Film

Netherworld

1992 1 godz. 27 min.
3,8 159
ocen
3,8 10 159
83
chce zobaczyć
{"id":"126119","linkUrl":"/film/Kraina+piekie%C5%82-1992-126119","alt":"Kraina piekieł","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/61/19/126119/7838133.2.jpg"}
Młody mężczyzna odziedzicza po śmierci ojca dom. Posiadłość stoi obok baru, w którym z niewiadomych przyczyn giną ludzie. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Za zuchwałość w pogoni za prawdą Corey Thorton może zapłacić życiem. Osaczony ponętnymi urokami czarnej magii, nawiedzany przez ducha ze swej przeszłości, doprowadzany do szczytów namiętności przez tajemniczą kobietę młody Corey bliski jest wkroczenia do krainy poza wielką świadomością; mrocznej pustki zwanej Krainą Piekieł.

na podstawie
David Schmoeller (materiały do scenariusza, historia) / Charles Band (materiały do scenariusza, historia)
studio
Full Moon Entertainment
data produkcji
1992
tytuł oryg.
Netherworld
inne tytuły
Kraina piekieł Polska
Więcej...
Film kręcono w Nowym Orleanie i Vacherie (Luizjana, USA).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Trupia zalewajka

  Fujfilm ocenił(a) film na 1

  Jak to ludzie giną w barze z niewiadomych przyczyn? Giną, bo piją żeby zapomnieć o "Netherworld". Po czymś takim zalać się w trupa to żaden problem.

  • niestety fabularnie film jest raczej słaby, za to ma bardzo fajny klimacik i czuć w nim full moon, więc mam wielki sentyment.

   • Klimatyczny film

    Ketrid2_ ocenił(a) film na 6

    Pomimo tego że nieco rozczarowuje w trakcie oglądania, więc na koniec seansu pozostaje pewien niedosyt i przekonanie, że mógł być znacznie lepszy, to i tak uważam ten film za godny uwagi i sentymentu..

    • Czary mary w burdelu

     Malignus ocenił(a) film na 3

     Przez większą część film jest OK. Klimat ma typowy dla produkcji Empire i wczesnego Full Moon. Niestety nic ciekawego się w nim tak naprawdę nie dzieje. A na domiar złego, zakończenie jest tak do bólu nieciekawe, że aż szkoda.

    • Kraina ptaków

     Axel ocenił(a) film na 1

     Ten film powinien nosić nazwę "Kraina ptaków" a nie "Kraina piekieł" bo o piekle to tutaj praktycznie nie ma nic. W ogóle film jest bardzo słabiutki. Po okładce VHS-a można się spodziewać jakiegoś mocnego horroru w stylu "Evil dead" albo serii "Dom" a tymczasem ten film to lekki film grozy. Brutalne i ... więcej