PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876037}
4,9 14 705
ocen
4,9 10 1 14705
4,5 26
ocen krytyków
Kryptonim Polska
powrót do forum filmu Kryptonim Polska

To jakby naziści robili film o żydach, wynik będzie wiadomy na zdjęciach widzimy już jak świętują jakieś nazistowskie uroczystości... ciekawe ponieważ dzienikarka z tVN za sponsorowała słynne obchody waflowych nazistów co zostało zeznane w sądzie jak widać tVN nadal kłamie ba nawet chce teraz na tym zarobić. Dla niewtajemniczonych jak narodowiec widzi naziola leje kiedy może za zbrodnie na narodzie polskim.

PIXA_GOD

Typowa propaganda Konfederacji, z którą nie warto dyskutować. Daleko nie szukając wystarczy 1 nazwisko: Tomasz Greniuch.

ocenił(a) film na 1
Carlito

Wspaniały człowiek, wielki patriota. Zdobył doktorat z historii, napisał znakomitą opowieść. Z czego ty jesteś znany?

Dzida_86

Greniuch hajlujący ("pewne gesty") z innymi onrowcami w Krakowie to też była ustawka tvnu?

ocenił(a) film na 1
Lukasz_Gugulski

Nie hajlujący tylko wykonujący salut rzymski ty historyczny ignorancie. Narodowcy pozdrawiali się nim już na początku lat 20-tych kiedy Hitler był tylko nic nieznaczącym, austriackim akwarelistą.

Dzida_86

Oczywiście, sam Greniuch parę lat temu pisał o "salucie rzymskim": „Nie wstydzimy się naszych poglądów, naszej tradycji. Dla nas salut rzymski, pozdrowienie aryjskiej Europy, wzniesiona ku słońcu prawica, nie jest gestem zamawiania piwa czy gestem szukania muchy na suficie”. Problem tylko w tym, że ten "salut rzymski" jest "rzymski" bardziej z nazwy niż pochodzenia. Jest to raczej wyobrażenie niż wiedza historyczna. Wyobrażenie to stało się inspiracją dla włoskich faszystów, który rozpropagowali tę formę politycznego pozdrawiania. Potem przejęły go inspirujące się włoskim faszyzmem ruchy polityczne z innych krajów. W tym ci "narodowcy" z poczatku lat 20., o których piszesz, czyli Obóz Wielkiej Polski, który także inspirował się faszyzmem. Inspiracja tego gestu faszyzmem jest niepodważalna i samo w sobie jest to już kompromitujące. Współcześnie, jeśli gest wykonywany jest współcześnie, a Greniucha i kolegów był, to można nazwać go "hajlowaniem", "salutem rzymskim" czy "pozdrowieniem faszystowskim", bo określenia te oznaczają jeden i ten sam gest.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Dzida_86

"Nietolerancyjny faszofob"? Nawet zabawne.

Dzida_86

Jebnięci narodowcy zapomniałeś dodać

Dzida_86

Nie kompromituj się. Oby jak najmniej w Polsce takich patriotów i ludzi jak on https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2021-02-12/nowy-szef-ipn -we-wroclawiu-ambasada-izraela-reaguje

imponderable

Dzida86 propaguje faszyzm (patrz wyżej), więc nie ma poczucia, że się kompromituje.

ocenił(a) film na 1
Lukasz_Gugulski

Ty za to promujesz homoseksualizm i broniłeś na filmwebie filmów dla pedofilów, nie wiem czy może być większa kompromitacja od ciebie Gugulski.

Dzida_86

To, że nie rozumiałeś o czym mowa ("filmy dla pedofilów") wcale mnie nie dziwi. Po prostu nie wypowiadaj się o filmach, których nie ogladałeś.

ocenił(a) film na 1
Lukasz_Gugulski

Nie trzeba próbować gówna, żeby wiedzieć, że śmierdzi. Prezentujesz typowo sekciarskie podejście, będziesz bronił największych obrzydliwości jeśli tylko będą firmowane przez środowisko, które reprezentujesz.

Dzida_86

Przypomnę Ci, że Ty tłumacząc sobie na polski opis filmu ("Pewnej nocy młoda para (Nathaniel Brown i Byrdie Bell) odwiedza bar, w którym spotykają młode stworzenie chłopca (Luke Worrall). Ten chłopiec posiada nieziemskie piękno fizyczne, które może przyciągnąć każdego; mężczyznę czy kobietę") nie chciałeś przyjąć do wiadomości, że ten "chłopiec" jest także dorosły, a linku do trailera tego filmu nie potrafiłeś otworzyć (nie wpadleś nawet na to, by samemu sobie go wyszukać). Więc to nie film był "dla pedofilów" tylko Twoja wyobraźnia podpowiadała Ci pedofilskie treści. A dla jasności: reprezentuję tylko siebie.

ocenił(a) film na 1
Lukasz_Gugulski

Znowu wyjeżdżasz z tymi ohydnymi treściami, opanuj się Gugulski

imponderable

Ambasada Izraela atakuje, ojojoj straszne rzeczy, teraz zamiast muc spokojnie strzelać do palestyńskich dzieci, będą musieli się martwić o tym jak ich Polacy szykanują

Carlito

To akurat propaganda pisowska (wrzutka medialna o urodzinach rzekomo zorganizowanych przez tvn pojawiła się w propisowskich "Sieciach"), którą bezkrytycznie powtarzają zwolennicy nie tylko PiSu.

PIXA_GOD

Nie potrzeba jakiejś specjalnie wyszukanej propagandy, aby uderzać w ONR i polskie środowiska skrajnie prawicowe, one same są najlepszą antyreklamą dla samych siebie.

kaiser_wilhelm

Żeby zdyskredytować lewicę nie potrzeba patrzeć na żadne partie czy organizacje (które i tak same siebie miażdżą), ale na samych zwolenników - np Jaś Kapela.

SteelMike

Żeby zdyskredytować prawicę nie potrzeba patrzeć na żadne partie czy organizacje (które i tak same siebie miażdżą), ale na samych zwolenników - np Kaja Godek, Robert Bąkiewicz, Ziemkiewicz, Cejrowski, Jędraszewski, Marcin Rola, czy inni neonaziści

Ush

Uwolnić Martę Lempart!
<dźwięk ciężkich kroków>

EMERSION

nigdy nie była zamknięta

Ush

Chyba nie załapałeś xD

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Ush

Lewacki "bystrzak" :)

Ush

Lewicowy intelektualista.

Ush

Pospolity ignorancie, Polacy nie byli nigdy nazistami, gdyż nie byli Niemcami a NSDAP to środowisko polityczne tworzone wyłącznie przez Niemców i dla Niemców - każda inna narodowość była dla nich podludźmi. Zatem przedstawicielu indolencji umysłowej, po słowie wstępu powinieneś już zrozumieć, że żaden Polak nie może być również neonazistą, gdyż w Polsce nigdy nie było nazizmu (jedynym miejscem i narodem gdzie może się on odrodzić są Niemcy) a sami Polacy i Polska jako jedyni walczyli z Niemcami ich ideologią od pierwszego do ostatniego dnia IIWŚ. Większa część polskich narodowców (MW, ONR, SN) poległa w walce z nazistami - resztę wybił kolejny totalitarny okupant jakim był Stalin. Nie brakowało również narodowców Sprawiedliwych Wśród Narodów Świata - sam założyciel ONR Jan Mosdorf - został zamordowany za pomoc udzielaną współwięźniom (wszystkim - Żydom również) w ramach działalności konspiracyjnej wewnątrz Auschwitz... To są fakty historyczne, których żaden potomek gwałcicieli i morderców przywieziony do Polski na sowieckich czołgach nigdy nie zrozumie... Jeśli nim nie jesteś to zrozumiesz i przeprosisz a następnie zakopiesz się ze wstydu z wypisywanie kłamstw oraz bzdur i manipulacji.

shinobi82

Z tym ONR to bym nie przesadzał akurat faszyści dość szybko się z komuchami dogadali vide Piasecki, widać mieli wiele wspólnego. Ale ONR to był i jest margines.

TheBadGoodAndUgly

ONR-owcy nie byli faszystami, tylko ruchem wyrosłym na polskich tradycjach. Pisanie o bolo jak o całości ONR to potworne uproszczenie. ONR był niejako buntem młodych radykałów wobec "starszych" demokratów ze środowiska Stronnictwa Narodowego - spowodowane to było tym, iż mimo największego poparcia w społeczeństwie wybory powszechne tego realnie nie odzwierciedlały,  gdyż były fałszowane a sama narodowa opozycja brutalnie zwalczana... Zwyczajnie Piłsudski i sanacja zmotywowała narodową młodzież do takiej samej metody działalności jaką stosowali ich wrogowie. W tym momencie należy wspomnieć, iż sam ONR działał dość krótko i rozpadł się na dwie frakcje, które się wzajemnie zwalczały. Emanacją działalności  obydwu frakcji była kolportowana prasa - i tak pod ABC działał ONR ABC a pod Falangą RNR Flanga. Przywódcą falangistów był wspomniany Piasecki Bolesław (nie mylić ze Stanisławem, któremu bliżej było do ABC - wybitna postać w środowisku, rozstrzelany przez nazistów w trakcie ludobójstwa pod Palmirami). Falangiści mieli w swojej działalności wpisany elementy współpracy - od zawsze próbowali się ze swoimi wrogami dogadywać w myśl zasady "jeśli wroga nie da się pokonać to należy do niego przystąpić i próbować działać od środka". Nie dziwią zatem próby współpracy z sanackim OZN (co ciekawe OZN był niejako pośredni wytworem Dmowskiego - Sanacja próbowała udawać narodowców). I teraz przechodzimy do sedna. Piasecki i część jego ludzi poszło na współpracę, ale można mówić, iż zrobił to cały RNR falanga a tym bardziej ONR! ONR przerodził się w Związek Jaszczurczy (ze względu na skuteczność i zajadłość w walce przeciw nazizmowi - Niemcy zorganizowali specjalną jednostkę do zwalczania ZJ) oraz tzw. Grupę Szańca. Co z kolei było podwaliną do powstania późniejszych NSZ - tam nikt z czerwonymi nie współpracował. Jak widać - mówienie, iż ONR współpracował z komunistami jest ogromnym historycznym przekłamaniem. Pomijam już fakt, że sam Pasecki jako Komunista więcej uczynił dobrego niż złego. ONR nigdy nie był marginesem - to byli wybitni ludzie i elity - najczęściej prawnicy, lekarze, księża, nauczyciele.

shinobi82

Piasecki i część jego ludzi poszło na współpracę, ale NIE można mówić, iż zrobił to cały RNR falanga a tym bardziej ONR

shinobi82

Chłopie ogarnij się ONR to była niszowa faszystowska bojówka, która chciała wprowadzić system totalitarny w Polsce. Żadna osoba, która tego chce czy to z lewa czy prawa, nie jest i nie była wybitna. Fakt ONR nie istniał jak komunę wprowadzano więc stwierdzenie, że jego członkowie gdzieś przeszli jest na wyrost - byli członkowie. Świetnie się dogadali bo obu totalitaryzmom blisko do siebie. I nie, Piasecki nie zrobił wiele dobrego, tchórzliwie poszedł na współpracę i robił za typowego pożytecznego idiotę komuny. Rozbijał ruch narodowy. Narodowe Siły Zbrojne miały więcej wspólnego z AK skąd przeszli dowódcy i cała masa ludzi, niż z ONR. Z wiki z takim życiorysem to tylko kulka w łeb powinna być "Bezpośrednio po wojnie współpracował z UB. Nadano mu pseudonim „Tatar”. Brał udział w operacji rozpracowania środowiska polskiej emigracji politycznej w Londynie. Według raportów pułkownik Julii Brystygierowej, poprzez współpracę chciał wzmocnić swoją pozycję wobec władzy[12].

Sceptycznie odnosił się do odwilży politycznej w 1956, w tym samym roku poparł proradziecką i stalinowską frakcję natolińczyków w walce o władzę z puławianami, którzy według niego byli zdominowani przez Żydów[9]. W 1956 przez kilka miesięcy był członkiem prezydium Ogólnopolskiego Komitetu Frontu Narodowego. Był posłem na Sejm PRL IV, V, VI i VII kadencji od 1965 (jednocześnie przewodniczącym Koła Poselskiego „Pax”). W latach 1971–1979 był członkiem Rady Państwa. W marcu 1968 wraz z całym „Paksem” popierał antyinteligencką i antysemicką nagonkę zorganizowaną przez partyjną frakcję Mieczysława Moczara."

TheBadGoodAndUgly

"Chłopie ogarnij się" - co to za prostackie chwyty erystyczne ad personam? Jak można pisać o niszowym ONR jak jego późniejsze wojskowe "wcielenie" (NSZ) liczyło ok 80 tyś żołnierzy? To samo było przed wojną, gdzie największe oddziaływanie ONR miało w Warszawie strukturach studenckich (Stronnictwo Narodowe przegrywało walkę o wpływy w Warszawie). Jak można nadal nie rozróżniać ONR od RNR? no jak można mylić te dwie zwalczające się wzajemnie organizacje? Jak można mylić ABC z Falangą? Skoro twierdzisz, że w ONR nie było osób wybitnych i nie tworzyli oni ówczesnych elit, to może poczytaj opracowania historyczne na ten temat? Bo widać, że masz o tym jakieś pojęcie, ale rodem z propagandystów z PRL-u.

Jak już napisałem powyżej , z komuchami "dogadał" się Piasecki i jakaś cześć jego zwolenników, ale nie cały RNR falanga ani tym bardziej ONR ABC! Nie jestem zwolennikiem Bolesława Piaseckiego i uważam go za zdrajcę idei, ale nie mam też zamiaru wchodzić w rolę jego adwokata tudzież sumienia a to, że mimo współpracy z czerwonymi robił też rzeczy dobre jest faktem historycznym - co nie zmienia mojego podejścia do tej osoby. Jest to postać kontrowersyjna i sama odpowiada za swoje czyny - wrzucanie wszystkich do jednego wora, w dodatku na poziomie całego środowiska do którego przez chwilę należał a potem je zwalczał, to ahistoryczna propaganda niskich lotów.

Jeszcze raz powtarzam! ONR to Jan Mosdorf (zamordowany w Auschwitz). Następnie po rozłamie mała grupa rozłamowa to RNR falanga (ruch narodowo radykalny) związana z Bolesławem Piaseckim i ONR ABC z Henrykim Rossmanem na czele. NSZ to ONR a nie AK! Oczywiście W NSZ również był rozłam i niektórzy Endecy ostateczni ulegli i scalili się na psich warunkach z AK - jednakże w tym przypadku mówimy o NOW/NSZ - AK. Po tych kilku rozłamach i scaleniach ostatecznie NSZ były czysto ONR-owskie!

Nie rozumiem jak można uczepić się zdrajcy Bolesława i przedstawiać go jako przedstawiciela lub też cały ONR? No jak? W świetle powyższych faktów Piasecki zdradził nawet RNR i poszedł swoją osobistą drogą zakładając sterowane przez komunistów fikcyjne wydmuszki pseudo-narodowe.

Przedstawianie historii w ten sposób to plucie w twarz wszystkim innym narodowcom, którzy w większości w walce z okupantami ponieśli śmierć. Z tym "faszyzmem" to też spore przegięcie - oczywiście ONR nie wierzył w demokrację, gdyż ta demokracja kojarzyła im się z porażką starszych kolegów! W tamtym czasie demokratami byli endecy co w czasach totalitarnych było synonimem słabości - ONR chciało walczyć z sanacją jego własnymi (wtedy skutecznymi) metodami - pomijam już fakt, iż faszyzm to twór przynależny narodowi włoskiemu. Sam twórca ONR Mosdorf o faszyzmie pisał tak:

"Nie jesteśmy faszystami, ani hitlerowcami, przede wszystkim dlatego, że jesteśmy ruchem czysto polskim, nie potrzebujemy obcych wzorów. Nie uważamy się za faszystów ani za hitlerowców również dlatego, że oba te ruchy mają wiele wad, a nawet grzechów, którymi obarczać się nie chcemy. Nie są to wzory, które chcielibyśmy naśladować."

I niech to będzie akcent na sam koniec tej rozmowy, bo ja zdania nie zmienię, gdyż za dużo książek na ten temat przeczytałem i jestem uczulony na sowiecką i lewicową kłamliwą propagandę.

shinobi82

NSZ nie były emanacją ONR, jeśli już to Endecji tak że nie manipuluj. Bo to właśnie lewacy twierdzą że NSZ to zbrojne ramię ONR czyli faszystów. To raz, dwa te 85 tys ludzi jak już pisałem to nie byli żadni ONRowcy tylko ludzie o poglądach antykomunistycznych i narodowych choć w różnym stopniu. Jeszcze raz doczytaj sobie skąd się wzięli i kto nimi dowodził. Polskie i nie tylko partyjki kanapowe miały to do siebie że się dzieliły i byli koledzy wzajemnie nienawidzili. "Punkt dziewiąty deklaruje, że ustrój państwa ma być oparty na zasadzie hierarchii. Władzę ma sprawować „hierarchiczna organizacja Narodu” (monopartia). Odrzucano ustrój demokratyczny." Taka deklaracja jest jednoznaczna FASZYZM

TheBadGoodAndUgly

Proszę czytać ze zrozumieniem! NSZ były zbrojną emanacją ONR ABC, czyli Grupy Szańca, czyli Związku Jaszczurczego. Oczywiście, że do NSZ wstępowali różni ludzie w tym i Żydzi, ale każdy z nich wiedział do jakiej organizacji wojskowej wstępuje. Nadal Pan nie rozróżnia RNR Falanga od ONR ABC. Początkowo ogół środowiska narodowego próbował się zjednoczyć pod wspólnym szyldem NOW, ale doszło do rozłamów i scaleń (kilka razy) RNR oraz Endecy ulegli scaleniu z AK, ale ONR nie zgodził się na wrogie przejęcie (zważywszy, że nie wykonano zaleceń rządu na emigracji tylko dokonano oszustwa). Lewacy twierdzą, że ONR to faszyści tak jak i Pan - jeśli już ktoś maił takie ciągoty to RNR a nie ONR (ale Pan uporczywie tych dwóch różnych organizacji nie rozróżnia). Odrzucanie demokracji jako ustroju nie koniecznie równa się faszyzm - takie płytkie twierdzenia są typowo "odlewicowe"... Zresztą nie spotkałem się jeszcze z państwem, które działa na zasadach totalitarnych i komunistycznych, aby się nie powoływało na demokrację... Ba taka Korea północna to nawet w nazwie jest demokratyczna! Demokracja nie jest wyznacznikiem faszyzmu czy też jego braku - są różne ustroje... A faszyzm to wytwór typowo Włoski - nazywanie innych nacji faszystami to kpina i zalecanie Stalina!

shinobi82

A i jeszcze jedno, bo nie zauważyłem na początku, temat dotyczył nazizmu a pan wyskoczył z faszyzmem... Zapewne dla Pana to też to samo?

ocenił(a) film na 6
shinobi82

Widzę, że masz dużą wiedzę na temat prawicowych ruchów w Polsce przedwojennej, wojennej oraz powojennej i nie zamierzam z Tobą polemizować. Nie znam się na tym i nie mam takiej potrzeby. Dla mnie bardziej liczy się teraźniejszość. I jeżeli teraz widzę łysych osiłkow z bejsbolami atakujących ludzi na ulicy, dlatego że mają inne zdanie, to mam jedno skojarzenie. Jeżeli widzę ludzi w kominiarkach, życzących innym śmierci, bo mają inną orientację seksualną, albo kolor skóry, to mam jedno skojarzenie. Jeżeli widzę Rycerzy Chrystusa, Obrońców Panienki i innych takich, którzy biorą z religii najgorsze a nie najlepsze, by uzasadnic swoją potrzebę przynależności i tendencje przemocowe, to mam jedno skojarzenie. I nie chodzi o to jak je nazwiesz, bo jesteś czuły na punkcie definicji. Nie obchodzi mnie czy nazwiesz to rasizmem, faszyzmem czy nazizmem. Nie obchodzi mnie ustalenie czy ich inspiracją jest Kubuś Puchatek, Voldemort czy Adolf Hitler. Ja znam słowo, które określa zjawisko i tym słowem jest ZŁO. Z historii, którą tak zgłębiasz powinno się wyciągać wnioski. Po to przecież jest. Znajomość faktów, bez wniosków nie prowadzi do niczego. Myślę więc, że powinieneś skupić się teraz na wnioskach i analogiach. Może nie jesteś jeszcze stracony.

ashy1313

Bardzo dobry komentarz!Masz rację - lewica działa na skojarzeniach i emocjach, prawica na faktach i kalkulacji. Wszytko to co wymieniłeś, wszelakie formy nienawiści, działa sprawnie w lewicy. Odnośnie nienawiści polecam Ci zgłębić temat tolerancji represywnej - polecam wykłady pana Karonia.

Swego czasu, gdy pierwszy raz uczestniczyłem w Marszu Niepodległości, jechałem 6 godzin, aby zwyczajnie świętować a nie wchodzić z kimkolwiek w konflikty - gdy wychodziłem z pobliskiego kościoła zostałem obrzucony jajkami i przedmiotami... Usłyszałem przy tym pełno lewicowych słów "miłości"...

Jako hetero czuję się prześladowany ideologią seksualną drugiej strony - ja nie biegam po ulicy, nie wyskakuję w reklamach, filmach i kulturze z afiszem o swoich seksualnych preferencjach... Druga strona robi to wszystko, aby prowokować, gdyż nie potrafi spraw intymnych zachować dla siebie w swoim łóżku (ja do cudzego łoża wchodzić nie chcę) - jestem tym dosłownie molestowany (jest to forma molestowania seksualnego) i zmuszany do akceptacji! to jest przemoc psychiczna. Pomijam już fakty, gdzie osoby z pewnymi preferencjami znęcały się i dokonywały mordów na dzieciach (opisy przypadków dostępne w mediach - wystarczy chcieć poszukać).

Co do kolorów skóry - proszę zgłębić temat czym jest antybiłały rasizm. Jeśli uważasz, że ze względu na to, iż urodziłem się z białym kolorem skóry mam być przez innych poniżany i prześladowany (albo zamordowany), choć nie zrobiłem niczego złego poza tym, że się zwyczajnie urodziłem (lewica twierdzi, że nie każdy człowiek ma prawo się urodzić), to jesteś takim właśnie antybiałym rasistą (nie mam za co przepraszać, gdyż mój naród był w przeszłości prześladowany i zniewolony... Nie będę całował butów czarnym w imię solidarności ze zmarłym z przedawkowania czarnym przestępcą). Pamiętajmy, że rasizm działa w obie strony - ja innych kolorów skóry nigdy nie atakowałem i nie atakuje, ale nie będę bierny, gdy ktoś próbuje unicestwić ludzi bardziej podobnych do mnie - zwyczajnie nie chcę czekać na swoją kolej! Ataków na tle rasowym nie brakuje, ale to biali są tej kwestii na wyginięciu (stają się również mniejszością w swoim własnym domu, zatem gdzie się mają podziać? aby żyć mają uciec na księżyc? bo przecież wedle haseł Afryka jest dla czarnych (black power), Azja dla żółtych a Europa dla wszystkich prócz białych). Zachęcam do zgłębienia historii RPA i burów - nieoficjalny hymn RPA, który śpiewał Madela ma w sobie słowa "zabij bura".

Jeśli chodzi o Rycerzy Chrystusa i religię - obecnie chrześcijaństwo jest eksterminowane! A wobec księży rozpętana jest nagonka - zostań księdzem a zobaczysz czym jest nieuzasadniona przemoc i nienawiść ze strony lewicy. Co kilka sekund z nienawiści jest zabijany chrześcijanin (także ten czarny, który jest mi bratem w wierze i nie czuję do niego rasizmu lecz współczucie za to, że jest prześladowany) - nikt o tym nie mówi, bo w modzie jest zabijać chrześcijan... Za to, że się modlą w intencji swoich oprawców - nic innego nie robią (proszę zgłębić temat o mordach na chrześcijanach). Nawet w Polsce przeżywaliśmy niedawno masowe ataki na kościoły - dokonywano przestępstw z nienawiści, dewastowano kościoły, bito modlących się ludzi.

I na sam koniec - lewica to sztuczny makrsistowski twór mający na celu wzniecanie podziałów oraz nieustającej nienawiści i wojny klasowej - każdy każdego ma nienawidzić (nawet wewnątrz jednej rodziny). Jest to autodestruktywny nowotwór społeczeństw i państw narodowych. Szacuje się, że liczba ofiar skrajnej lewicy wynosi ok 100 mln niewinnych ludzi - dodaj do tego ofiary pośrednie i wyjdą Ci kolejne setki milionów! Należy również pamiętać, iż ruchy konserwatywne nie bez powodu nazywane są reakcyjnymi, gdyż są one odpowiedzią na akcję (przemoc) lewicy. Na logikę - jest ustalony porządek, który marksizm dewastuje co prowadzi do przemocy i nienawiści... Musi pojawić się odpowiedź na zło.

ocenił(a) film na 1
TheBadGoodAndUgly

Kłamiesz śmieciu , powielasz komunistyczne brednie

Agata_Rad_fw

W którym miejscu śmieciu?

TheBadGoodAndUgly

Jak już zeszło z filmu na historię i ONR, to warto wspomnieć o ich sojusznikach z organizacji Betar. Razem walczyli na ulicach z Bundem, razem podkładali bomby w lokalach Bundu, razem fascynowali się włoskim faszyzmem.

ocenił(a) film na 1
aklekot

Sam się złapałeś w pułapkę bo betarowcy to byli żydzi co tym samym wyklucza ONR jako organizację o profilu rasistwsko-antysemicko-ksenofobicznym. Byłem we współczesnych strukturach ONRu, poznałem masę ciekawych ludzi. Inteligentnych, oczytanych z ogromną wiedzą historyczną. Mieliśmy oczywiście różne sekcje, także sportową (uliczną) ale nie ganialiśmy czarnych czy gejów po ulicach z bejsbolami. Taka wersja ONR to tylko senne upływy mózgowe dziennikarzy TVNu.

Dzida_86

Niby jaką pułapkę? ONR BYŁ organizacją o profilu rasistowsko-antysemicko-ksenofobicznym. Wspominam tylko, że Żydzi polscy mieli organizację o podobnym profilu, tylko ze 2 razy liczniejszą. To, że byli w sojuszu, to mało znana ciekawostka, ale o niczym specjalnym nie świadczy. Hitler i Stalin też mieli swego czasu sojusz.

ocenił(a) film na 1
shinobi82

Dzięki za ten komentarz. Merytoryczna orka oczadziałych lewaków.

shinobi82

"Żaden Polak nie może być również neonazistą, gdyż w Polsce nigdy nie było nazizmu"? Na procesie organizatora urodzin Hitlera obrońca Mateusza S. odrzucał zarzut propagowania przez jego klienta ideologii totalitarnej uzasadniając: "Nie było, bo nie można propagować wobec osób, które są przekonane do tego ustroju". Świętujący urodziny Hitlera przekonani są do nazizmu, co chyba zrozumiałe. Neonaziści są w Polsce i byli także przed wojną naziści. Istniały nieliczne, bo nieliczne, polskie organizacje nazistowskie: Narodowo-Socjalistyczna Partia Robotnicza Wacława Kozielskiego (wyrzuconego z SN), Partia Narodowych Socjalistów (rozłamowcy z NSPR), w Łodzi działała Polska Partia Narodowych Socjalistów. PPNS wydawała pismo "Swastyka". (Zdelegalizowana NSPR zgłaszała potem akces do nowopowstawałego ONR, nie wiadomo czy skutecznie).

Co do działalności Jana Mosdorfa w Auschwitz to relacje są różne, często sprzeczne. Nawet jeśli przyjmiemy, że Mosdorf "został zamordowany za pomoc udzielaną współwięźniom (wszystkim - Żydom również)", to nie zmienia to faktu, że ten sam Morsdorf wcześniej żydowskich współobywateli chciał pozbawiać praw publicznych, "obcy element usunąć wogóle z murów wyższych uczelni"; pisał o "niebezpieczeństwie skażenia kultury Polskiej", o tym, że obowiązkiem "studenta polskiego" jest "okazywanie im"- "studentom żydom"- "zawsze, iż są nam wstrętni i zbyteczni". Zabawne zresztą, że wspominasz o "kwestii żydowskiej", by odróżnić ONR od nazistów. Zacytujmy więc nr 4/1934 "Sztafety": "Obozowcy! Niedaleką jest chwila, kiedy padnie hasło 'Śmierć żydom i masonom" (...) Godzina rewolucji narodowej wybije. Rewolucji, która uwolni Polskę od gangreny żydowsko-masońskiej panoszącego się łajdactwa" itd.

Narodowe Siły Zbrojne? Proszę bardzo: Jeszcze w 1940 r. (nr 41 "Szańca") artukuł o niemieckich planach wysiedlenia ludności żydowskiej zatytuowano „Pozytywny program kwestii żydowskiej”. Wojna wojną, ale nie zapominajmy o naprawdę ważnych sprawach: „U Żydów straszliwie i nieuleczalnie chora dusza musiała i ciało zarazić. Poprzez krew idą zatrute właściwości rasy żydowskiej z pokolenia w pokolenie. Krew to tak silna, że w mieszanych małżeństwach nieraz w trzecim czy czwartym pokoleniu wyłazi z mieszańca Żyd, równie groźny jak ten czystej krwi” ("Placówka", nr 2/1943) Gdy już "Szaniec" dostrzeże pewne rzeczy to z zastrzeżeniem: „zgroza i oburzenie z powodu okrucieństw niemieckich w getto warszawskim i innych większych miast były tak powszechne i wielkie, że odwróciły nawet uwagę społeczeństwa polskiego od jego własnych, co najmniej równie ciężkich cierpień i odebrały mu na pewien czas zdolności słusznej oceny wydarzeń”. Na pewno słusznie wydarzenia oceniła "Barykada" (3/1943): „Możemy potępiać Niemców za ich bestialskie metody, ale nie możemy zapominać o tym, że żydostwo było i będzie zawsze elementem destrukcyjnym w naszym organizmie państwowym. Likwidacja Żydów na ziemiach Polski ma wielkie znaczenie dla przyszłego naszego rozwoju, gdyż uwalnia nas od wielomilionowego pasożyta. Nie zapominajmy, że rozwiązanie tego problemu w sensie usunięcia Żydów z naszych terenów, czekało nas nieuchronnie. […] Niemcy poważnie nam w tej kwestii pomogli”. Rzeczywiście, różnica między ONR i grupkami postoenerowskimi w NSZ a nazistami w "kwestii żydowskiej" aż bije po oczach. Od razu widać, że nie naziści. (Cytaty z prasy wojennej za: https://wiez.pl/2017/09/20/moga-zyc-byle-nie-u-nas-propagand a-nsz-wobec-zydow/)

shinobi82

Po prostu niemieccy faszyści okazali się "lepsi" od polskich faszystów i ich wytłukli

vigilans

Zabrałeś głos (przy użyciu klawiatury) i dokonałeś samoośmieszenia - przykro widzieć jak ludzie kompromitują się na własne życzenie... Nawet mi się nie chce tłumaczyć co w Pana komentarzu jest nie tak - nit mi za to nie zapłaci a czas zmarnuję.

Ush

"Neonazizm w Polsce
Współczesne grupy narodowosocjalistyczne w Polsce w większości przynależą do międzynarodowego neonazizmu. Apoteozują III Rzeszę i jej przywódców, demonstrują wrogość do chrześcijaństwa, a nawet do nacjonalizmu jako kierunku dzielącego „rasę aryjską”. Wielokrotnie odnoszą się pogardliwie do polskiej kultury i tradycji. W swoich publikacjach często stosują język niemiecki oraz przedruki z pism hitlerowskich. Te elementy sprawiają, że pełnią oni rolę także czynnika germanizującego."

Hmmm, ciekawe kto z wymienionych przez Pana osób spełnia te warunki, Cejrowski ? :) Mam wrażenie, że się Pan troszkę ... dyskredytuje ;) Nadużywanie słowa faszyzm i neonazim jest powszechne, ale mam nieodparte wrażenie, że ludzie, którzy go używają nie znają jego znaczenia :)
Pozdrawiam seredecznie.

ocenił(a) film na 1
Tymoteusz81

Przecież to, to nawet nie wie o czym pisze. Nauczyli pluć jadem to pluje. Ziemkiewicz głupi, Cejrowski głupi wszyscy są głupi bo tak mu wpojono.
Typek gówno wie, gówno widział i gówno rozumie. Używanie w stosunku do takich ludzi formy grzecznościowej Pan również nie ma sensu, dla niego to jest sztywniactwo a wręcz obraza.

Ush

Złajdaczona Prawica to najgorsi z najgorszych, najgłupsi z najgłupszych, sam odpad

vigilans

O własnych rodzicach tak ostro?!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones