PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=91}

Krzyk

Scream
6,8 77 055
ocen
6,8 10 1 77055
7,6 21
ocen krytyków
Krzyk
powrót do forum filmu Krzyk

....

ocenił(a) film na 5

Czy ten film ma jakiś sens? Bo mi to trochę przypomina komedię.. a szczególnie ,,straszy flm"... parodia parodii

ocenił(a) film na 5
dariaaa29

O co to tak szczerze chodzi w tym filmie? Bohaterowie mają ,,kilka żyć" ta się wydaje.

ocenił(a) film na 9
dariaaa29

1.Straszny Film jest parodią Krzyku. Co i tak wiąże się że Straszny Film parodiuje parodię slashera.
2.Wystarczyło słuchać dialogów żeby zrozumieć o co chodzi w tym filmie.

ocenił(a) film na 9
dariaaa29

Przecież to Straszny Film była parodią Krzyku....

ocenił(a) film na 7
lukasz050792

Krzyk jest parodią horrorów/slasherów jako gatunku... A Straszny film jest parodią parodii.

ocenił(a) film na 9
Hydeist

Oglądałem Krzyk wiele razy i nie zauważyłem, żeby parodiował slashery. Jest filmem, w którym bohaterowie naśladują slashery, ale czy to jest parodią? Tego bym nie powiedział. Raczej trudno szukać tu humoru czy satyry, a właśnie na tym opiera się parodia.

ocenił(a) film na 7
lukasz050792

Sceny walki z mordercą, gdzie gość jest tak nieporadny, że daje się przewracać, sam wywala się o o przedmioty znajdujące się w domu? CAŁA scena w garażu, w tym gagi są niczym z niemego kina, gdzie ludzi rozbawiało się rzeczami typu "ktoś ukucnął i ktoś inny się przez to wywalił" (co miało miejsce w tej scenie)? Cały monolog Randy'ego, w którym przedstawia zasady rządzące horrorami (przede wszystkim to pokazuje, że reżyser wytyka horrorom schematyczność)? Scena kiedy Randy krzyczy do laski z Halloween, by się odwróciła, bo zabójca jest za nią, choć w tym samym momencie zabójca jest za nim (każdy jest mądry, kiedy ogląda, ale jak już sam znajduje się w danej sytuacji, to zachowuje się dokładnie tak samo)? Laska rozdziewiczona, więc teraz można ją zabić, bo takie są zasady horroru? Stuart, który mówi "My parents will be sooooooo mad" płaczliwym głosem w czasie wykrwawiania się, po dokonaniu kilku morderstw? Druga część jest w tej kwestii jeszcze lepsza, bo nie dość, że śmieje się nadal z horrorów, to na dodatek śmieje się z pierwszej części (np. w pierwszej części główna bohaterka mówi, że jeśli powstanie film na temat tych wydarzeń, to ma takie szczęście życiowe, że pewnie jej rolę nie zagra żadna dobra aktorka, tylko Tori Speling, po czym w dwójce, gdzie pokazują, że faktycznie powstał film "Stab", kto gra Sid? Tori Speling :D). Jak można tego nie widzieć pozostaje poza moją głową. Ale masz prawo mieć inne zdanie, oczywiście. Tylko mnie ono dziwi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones