PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651932}

Kraina lodu

Frozen
7,5 266 876
ocen
7,5 10 1 266876
6,9 25
ocen krytyków
Kraina lodu
powrót do forum filmu Kraina lodu

Wybierajcie swoje top 10 lub top 5 głosów Anny i Elsy:

Anna:
1. Canadian French and Polish (kanadyjski francuski i polski)
2. English (angielski)
3. Italian (włoski)
4. Danish (duński)
5. Norwegian (norweski)
6. Latin Spanish (hiszpański latynoski)
7. German (niemiecki)
8. Russian (rosyjski)
9. Swedish (szwedzki)
10. European Spanish (hiszpański europejski)

Podobało mi się bardzo dużo wersji tej piosenki, głównie dlatego, że to moja ulubiona piosenka z filmu;). Jednak (trochę się czepiam) nie przepadam za głosami Anny, które są strasznie dziecinne i słodkie, tylko po prostu wolę głosy dziewczęce, dlatego moją ulubionym głosem Anny jest francuski kanadyjski oraz polski. Te dwie wersje piosenki są nie tylko radosne, ale także swobodne, jak żadne inne. Słychać, że to nastoletnia dziewczyna, a nie dziewczynka. W trzech pierwszych miejscach wg mnie jest ukazana epickość tej piosenki.

Elsa:
1. Polish (polski)
2. Malay and Swedish (malajski i szwedzki)
3. Russian (rosyjski)
4. Serbian (serbski)
5. Italian (włoski)
6. Thai (tajski)
7. French/Canadian French (francuski)
8. Norwegian (norweski)
9. English (angielski)
10. Danish (duński)

Tutaj miałam mały problem, bo gdy słuchałam "Let it go" to właściwie mało która wersja mi się nie podobała. ;) Te języki, które wybrałam są po prostu dla mnie najlepsze, jednak muszę przyznać, że łatwiej byłoby mi wyliczyć (na palcach), które wersje mi się nie podobały. Trzy pierwsze miejsca (cztery języki) podobały mi się najbardziej. Moim zdaniem są pięknie zaśpiewane. Polska wersja podobała mi się najbardziej, gdyż w przeciwieństwie do innych języków (słuchając wersji multi) prawie się wzruszyłam. Po za tym jest łagodna i dorosła. Słychać, że Elsa to już kobieta i królowa, ale młoda i chcąca być wolną.

ocenił(a) film na 10
cloe4

Jeśli chodzi o całokształt:
1. wykonania skandynawskie
2. angielski
3. polski
4. rosyjski
5. japoński
6. hiszpański (są dwa wykonania, nie wiem o które mi chodzi ;)

Poszczególne głosy:
Elsa - angielski
Anna - polski
Olaf - polski
Kristoff - angielski

ocenił(a) film na 10
foxbond

Coś na poparcie mojego 1 miejsca:

"Frozen Heart" - "Serca lód"
https://www.youtube.com/watch?v=IDa59dhqKfw

"For the first time and forever" (reprise) - "Pierwszy raz jak sięga pamięć" (repryza)
https://www.youtube.com/watch?v=u_8-_4mnxBE

ocenił(a) film na 10
cloe4

Anna:
1.Polski (Magda Wasylik była DOSKONAŁA)
2.Angielski
3.Francuski
4. Norweski i szwedzki
5.Rosyjski

Elsa:
1.Angielski (tak pięknej broadwayowskiej wersji Elsy jaką przedstawiła Idina nikt nie dorównał)
2.Norweski i szwedzki
3.Polski
4.Japonski
5.Rosyjski

Ale jesli chodzi o śpiewanie w duecie Elsy i Anny to najlepsze wersje to polska i francuska. Angielska tez jest cudowna, ale tam Idina swoim silnym głosem po prostu zagłuszyła Kristen Bell;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones