PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1190}
6,7 5 419
ocen
6,7 10 1 5419
6,0 6
ocen krytyków
Kronika wypadków miłosnych
powrót do forum filmu Kronika wypadków miłosnych

Ostatnio czytałam wywiad z Pauliną Młynarską.Po 25 latach od nakręcenia filmu skarży się jak to była zmuszana do rozbieranych scen i ubolewa , że dokonano na niej wręcz gwałtu.Specjalnie obejrzałam film i stwierdzam. że jest beznadziejną aktorką.Wajda dał jej szansę zupełnie niepotrzebnie.Brzydka i sztuczna.do niczego.Zastanawiam się czy to , że jest córką sławnego ojca miało znaczenie? Czy tylko nazwisko jest rozpoznawalne? Chyba chciała o sobie przypomnieć.Ale w taki sposób to robią beztalencia.Talent połączony z pracą obronią się same.

ocenił(a) film na 10
gmd48

A mnie w Kronice wypadków miłosnych podobała się szalenie. Wydaje mi się, ze trochę nie fair jest Twoje stwierdzenie, chociaż o gustach może nie powinno się dyskutować. Jeśli to co mówiła ostatnio jest prawdą, to przykre potwornie. Nie powinno się tak dziać. Niewątpliwie jednak wyszedł film wyjątkowy, a kilkunastoletnie wówczas zaledwie Młynarska stworzyła bardzo dojrzała kreację. Nawet jeśli nazwisko pomogło jej w zdobyciu roli, co z tego?

Abrakadabra

Zgadzam się z Tobą całkowicie

ocenił(a) film na 10
gmd48

Mnie tam Młynarska urzekła. Nie wiem jaka była otoczka towarzysząca powstawaniu Kroniki, ale efekt końcowy świetny. I nie rozumiem, gdzie ta rzekoma brzydota i sztuczność pani Pauliny.. Urocza i naturalna młoda dziewczyna, WTF?

gmd48

no, tak a w Wirusie już się nie wstydziła rozebrać! I pewno sama gwałciła,
hehehe!!!

adammiks

jest chya różnica rozerać się w wieku 15 lat, a rozerać w wieku 26 lat. 15 lat to jeszcze dzieciak.

BlueLips

Dlatego zwykle np. w USA 15 latki są grane przez +20 latki.

ocenił(a) film na 10
adammiks

Z tym, że w Kronice wypadków miłosnych była nieletnia. Podobno została upita, by zagrać rozbierana scenę...

ocenił(a) film na 10
gmd48

Brzydka i sztuczna!?
Tak się składa, że Kronika... jest moim ulubionym filmem A. Wajdy. A młoda Młynarska co po prostu cud, miód i orzeszki. Kiedy po raz pierwszy oglądałem film pacholęciem jeszcze będąc autentycznie się zakochałem w Paulinie. Tak niewinnego i zniewalającego dziewczęcego uroku, jaki zaprezentowała w tym filmie nie widziałem w żadnym innym dziele.

To co dzisiaj mówi o swojej ówczesnej roli nie ma najmniejszego znaczenia. Liczy się wyłącznie kreacja utrwalona "na wieki" na taśmie filmowej, a ta jest niezwykła.

użytkownik usunięty
gramin

zgadzam sie w 100%

gramin

Jakbym siebie czytał:-)

gmd48

ale cycki ma fajne

krolrys

Choć jeden rzeczowy i przekonywujacy post :)

gmd48

ona byla fajna, ale role Witka mogl zagrac jakies przystojnijdzy aktor, bo zal patrzec na to meskie chucherko

ocenił(a) film na 8
gmd48

A mnie się w tym filmie Paulina bardzo podobała i do dzisiaj podoba. Ja również czytałem ten wywiad i zastanawiam się na ile to jest prawda a na ile kokieteria. Grała potem w jakiś francuskich filmach z tzw. różowej serii gdzie nie gra się zapiętym pod szyję i tam sobie pracę na planie chwaliła. Zresztą nagość w ..Kronice wypadków miłosnych" jest subtelnie ukazana a film jest niezwykły z niepowtarzalnym klimatem. Kiedy leci w telewizji zawsze oglądam z zachwytem.

ocenił(a) film na 8
sieciowiec652

,,(...)A młoda Młynarska co po prostu cud, miód i orzeszki. (...)" - to jest stwierdzenie gramina, którego mi zabrakło, no po prostu nie można lepiej tego ująć. Podpisuję się obiema rękami.

sieciowiec652

Szkoda gadać stary, jeśli przymusowe publiczne rozbieranie się zawstydzonej 15/16 letniej dziewczynki i jej przymusowe bieganie na golasa wśród obcych ludzi jest dla ciebie porównywalne z graniem w "jakiś francuskich filmach z tzw. różowej serii gdzie nie gra się zapiętym pod szyję"- później, w wieku 20 lat, tej samej osoby, która uciekła z domu rodzinnego do innego kraju i mieszka sama to powinieneś się nad sobą zastanowić, mam nadzieję że nie masz i nie będziesz miał dzieci co by było bardzo dla nich niebezpieczne.
I nie pisze się "jakiś francuskich" tylko jakichś francuskich, co ty, do szkoły nie chodziłeś .

ocenił(a) film na 8
mc_aural

Wiem jak się pisze tylko, że niekiedy mam kłopoty z komputerem, nie jest najnowszy i coś tam szwankuje, na dodatek staram się szybko pisać..
Nie ja porównałem lecz Paulina Młynarska w jednym ze swoich wywiadów a wątek właśnie dotyczy tegoż wywiadu i tamże tematu nagości na planie podczas kręcenia scen u pana Wajdy oraz zupełnie inny sposób podejścia do problemu na planie francuskich filmów..

sieciowiec652

Brzydka ta Młynarska była i jest a Witek też niepiękny.

sieciowiec652

Na planie francuskich filmów widać ktoś zapytał najpierw młynarską czy chce sie w ogóle rozebrać, no i żaden zboczek-wajda nie podawał jej na planie benzodiazepin z alkoholem. Taka mała różnica, coś jak między uprawianiem seksu ze swoją dziewczyną a byciem gwałconym przez współwięźniów :)

ocenił(a) film na 9
sieciowiec652

Problem polega na tym, że scena o której mowa nie pojawiła się w filmie. Wajdi kazał biegać nieletniej nagiej dziewczynie przed kamerą na oczach całej ekipy filmowej. Jeśli tak faktycznie było, to kawał z niego s.k.u.r.w.i.e.l.a.
Co nie zmienia faktu, że film kapitalny!

ocenił(a) film na 10
grafzero

Tam też grała jej prawdziwa matka Adrianna Godlewska Nałęczową, matkę Aliny i widać Godlewskiej nie przeszkadzało, że córcia Paulinka ma rozbierane sceny.

użytkownik usunięty
gmd48

"Rola jej życia", nigdy już nie zagra w filmie czegoś takiego. Nigdy

nikt już nie zagra w filmie czegoś takiego, bo wykorzystywanie dzieci jest nielegalne

ocenił(a) film na 9
gmd48

Tata jej załatwił rolę i narzeka...
Obie Młynarskie zostały wciśnięte do tv, toż to nepotyzm. Poza tym Młynarska taka była zawsze grzeczna, ułożona, że aż zapomniała chodzić do szkoły i zdać matury.

ocenił(a) film na 10
Myszkin_filmweb

Matura to nie wszystko, a ilu amerykańskich aktorów nie ma matury... Skąd masz informację, że tata jej załatwił rolę, rozmawiałeś z nią, mówiła Ci, czy jak? Akurat w tym filmie Młynarska wypada bardzo fajnie!

ocenił(a) film na 9
anialek36

Czy jak.

ocenił(a) film na 10
gmd48

uwielbiam ten film, jako dzieciak go oglądałem i normalnie to było niesamowite przeżycie...młoda aktorka, normalnie można było sie w niej zakochać :)
Chętnie wrócę do tego filmu...szoku doznałem jak zobaczyłem kto grał tego chłopaka...pamiętam go z Ekstradycji...świetny facet szkoda człowieka....

gmd48

Masz prawo do swojej opinii na temat talentu pani Młynarskiej, nie mniej jednak co to ma wspólnego z jej wypowiedzią na temat nakłaniania do rozbieranej sceny. Ona była wtedy niepełnoletnia - miała 16 lat i według mnie to jest skandal, że wielki pan Wajda tak wykorzystał dziewczynę.

ocenił(a) film na 10
przemyslaw.rozycki

Tam też grała jej prawdziwa matka Adrianna Godlewska-Młynarska Nałęczową, matkę Aliny i widać Godlewskiej nie przeszkadzało, że córcia Paulinka ma rozbierane sceny.

anialek36

Fakt, o mamie Pani Pauliny to też źle świadczy, jeśli pozwoliła na wykorzystanie córki. Jednak nie zmienia to oceny postępowania Pana Wajdy.

gmd48

roznie piszą , ale musze zgodzić sie z Tobą, a tak na marginesie jednak wiedza i znajmosc jezykow to jest ten najwazniejszy klucz... a teraz taki przyklad z zycia wziety... histaria prawdziwa... bylo to w Mannheim, kolega poznał niemre, cos tam dukal po ichniemu, zamieszkal z nią po 3 misiacach po niemiecku mowił , znakomicie, jak do domu , do polski jechal na urlop czy z innej okazji to ta niemra taka zła byla, ze 3 razy siadać musial, wtedy go puszczała, a córka która juz dorosła była to sie żaliła matce ( tej niemrze) ze jej chlopak , to ma przyrodzenie bardzo males średnicy, on to wszystko dokladnie rozumial , 3 miechy wystarczyło... tak mi sie cos przypomniało, przy flaszce.....

gmd48

Jeszcze jedno mi sie przypomnialo , dot. tego filmu. Że diabel tkwi w szczegolach. To tak jak w oskarowym filmie IDA . W Idzie , wystepował pączek z biedronki , a w tym filmie, kubek do lodów. W latach 80-tych takie kubki byly, ale w latach ktorych ten film dotyczy, takich kubków absolutnie nie bylo , byly inne , ale pwenie i tak nikt nie wie jak wygladaly...

ocenił(a) film na 9
riko62

hahahaaha

gmd48

Dobrze zagrała. Nie miałem wątpliwości, że mam do czynienia z nastolatką po raz pierwszy wchodzącą w świat miłosnych strategii. Mimo że nie chciała być zawodową aktorką - zagrała dobrze.

gmd48

Przyznaję bez bicia, że gdy pierwszy raz oglądałem film "Kronika wypadków miłosnych" w 1989 roku, strasznie podkochiwałem się w niej. Teraz niestety widać, że to jest niedorozwinięta umysłowo wersja jej siostry. Próbuje coś tam w gazetach komentować jak jakaś rasowa lewaczka, ale nawet jak na debilnych lewaków to ma zbyt dużo deficytów intelektualnych. To taka modelowa blondynka-idiotka, przy czym ten stereotyp blondynki-idiotki jest w przeważającej części nieprawdziwy i blondynki krzywdzący, to jeśli chodzi o Paulinę Młynarską jest prawdziwy.

Jack_Holborn15

Ty również wpisujesz się w opisany przez ciebie stereotyp.

agatha103

Ja akurat jestem łysiejącym brunetem, więc coś tu chyba nie pasuje:-)

ocenił(a) film na 10
Jack_Holborn15

A kto to jest lewaczka, kobieta pisząca lewą ręką?

anialek36

Ta kobieta wypisuje wypociny w bardzo "inteligentnym" portalu Onet, próbuje błyszczeć inteligencją, ale jakoś z treści tych artykułów daje się poznać jako opłacona lewaczka i nie udawaj w głupi sposób, że nie wiesz co to znaczy. Co do jej siostry, to też jakaś mega wybitna nie jest, gdyby nie sławny ojciec nie miałaby takiego przebicia w tv. Artykuł o Januszu i Grażynie czy całowanie Jandy w rękę nie świadczą o pani Agacie jako o super dziennikarce. Natomiast współczuje Paulinie Młynarskiej tego, co zaszło na planie, bo filmowanie nagich dzieciaków normalne nie jest i dziwne, że ta cała ekipa kręcąca te sceny łącznie z wychwalanym pod niebiosa Wajdą nie beknęła za to w odpowiednim czasie.

Galaktyka

W "Akademii Pana Kleksa" też była grupka nagich chłopców, jeszcze młodszych, ale bez treści seksualnych.

Jack_Holborn15

Właśnie o to mi chodzi, że tam były treści seksualne

anialek36

Lewaczka, wg Słownika Języka Polskiego PWN to: "Kobieta zmuszona do jedzenia lewą stroną z powodu bólu prawego zęba".

ocenił(a) film na 10
Jack_Holborn15

Ha, ha, ha dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

gmd48

Wajda nie dał jej szansy tylko środki nasenne z alkoholem

ocenił(a) film na 10
gmd48

Film ma niesamowity klimat, taki trochę poetycki... Co do Młynarskiej zagrała fajnie, zresztą to chyba rola jej życia?

gmd48

Akurat wtedy jeszcze była urocza, kiedy była jeszcze podlotkiem a i oszołomiajacej kariery nie zrobiła. A jak już się czepiać to (jeżeli mówi prawdę) bynajmniej nie jej. Jak te zdarzenia świadczą o Wajdzie? Zasługuje na szacunek? Czym on się różni od Romana Polańskiego?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones