdy Elsa została sama w swoim zamku po wypędzeniu Anny. Komnata lodowego pałacu przybrała złocisty (żółtawy?)
kolor. Reprezentuje on strach, który utrzymuje się również w czasie walki z chłopaczkami Duke'a. Jeszcze niekiedy widać kolor czerwony - jest go dość
mało, ale na pewno reprezentuje lęk (nie zło). Najbardziej charakterystycznym momentem będzie prezentacja Pabbie'go.

Wróćmy teraz do niebieskawego lodu, ale będzie on dotyczyć Anny. Gdy chce poświęcić swe życie, aby chronić siostrę, lód w który się zamienia,
przybiera taką barwę. Sugeruje to, że niebieski będzie też kolorem miłości.

Biały, niebieski i szary lód występuje w naturze. Można go zobaczyć za oknem. (no już nie wszędzie w Polsce ;)
Niebieski jest najtwardszy, a kluczem do jego stworzenia jest miłość (radość). Biały ma podobną wytrzymałość, natomiast szary jest najsłabszy. To
szary lód tworzył się, gdy Elsa broniła się przed strażnikami, gdyż tak naprawdę nie chciała nikogo zranić.
Jak widać kluczem do tworzenia najbardziej wytrzymałego lodu, jak i jego roztapiania jest Miłość.

Pozdrawiam

użytkownik usunięty
foxbond

ja myślę że ten złocisty lud jest bardziej spowodowany zachodem słońca :)

ocenił(a) film na 10

W tym filmie nic nie jest przypadkowe ;)

ocenił(a) film na 10

Jeśli mówimy o tym samym momęcie to słońce raczej wschodziło ( ale stu procentowej pewności nie mam ) i nie wyszło jeszcze na tyle dobrze zza widnokręgu by tak mocno oświetlić pałac Elsy, gdy ta broniła się przed strarznikami ( żołnierzami) arcyksięcia. Ale to tylko moje zdanie:)

użytkownik usunięty
foxbond

To może ja wytłumaczę krótko i dokładnie.
Czerwony - przestraszona
Niebieski - szczęśliwa
Żółty - zła(wkurzona tak jakby)
Fioletowy - smutna
To chyba tyle ;)

ocenił(a) film na 10

Wersja wpisu z obrazkami! http://art.foxbond.info/frozen/elsa-i-jej-lod/

Niebieski - szczęśliwa, miłość
Biały - smutek
Szary, ciemny - zdenerwowanie, obrona konieczna (patrz końcówkę dlaczego szary)
Żółty, złoty - strach, zagubienie
Czerwony - lęk, przerażenie

Fioletowy pojawia się okazjonalnie jako urozmaicenie, nie zauważyłem, aby miał jakieś znaczenie

ocenił(a) film na 9
foxbond

Nie wiem, czy sam na to wpadłeś, ale ja już gdzieś widziałam te wywody, na jakiejś angielskiej stronie tworzonej przez fanów. Nie pamiętam dokładnie, ale tam było coś takiego, że jej pałac kolorami lodowych ścian odzwierciedlał jej emocje (żółty to strach, jasno różowy to radość itp).

ocenił(a) film na 10
Irma100

Tak, takie wnioski pojawiły sie również na reddicie. Jest to jednak w pełni moja praca, a w zanadrzu mam jeszcze coś o Hansie

ocenił(a) film na 9
foxbond

Czekam z niecierpliwością:)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones