PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651932}

Kraina lodu

Frozen
7,5 266 876
ocen
7,5 10 1 266876
6,9 25
ocen krytyków
Kraina lodu
powrót do forum filmu Kraina lodu

Oryginalnie to miała byc luźna adaptacja "Królowej Śniegu" uznano że lepiej nazwać Gerdę Anną a potem 6 miesięcy przez wydaniem filmu włodarze Disneya widzieli wersje testową filmu i uznali że lepiej będzie jeśli Elsa nie będzie złą czarownicą gdyż jej piosenka "Let it Go" jest bardzo przyjemna i kazali przepisać scenariusz. Stąd te błędy graficzne , niespodziewana zdrada Hans'a i dziwny "seksowny" wygląd Elsy.

a poza tym w Ameryce przy premierze były burze śnieżne i ludzie nie mieli co robić to oglądali ten film w kółko żeby sobie humor poprawić. A japonia bardzo lubią bladolice piękności. stąd ten wysoki wynik box office.

ocenił(a) film na 10
ssendas

Po co jest ten post?

Anonim90

Ty o tym wiesz, bo nawet powstały osobne piosenki pod pierwotną wersję np. Life too short". ;D

Ale może niektórzy jeszcze nie. ;D

ocenił(a) film na 10
cloe4

Przeczytałem jeszcze raz i ciągle nie rozumiem, po co ten post xD

Anonim90

To chyba taka informacja dla niewtajemniczonych (nie nas, nas to nie dziwi XD), że zanim powstała Kraina Lodu to pierwotna wersja sporo się różniła. XD

ocenił(a) film na 10
cloe4

To ja już nwm, czy ten sekret KL tyczy się boxoffice, czy ciekawostek.

Anonim90

I tego i tego... i pomyśleć, że w Polsce wystarczyła do tej popularności jednak marna reklama sugerująca coś ala Shrek. Amerykanie mieli piękny zwiastun, ale my? ;)

ocenił(a) film na 10
cloe4

International też był spoko :)

Anonim90

Zgadzam się. ;)

Zresztą z Zaplątanymi było podobnie, ładny zwiastun anglojęzyczny... a polski sugerujący animowaną prostą komedyjkę... Co jest nie tak z naszymi trailerami?

ocenił(a) film na 10
cloe4

Może dubbingowcy myślą, że to bardziej przyciąga. I może mają rację.

Anonim90

Chyba tak... Tyle, że oni nie odróżniają animacji DreamWorksa od Disneya... W Polsce lubi się komedie, a na musicalach ludzie się nudzą.

ocenił(a) film na 10
cloe4

Czyli jesteśmy tą mniejszością ;)

Anonim90

Najwyraźniej. XD

ocenił(a) film na 10
cloe4

W sumie fajnie ją być.

cloe4

Wiecie co, ja w sumie nie wiem które zwiastuny były tymi oryginalnymi i które były gdzie wyświetlane, ale jestem całkowicie zauroczona tym:
https://www.youtube.com/watch?v=d_qR8YR6WeU
No po prostu cudowny. Moim zdaniem idealnie oddaje klimat filmu, takie zwiastuny powinni puszczać.

ocenił(a) film na 10
snowdog

Właśnie to ten mniej popularny :(

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones