PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=220402}
7,1 153 921
ocen
7,1 10 1 153921
7,3 19
ocen krytyków
Kung Fu Panda
powrót do forum filmu Kung Fu Panda

Ale to już było...

ocenił(a) film na 7

Czy tylko mnie się wydaje,że niektóre wątki są jak żywcem wyjęte z Gwiezdnych Wojen??No bo mamy mistrza:Mały,niepozorny,z wystajacymi szpiczastymi uszami i laską,ale jak przychodzi co do czego,to okazuje się niezłym wojownikiem.Dokładnie jak Yoda.Druga rzecz,to wątek uczeń-mistrz.Mamy tu obiecującego ucznia Tai Lung (patrz Anakin Skywalker) który chce więcej i więcej,odwraca się od swojego mistrza i od dobra.Nauczyciel ma wyrzuty do siebie,bo pokochał ucznia jak syna.Na koniec następuje walka mistrza z uczniem.Czy to już gdzieś nie było...?

ocenił(a) film na 7
Nika89

Może jest w tym troche prawdy ale nie sadze zeby producenci wzorowali sie na star wars

ocenił(a) film na 4
IWantYou

Nie sądzisz??
To se obejrzyj ATAK KLONÓW i porównaj:
SHIFU VS.TAILUNG a YODA VS. DOOKU

Altair9

Twoja argumentacja jest wzięta spomiędzy pośladków Po.

A co do głównego tematu, to o czym mówisz, nazywa się schematem robienia filmów w hollywood, i przejawia się już od 30 lat tak około, jak by nie patrzeć. Uczeń, który przechodzi na ciemną stronę mocy - życie też pisze takie oklepane motywy. Stąd też w filmach tychże pełno występuje.
Mimo wszystko szukanie podobieństw na siłę. I jak już ktośniżej wspomniał - Kung Fu Panda to śmieszna animacja, która nawiązuje, robi aluzje i puszcza oko do widza. Może taki był jedyny cel?

Nika89

myslalem ,ze to tylko moje odczucia..scena rozmowy podczas walki malego mistrza z luiem czy jak mu tam ,to zalecialo mi ostro kotorem i korriban ^^..

ocenił(a) film na 6
Nika89

no owszem, rzuca się w oczy nawiązanie. tylko co z tego? przecież filmy komediowe często nawiązują. ważne że śmieszne, świetnie animowane, lekkie i przyjemne. czy nie?

użytkownik usunięty
Nika89

bosze miej litosc - przeciez o to wlasnie w tym chodzi, animacje czesto nawiazuja, czy tez parodiuja normalne filmy, bo jest to zabawne...ale jak widac nie dla kazdego :/

ocenił(a) film na 4

Noo pewnie, że jest zabawne, ale jak z 10 raz widzisz parodie tego samego filmu to to już przestaje być takie zabawne..

ocenił(a) film na 8
Nika89

Też jak to oglądałem to od razu skojarzyłem z Gwiezdnymi Wojnami.

ocenił(a) film na 6
house90

Ja też. Akurat wczoraj oglądałem w tv i dokładnie o tym samym pomyslałem. Myślałem że Po z tego pudełka na zwój wymie miecz świetlny.

ocenił(a) film na 5
mareczekp2

Tak, i nie tylko Gwiezdne Wojny tu są.

ocenił(a) film na 8
_Andrzej_

Ale nawet fajna animacja :) Jedna z lepszych.

ocenił(a) film na 5
house90

To prawda, film jest zabawny, fabuła żywa, animacja też jest przednia, ale postaci, no cóż, schematyczne.

ocenił(a) film na 8
_Andrzej_

Muszę zobaczyć dwójkę, jeszcze nie widziałem. Ale jak wiem zawsze następne części są słabsze, rzadko się zdarza odwrotnie.

ocenił(a) film na 6
house90

Filmweb poleca 2 część. Może jest lepsza.

ocenił(a) film na 8
Nika89

Powiedziałabym, że podobieństwo może być raz popkult, a dwa - przez fakt, że oba filmy nawiązują do tradycji wschodu. Prawdopodobnie oba czynniki wymieszane - tzn. wschód w wersji pop. Wyrzucanie uczniów zbyt agresywnych z dojo/ringu jest natomiast tradycją dzieloną przez wschód i zachód.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones