PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6907}

Księga dżungli

The Jungle Book
6,3 8 221
ocen
6,3 10 1 8221
4,7 3
oceny krytyków
Księga dżungli
powrót do forum filmu Księga dżungli

aktor

ocenił(a) film na 7

Wie ktoś może jak nazywał się ten gościu wysoki, silny, z wąsami, który walczył z Mowglim na tej górze, a zginął, bo gdy
przymierzał się do zabicia Mowgliego kamieniem, ten kopnął go w czułe miejsce i spadł na skały? Nie wiecie może jak
się nazywał w filmie i jak się nazywa aktor, który go grał?

P.S Jeśli wiecie też, jak nazywał się ten gościu, który zginął poprzez zasypanie piaskiem w tej świątyni, to proszę,
żebyście napisali :)

ocenił(a) film na 10
gimlord123

Owszem, ja wiem. Ten gość, z którym walczył Mowgli na szczycie skały i strącił go w odmęty wodospadu, nazywał się Tabaqui. Jest on w tym filmie ludzkim odpowiednikiem szakala Tabaqui - chorego na wściekliznę pomagiera Shere Khana. W filmie zaś jest Hindusem i należy do bandy "złych" kapitana Booma.

Zaś gość, który zginął w świątyni przysypany piaskiem to Buldeo. W książce był on myśliwym, ulubieńcem hinduskiej wioski, w której potem znalazł się Mowgli - opowiadał o sobie i o Shere Khanie niestworzone historie oraz przechwalał się, że upoluje słynnego tygrysa. Później przyczynił się do wygnania Mowgliego z wioski. W filmie zrobiono z niego Hindusa służącego w brytyjskiej armii, członka bandy "złych" kapitana Booma oraz jednego z największych wrogów Mowgliego, który swoim tchórzostwem na początku film przyczynia się do śmierci ojca Mowgliego.

ocenił(a) film na 9
kronikarz56

Moim zdaniem,nie tyle tchórzostwem,co mściwością i niewdzięcznością. Ojciec Mowgliego upomniał go,by nie zabijali zwierząt bez powodu,co zdenerwowało Buldeo i ten chciał zemsty. Przynajmniej ja to tak odbieram.

ocenił(a) film na 10
kinoman02

W sumie racja, Buldeo nie tyle porzucił Sabu (ojca Mowgliego) na pastwę losu z powodu strachu, co z powodu własnej mściwości. Rzeczywiście, mściwości nie wziąłem pod uwagę.

ocenił(a) film na 7
kronikarz56

Ojciec Mowgliego nie żyje?

ocenił(a) film na 10
qqryqu

No oczywiście, przecież w filmie widać to wyraźnie na początku fabuły :)

ocenił(a) film na 7
kronikarz56

No szkoda, że nie zobaczył dorosłego Mowgliego. A fajny był z niego Hindus.

ocenił(a) film na 10
qqryqu

To prawda i jak wynika z książki na podstawie filmu, to sam pułkownik Brydon darzył go dużym szacunkiem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones