PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=560009}

Księżniczka Kaguya

Kaguyahime no monogatari
7,8 9 451
ocen
7,8 10 1 9451
8,2 5
ocen krytyków
Księżniczka Kaguya
powrót do forum filmu Księżniczka Kaguya

Początek spoko. Bardzo mi się podobały ruchy dzieci, takie naturalne. Kupiłem większość historii, ale nie mogę oprzeć się wrażenia, że bajka jest bez morału. Losy głównej postaci zostały poprowadzone w miejsce, które odbiera historii sens i zakończenie. Jeden wątek urwany, drugi urwany. Dwa z nich okazują się snem. I nagły koniec. Jak gdyby autor nie mógł zdecydować się jak chce poprowadzić losy bohaterki.
Syf, omijać z daleka.

Powyższa wypowiedź jest moją skromną opinią. Akceptuje fakt, że inni użytkownicy mogą mieć inne zdanie.

ocenił(a) film na 7
Ramon134

Tez sie zawiodlem, natomiast musimy pamietac ze to stara historia zakorzeniona w buddyzmie, na temat buddyzmu sie wypowiadac nie bede, ale wydaje mi sie ze wlasnie przez to odbior filmu dla ludzi takich jak my jest trudny. Co do wartosci czysto artystycznych to nawet tylko dla nich warto ten film zobaczyc.

Koseczeg

Nie w buddyzmie tylko w shintoizimie

Ramon134

Oczywiście masz prawo mieć taką opninię muszę przyznać że też nie mogłem długo zorientować się o czym tak naprawdę jest ta historiia, dopiero pod koniec zrozumiałem że o przemijaniu i o tym że tak naprawdę nie znamy chwili kiedy odejdziemy z tego świata i często nawet nie zdąrzyliśmy się pożegnać się z tymi których kochamy - Wiec Księżniczka Kaguya jest dość smutną historią.

ocenił(a) film na 9
Ramon134

"syf" wow

ocenił(a) film na 10
Ramon134

Puenta jest na samym końcu, gdy ma ubrany płaszcz i nie ma nikogo już nikogo kto by naprawde za nia zatesknił. Jej rodzice, tesknili ale przyszli za szybko bo jeszcze nie miała płaszcza, potem ratowała ja ta mała służka i śpiewające dzieci, ale to ten sam przypadek, zadziałało ale potem nałożono na nią płaszcz znienacka. Rodzice w rozpaczy pogodzili się ze odeszła, służka w szoku pogodzila sie ze sie nie udało.
Potem jest scena jak leci bez emocji-kard sugeruje ze mogła by się odwrócić- mija wszystkich swoich bliskich a oni patrza w niebo czyli na nia, ale zaden tak na prawde nie teski, bo nikogo nie wpósciła blisko do zycia. A gdy sama się opamietała, i odwróciła.... było już za późno bo była za daleko i zapłakała jak płakała kobieta z jej opowieści, wiedzac ze to juz nie wróci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones