PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651932}

Kraina lodu

Frozen
7,5 266 876
ocen
7,5 10 1 266876
6,9 25
ocen krytyków
Kraina lodu
powrót do forum filmu Kraina lodu

Która wersja piosenek (głównie "Let it go") podoba wam się najbardziej?

U mnie od początku góruje wersja angielska. Słucham wiele wersji, ale jak słuchałam jedną po drugiej, to po jakimś czasie zaczęły mi się zlewać i nie zapamiętałam ich dobrze. Uwielbiam wersje rosyjską, niemiecką i hiszpańską (Carmen Sarahi, nie Martiny Stoessel).

Napiszcie swój ranking. Polećcie. ;)

U mnie:
1. Idina Menzel - Let it go
Z kolejnymi numerami będzie gorzej, ale zaryzykuję i niech będzie tak (nie pamiętam nazwisk):
2. Wersja niemiecka - 'Lass jetzt los"
3. Wersja rosyjska - "Otpusti i Zabud'"
4. Carmen Sarahi (wersja hiszpańska) - "Libre soy"
5. Katarzyna Łaska - "Mam tę moc"

Innych piosenek w innych językach nie słuchałam. "Tylko For the first time in forever" i repryza po rosyjsku.

Niepokonana

"Let it go":

1. Katarzyna Łaska - "Mam tę moc" - bardziej mi się podoba głos Elsy w Polskiej wersji.
2. Idina Menzel - "Let it go" - moim zdaniem dubbing nie pasuje do Elsy, ale tekst i wykonanie jest na max.
3. Carmen Sarahi - "Libre soy"
4-26. Inne
27. Wersja niemiecka - 'Lass jetzt los"

"For the first time in forever":

1. Kristen Bell - "For the first time in forever"
2. Magdalena Wasylik - "Pierwszy raz jak sięga pamięć"



Dirinh

Niemiecka aż taka zła czy po prostu nienawiść do języka? ;)

Dirinh

Nie mogłam zeditować:
Chodzi o brzmienie głosu Elsy w angielskim dubbingu?, bo różni się rzeczywiście od polskiego. Mi się akurat podoba na odwrót. Bardziej pasuje mi dojrzały, bardziej dorosły jak dla mnie głos Idiny, niż delikatniejszy i młodszy Katarzyny Łaski. Chociaż obie wersje bardzo dobre. Aż ciarki przechodzą.

Niepokonana

Dlatego bardziej mi pasuje głos Katarzyny Łaski. Jest ona bardziej zbliżona wiekowo do Elsy. Poza tym zaśpiewała to takim tonem jak by miała właśnie 21 lat ;)

Dirinh

PS. "For the first time in forever" podoba mi się w obu tych językach, ale angielska wersja wydaje mi się trochę lepsza :)

ocenił(a) film na 10
Niepokonana

A co jeśli powiem że piosenka "Let It Go" podoba mi się we wszystkich językach.
Ale jeśli miałbym już wybierać to wersja angielska.

ocenił(a) film na 8
kuba000078

Nawet Brazilian Portuguese? ;) Ja osobiście uważam, że brazylijki raczej nie śpiewają zbyt pięknie. Wiem, że trochę za bardzo uogólniam (bo na pewno są też takie, które mają ładne głosy), ale stwierdzam na podstawie kilku przesłuchanych brazylijskich dubbingów, że śpiewające panie jakoś tak trochę chamsko skrzeczą (przynajmniej w moim odczuciu) ;D

majka95k

Słyszałam tę wersję i rzeczywiście nie jest dobra. Brzmi tak staro i jak to ujęłaś "chamsko skrzecząco". Widziałam zdjęcia tej pani i aż się zdziwiłam. Pasuje do swojego głosu, ale ja myślałam, że to jakaś starsza kobieta.
Ale i tak, po islandzkiej wersji już chyba nic mnie nie zaskoczy. Gorszej wersji chyba nie ma. :D Chyba, że słyszałam nie tę co trzeba.

ocenił(a) film na 10
majka95k

Oj wybacz mój błąd nawet nie widziałem że piosenka została i w tym języku zaśpiewana.
Najwyraźniej jakoś na YT nie zauważyłem tej wersji a po islandzku rzeczywiście mogło by być lepiej no ale zawsze trafiają się wyjątki.

Niepokonana

Ja słuchałam Let It Go tylko w filmowej, nie popowej wersji, więc u mnie jest tak:

1. Węgierska "Legyen hó".
2. Japońska
3. Hiszpańska "Libre soy"
4. Angielska "Let it go"

ocenił(a) film na 8
Niepokonana

Jeśli chodzi o piosenkę "Let it go", to bezwzględnie najbardziej podoba mi się wersja duńska.
Natomiast repryza "For the first time in forever" - w języku hiszpańskim :)
Resztę piosenek najbardziej lubię w wersji polskiej i angielskiej (oryginał).

ocenił(a) film na 8
Niepokonana

Uwielbiam włoską wersję "Let it go". Ten głos i słowa są po prostu świetne. :>

ocenił(a) film na 9
Niepokonana

1. Angielska i włoska. Obie wersje jednakowo piękne :)
2. Japońska
3. Mandaryńska
4. Serbska
5. Francuska
6. Polska.
Nasza wersja nieszczególnie przypadła mi do gustu, nie mam pojęcia czemu, bo zazwyczaj kocham polskie wersje, ale w przypadku Frozen bardziej mi podrasowała polska wersja Pierwszy raz jak sięga pamięć(repryza) niż Mam tę moc.

ocenił(a) film na 9
Niepokonana

Moje ulubione to:Szwecki,Polski,Malajski,Serbski,Francuski,Angielski,Japoński :3

ocenił(a) film na 10
Niepokonana

Mjoe ulubione to: Polska, Rosyjska, Angielska, Włoska i Francuzka.

Ps. Kolejność nie ma znaczenia bo wszystkie podobają mi się tak samo;)

Niepokonana

Serbska. Bez porównania.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones