PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=597670}

Kraina miodu i krwi

In the Land of Blood and Honey
6,5 4 329
ocen
6,5 10 1 4329
Kraina miodu i krwi
powrót do forum filmu Kraina miodu i krwi

Dobrze że Angelina nakręciła ten film, co prawda pokazuje jedną stronę tego konfliktu ale tą gorszą stronę. Mój znajomy służył w Kosowie w PKW KFOR i opowiadał co wyrabiali Serbowie. To co pokazuje ten film to nic w porównaniu do tego co widział i o czym nam opowiadał. Był tam dwie zmiany. Nie wytrzymał nerwowo i psychicznie.

Nareszcie coś z sensem i bez obrażania.
Tak, więc biorę się za "dokształcanie"

użytkownik usunięty
BioHay


Czytając twoje poprzednie posty wydaje mi się, że niepotrzebnie w ogóle wszedłeś na temat Kosova. Po pierwsze film tego nie dotyczy, po drugie to zupełnie inne czasy, po trzecie odwrócone strony konfliktu. W Kosovie to Serbowie są "na prawie" (co im oczywiście prawa do zbrodni nie daje) i tu się zgadzam, że są rózne punkty widzenia (moim zdaniem np. Kosovo nie jest państwem i nigdy nim być nie powinno).

Lata 1990-1995 to była inna bajka i tam się działy rzeczy, jakich świat nie widział. Polecam obejrzenie filmów, o których pisałem wcześniej - przynajmniej 1-2 poziomy wyżej od tego Angeliny.

Polecam też dokument BBC "The Death of Yugoslavia" - rewelacyjna rzecz dla wszystkich którzy się tym tematem interesują. Wojny pokazane ze wszystkich stron - wywiady ze wszystkimi politykami tamtych czasów, archiwalne filmy. Coś pięknego!

Dzieki Wielkie!
Fakt, niepotrzebnie wystrzeliłem z tym Kosovem.
Dokument oczywiście obejrze.
Zwracam honory. Kierowała mną wrodzona niechęć do narodowości Albańskiej.

BioHay

"Rząd Serbów bośniackich przyznał, że po wkroczeniu na krótko przed końcem wojny do tzw. bezpiecznej strefy w Srebrenicy, strzeżonej przez wojska ONZ, oddziały Serbów bośniackich zmasakrowały 7,5 tys. muzułmanów. Poinformował też społeczność międzynarodową o istnieniu 32 zbiorowych mogił ofiar tej masakry, z których 11 było dotąd nieznanych. Rządowy raport tej treści przekazano Międzynarodowej Komisji Poszukiwania Zaginionych (ICMP) w Bośni, co potwierdził w sobotę jej przewodniczący Gordon Bacon"

NIE podważaj tego do czego się Serbowie przyznali..

carmen8_fw

Zainteresuję się tym.
Pozdrawiam

carmen8_fw

Tak a propos "Serbowie zamordowali 7,5 tys. muzułmanów w strzeżonej przez wojska ONZ Srebrenicy."
Nadal się dziwię jak żołnierze ONZ mogli stać i patrzeć na wywiezienie tych ludzi i ich rozstrzelanie ?! To po cholerę tam pojechali ? :( NATO i ONZ ludzi nie ratowało, ale bomby na serbskie cerkwie, miasta, wsie to umiało zrzucać (jeszcze specjalnie w czasie Paschy z napisami 'Christos Woskres"). A do takiego Sudanu pojechać nie chcieli zanim muzułmanie wymordowali ok. 3 mln ludzi... :/

pixi222

No niestety smutna prawda. ONZ to banda przebierańców.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones