PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=220402}
7,1 153 915
ocen
7,1 10 1 153915
7,3 19
ocen krytyków
Kung Fu Panda
powrót do forum filmu Kung Fu Panda

jeszcze szczenięciem będąc oglądałam niesamowicie smutny film animowany o pandzie, z tego co pamiętam panda wychowywała się w zoo i było to od jej narodzin aż do śmierci... matki małej pandy chyba... no i właśnie film się przypomniał wujek google nie potrafi mi pomóc, a ciotka wikipedia milczy... tytuł się nie przypomniał, pomożecie?

Morgren

dałeś bardzoooo mało informacji tak więc nie jestem pewien na 100% ale mam nadzieję że chodziło oto
http://www.filmweb.pl/film/Niezwyk%C5%82e+Przygody+Ma%C5%82ej+Pandy-1995-30998

Rafman

niestety nie... mnie chodziło o film animowany, ale dziękuję bardzo za pomoc. Niestety tego filmu chyba nie ma w bazie filmwebu... oglądałam to jako dzieciak straszny, gdzieś na początku lat dziewięćdziesiątych (więc film będzie jakoś z lat osiemdziesiątych, może starszy), jedyne co pamiętam to śliczne pastelowe tła...

Morgren

Animowany? to chyba to... sam chciałem obejrzeć ale nigdzie nie mogę znaleźć ;)

http://www.filmweb.pl/serial/Tao-Tao%2C+ma%C5%82y+mi%C5%9B+panda-1983-208467

Jeżeli jednak to nie jest to o co ci chodzi, to przepraszam ale nie pomogę

Rafman

Znalazłem jeszcze coś ale informacji o nim skromnie
http://www.filmweb.pl/serial/Don+Kojote+i+Sancho+Panda-1990-326497

Rafman

być może to właśnie Tao-Tao :) sama tak myślałam na początku, ale pamięć zaserwowała mi nieco bardziej realistyczną "wizję" :) no cóż pamięć po dwudziestu latach może płatać figle, a Tao-Tao brzmi baaaardzo znajomo :) jeszcze raz dziękuję za odzew, sprawdzę :)

co do Don Kojote, to pamiętam jak to jeszcze w tv leciało i chyba zawsze Don Kichot będzie mi się z kojotem kojarzył :D

Morgren

Hej, myślę że dokładnie wiem, o jakim filmie mowa. Sama go szukam nieustannie, jak dotąd bez rezultatów. Dosłownie film-widmo :) Nie pamiętam samego tytułu, ale na 100% był to film o tym samym Tao-tao, którego polscy widzowie znają z japońskiego serialu animowanego. Nawet postać małpki i matki pandy umieszczono w filmie pod tymi samymi imionami. Pamiętam, że oglądałam ten film na kasecie video z lokalnej wypożyczalni w mojej małej mieścinie.
Film rozpoczyna się od narodzin Tao-tao, następnie dorastanie pod okiem matki i przyjaźń z małą małpką, następnie myśliwi zabijają matkę pandy i miś zostaje sam. Dorasta i zakochuje się w samicy-pandzie, ale wkrótce zostaje schwytany przez ludzi i przewieziony do zoo. Tam opiekuje się nim pewna młoda kobieta, której narzeczony zostaje wysłany na wojnę. Miś musi wykonywać sztuczki by zabawiać zwiedzających, pewnego dnia ucieka z klatki, ale zostaje znów schwytany przez ludzi. Następnie jego opiekunka dostaje telefon, że jej ukochany zginął na wojnie. Biegnie do misia szukając pocieszenia i znajduje go zamarzniętego w zewnętrznej części klatki ( była zima). W czasie, gdy miś umierał jego dusza przeniknęła przez kraty i poleciała prosto do rodzinnego lasu, gdzie spotkał wszystkich dawnych przyjaciół i swoją mamę.
Kurde, ryczę nawet jak to piszę, tak mnie ten film poruszył na całe życie... Dlatego go szukam i szukam...i niestety znaleźć nie mogę.:( Może Tobie się to udało?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones