PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=220402}
7,1 153 921
ocen
7,1 10 1 153921
7,3 19
ocen krytyków
Kung Fu Panda
powrót do forum filmu Kung Fu Panda

Wiadomo, że często postacie z bajek są tworzone z myślą o konkretnych aktorach podkładających im głos. Wygląd, sposób ekspresji itd. Starannie przemyślana całość, gdzie rysunkowa postać jest zsynchronizowana z użyczającym jej głosu aktorem...
...a potem w jakimś innym kraju ktoś brutalnie wpierdala tam swoją wizję, swój głos i wszystko idzie się..."inaczej"...

Przekonałem się o tym również w tym przypadku. Zaraz po oglądnięciu w wersji z polskim dubingiem zajrzałem, żeby zerknąć na "credits" filmu. Jack Black w roli Pandy ?! Szybko włączyłem jakiś trailer na youTube w wersji oryginalnej...............TO ZUPEŁNIE INNA PANDA ! Inny charakter, inny wyraz...
Ten Polski to taka młoda cipka, taki młokos małolat...a z głosem Blacka to bardziej taki facet, ale trochę zdziecinniały.
Od dzisiaj muszę pamiętać: zawsze najpierw oglądać oryginały!

rhotax

Czasami nasz dubbing wychodzi o wiele lepiej niż oryginał. Np. uważam że Jerzy Stuhr jest genialnym osłem, o ile można w ogóle tak powiedzieć, a Eddie Murphy w tej roli akurat jest co najmniej przeciętny.

wlochatydaniel

Fakt, że Shrek z naszym dubbingiem jest lepszy. Ale to jedyna taka animacja...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones