PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=627333}
7,3 31 655
ocen
7,3 10 1 31655
La cara oculta
powrót do forum filmu La cara oculta

Jedno "ale"...

ocenił(a) film na 7

Film angażuje uwagę, jest ciekawy, ma naprawdę niezły klimacik. Ale mimo to, dla mnie "FAIL".

Główny bohater jest młodym, cenionym muzykiem. Z łatwością rozróżnia poszczególne partie instrumentalne orkiestry symfonicznej. Jakim sposobem ma mniej czuły słuch niż kelnerka z podrzędnej restauracji?

ocenił(a) film na 9
chinesoid

fakt.Nie zwrocilam uwagi na to a wazny szczegol to jest ale nie mozna wyliczac wszystkich bledow bo w kazdym filmie sie zdarzaja ;)

ocenił(a) film na 7
maaarz

Film jest na tyle fajny, że rzeczywiście lepiej udawać, że tego nie było :)

chinesoid

Tylko, że ten muzyk był przekonany, że Belen po prostu odeszła. Za to kelnerka myślała, że w domu jest duch, więc bardziej zwracała uwagę na dziwne dźwięki. Kobieta jest trochę inna od mężczyzny, on pomyślał: "odeszła z innym", ona: "może ją zabił, zamknął, może nie żyje?"

ocenił(a) film na 7
Syenne

Jednak fakt pozostaje faktem: ona słyszy, a on gUchy(?) ;]

chinesoid

Jak to facet, nie zwraca uwagi na szczegóły :P. Ale fakt, o tym zwyczajnie nie pomyśleli ^^.

użytkownik usunięty
Syenne

dyrygent to nie muzyk :D

chinesoid

Niby jest cenionym muzykiem, ale...niby mężczyźni "wychwytują" niskie dźwięki, a kobiety wysokie. Dlatego jak dziecko płacze w nocy, to kobieta pierwsza się budzi (albo tylko ona". Może w tym tkwi jakaś odpowiedź. Tak sobie strzelam :)

ocenił(a) film na 8
Maryna9

Jako facet mogę potwierdzić, że budzi mnie jedynie dźwięk motocykla "Dniepr" pracującego na wolnych obrotach, cofająca pikająca śmieciarka mnie nie rusza ;)

ocenił(a) film na 8
Pyrogenus

hehe dobre :)

ocenił(a) film na 8
chinesoid

dla mnie ten film to prawdziwe odzwierciedlenie kobiety i mężczyzny także jak dla mnie nic dziwnego że on nic nie słyszał. Kobieta jest bardziej dociekliwa i ciekawska ,a mężczyzna jak mężczyzna , nie interesował się jakimś tam zlewem :)

ocenił(a) film na 7
kasiek09876

Dokładnie. Adrián też to słyszał, jest nawet scena w której razem z Fabianą przysłuchują się odgłosom ze zlewu i on stwierdza "Rzeczywiście, słychać tutaj jakieś dziwne dźwięki ale to pewnie wiatr w rurach" ;) Jak to facet.

ocenił(a) film na 8
Cornelia_5

SPOILER

no właśnie... A jeśli chodzi o film to dla mnie jest to jedna wielka prawda o kobietach i mężczyznach ...Kobietka jak na kobietkę przystało chciała sprawdzić faceta no i sprawdziła .... lecz słono za to zapłaciła, druga zaś chciała mieć go tylko dla siebie i przez to tez źle skończyła, a facet jak to facet, jednaej zabrakło ,pocieszył się inną bardzo szybko, a na końcu został sam heheh :)

ocenił(a) film na 7
kasiek09876

Pewnie nie na długo... Tego kwiatu pół światu ;)

Cornelia_5

z jego pechem do kobiet , to mkolejna też zniknie w niewyjaśnionych okolicznościach i w końcu uznają go za seryjnego mordercę młodych kobiet.

ocenił(a) film na 7
Cornelia_5

Wszystko tak, ale przecież mogli z niego zrobić np. poetę, albo nie wiem... dramaturga, malarza, rzeźbiarza... cokolwiek, tylko nie dyrygenta!! Dalej mógłby być nietuzinkowym artystą, do ktorego ciągną tłumy kobiet.
A mówicie, że też słyszał. Laska waliła metalowym prętem w rury, a on stwierdził, ze to wiatr... a potem kazał "duchowi nie straszyć Fabienne" - no nieeeeee :)

ocenił(a) film na 8
Cornelia_5

cyt: "jest nawet scena w której razem z Fabianą przysłuchują się odgłosom ze zlewu i on stwierdza "Rzeczywiście, słychać tutaj jakieś dziwne dźwięki ale to pewnie wiatr w rurach" ;) Jak to facet."
Taaa, jasne. Powinien był od razu stwierdzic, ze to na pewno duch tatusia, czary ewentualnie nawiedzony dom - jak to kobieta:). Starał się być racjonalny, choc wiadomo, że pojęcie racjonalnosci jest kobietom obce, co widać po komentarzach. A obie kobiety ciezko zaplacily, za podstawowy kobiecy grzech, czyli ciekawskosc.

ocenił(a) film na 7
aququ

Ja bym powiedziała, że Belén zapłaciła za głupotę :)

ocenił(a) film na 9
aququ

A Fabiane nie znalazła by się tam, gdyby wcześniej otworzyła drzwi. Tym razem to raczej powstrzymywania ciekawości zawiniło.

użytkownik usunięty
chinesoid

On słyszał te dźwięki tylko je zignorował (stwierdził, że to pewnie wiatr hula w kanalizacji).
Film bardzo mi się podobał, klimat całkiem niezły, powolna akcja budująca napięcie. Piękna Belén może być ostrzeżeniem dla innych kobiet przed takimi gierkami :)

ocenił(a) film na 7

Padam, jak Was czytam. A teraz szczerze: Czy ktokolwiek, kto skomentował ten post, zauważył, że kwestia, którą poruszyłam, dotyczy tego, kim ten koleś jest z zawodu?

ocenił(a) film na 9
chinesoid

Czy Wy serio uważacie, że jeśli ktoś zajmuje się muzyką, to ma bardziej czuły słuch od innych? Sam jestem muzykiem i uwierzcie mi, że jest wręcz przeciwnie... To, że jak to napisałeś 'rozróżnia poszczególne partie instrumentalne orkiestry symfonicznej' nie wynika z 'czułości' słuchu tylko ze znajomości tematu. Muzyk wcale nie słyszy więcej, tylko przez lata nauki i praktyki ma większą świadomość tego, co słyszy. A względnie częste przebywanie w hałasie (próby, koncerty) tylko wpływa na niekorzyść dla jego słuchu. Zatem to, że nie słyszał Belen tłuczącej w rury, mimo że jest dyrygentem nie jest żadną luką w scenariuszu.

ocenił(a) film na 7
redrum_bt

"Sam jestem muzykiem i uwierzcie mi, że jest wręcz przeciwnie" - poważnie? Przy okazji pochwal się, czy masz wykształcenie muzyczne (jeśli tak, który stopień i jaki kierunek), czy sklejasz bity, tudzież grasz na gitarze. "Muzyk wcale nie słyszy więcej, tylko przez lata nauki i praktyki ma większą świadomość tego, co słyszy." - trafiłeś w sedno. Myślisz, że tłuczenie po metalowej rurze może się pomylić w szumem wiatru w piwnicy?

ocenił(a) film na 9
chinesoid

Co prawda nie jestem Możdzerem i skończyłem tylko 1 stopień PSM w klasie fortepianu, natomiast jestem aktywnym gitarzystą i klawiszowcem, ponadto jestem realizatorem w studiu nagrań. Już się 'pochwaliłem' zatem wracam do tematu. Mówiąc o świadomości tego, co słyszymy chodziło mi o to, że osoba na co dzień zajmująca się dźwiękiem ma większą zdolność rozpoznawania pasm, rejestrów, harmonicznych etc. Dźwięk tłuczenia dochodzący z umywalki mógł być tak zniekształcony, że było słychać samo echo uderzenia, czyli falujący szum imitujący wiatr. Widz doskonale wiedział, że to nie był wiatr, ale nie możemy się stawiać w sytuacji Adriana, który nie miał pojęcia co się dzieje. Mózg sam sobie dopasowuje skojarzenie.
P.S.: Nie uważam, żeby doświadczenie muzyczne cokolwiek zmieniało w tym temacie. Osobiście znam wielu doskonałych muzyków, którzy nie byli w szkole muzycznej nawet przez minutę, a niektórzy wykształceni muzycy mogłoby im futerały nosić (o mnie nawet nie wspominając).

ocenił(a) film na 7
redrum_bt

Ładnie się pochwaliłeś:) Jeśli dźwięk był zniekształcony, biorąc pod uwagę drogę, jaką przebył z głębi bunkra do zlewu to- rzeczywiście, ok!

użytkownik usunięty
chinesoid

słuch muzyczny nie ma nic wspólnego ze zwykłym słuchem-Beethoven napisał 9 Symfonię i ostatnie sonaty fortepianowe jak był głuchy.

ocenił(a) film na 7
chinesoid

No to ile razy Ty słysząc skrzypienie lub inne przydźwięki w rurach, założyłeś, ze to dziewczyna uwięziona w tajemnym bunkrze woła pomocy?

Pewnie wiele razy, bo nie jesteś tak głupi, jak bohater filmu.

ocenił(a) film na 9
chinesoid

Przecież ona jej nie słyszała, tylko widziała drgania wody, gdy tamta waliła w rury. Nawet jak się darła do muszli klozetowej to kelnerka jej nie słyszała stojąc w łazience. Nie było żadnych dźwięków, a Wy tu od 10 lat dyskutujecie o skrzypiących rurach.

ocenił(a) film na 10
chinesoid

Jak ktoś jest zrozpaczony po nagłym porzuceniu przez narzeczoną to może nie zwracać uwagi na stukanie rur?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones