Kto tam śpiewa

Ko to tamo peva

1980 1 godz. 26 min.
7,7 964
oceny
7,7 10 964
974
chce zobaczyć
{"type":"film","id":37747,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ko+to+tamo+peva-1980-37747/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Kto tam śpiewa
 • Jestem świeżo po filmie. Jest tak prosty, a zarazem zabawny, że trzeba go po prostu zobaczyć. Należy do gatunku tzw. "filmów drogi". Pasażerowie autobusu w czasie drogi przeżywają masę zabawnych przygód. Film obowiązkowy dla tych, którzy preferują ambitne kino.

 • nic_smiesznego ocenił(a) ten film na: 9

  Thane Do tego sporo czarnego humoru, takiego w stylu phytonowskim.
  Np. gruby Chorwat opiera się o lichą barierkę i topi sie (wprawdzie potem okazuje się że jednak nie :) ) a ekipa wzrusza ramionami i wyławia kapelusik :D
  Albo ten zasuszony, bezzębny, orający drogę i żądający myta staruszek, no kurcze, jakby Cleese to wymyślił :) a potem przybiega z siekarami trójka drągali - jego synalków :)))
  pzdr.

 • nic_smiesznego Hej, gdzie miałeś okazję obejrzeć? Ja nie oglądałem go od tamtego czasu, kiedy pisałem posta. Film jest wyśmienity :).

 • nic_smiesznego ocenił(a) ten film na: 9

  Thane Z angielskimi napisami: https://www.youtube.com/watch?v=ZwozSLas8DM
  Aczkolwiek ja nie potrafię słuchać i czytać w dwóch obcych językach, nawet angielskie napisy mi przeszkadzaja w rozumieniu serbo-chorwackiego.
  A film oglądałem z 10 razy, raz że wyjatkowy, dwa, ze interesuję się Bałkanami, może dlatego mi łatwo łąpie się to co rezyser ze scenarzystą chcieli pokazać. Np. stereotypowe postrzeganieposzczególnych nacji, o nieporozumieniach narodowych, o miejscu Cyganów, ale też finałowa scena jest przeciez bardzo symboliczna i bardzo znaczaca etc. etc. A do tego zrobić tak mega zabawny filmo to naprawde sztuka.
  Tak a propos to ten dziadek orający drogę ma czeterch synów, bo właśnie znów oglądam ten film ;)
  https://www.youtube.com/watch?v=e3xw2SqEWb0
  - Po moim trupie! wrzeszczy :)
  pzdr.

 • nic_smiesznego Haha, puściłem sobie fragment :))). Dobrego, jak zawsze, seansu!

 • erg_fw ocenił(a) ten film na: 9

  nic_smiesznego мост се сруши
  Czy nie jest to symboliczna scena, że nazizm, nacjonalizm, rasizm, ksenofobia są "niezatapialne" na Bałkanach i nie tylko.

 • swoj_ze_swaja ocenił(a) ten film na: 9

  Thane Szkoda, że tak znakomite filmy są tak rzadko (albo wcale) emitowane