1 godz. 33 min.
6,7 88 945
ocen
6,7 10 88945
35 682
chce zobaczyć
7,6 36
ocen krytyków
{"rate":7.5833335,"count":36}
{"type":"film","id":762864,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Lady+Bird-2017-762864/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Lady Bird
  • Agentxt77 ocenił(a) ten film na: 10

Zakochałem się od początku, bo tematyka bliska dla każdego kto zaczął myśleć już o studiach i swej przyszłości. Jedynie otoczka inna. Za to film piękny, my młodzi mamy coś z tej Lady Bird - wewnętrzny bunt, poczucie braku zrozumienia, głupkowate wybory i chęć zostania kimś. Czasem te nasze plany nie do końca się spełniają. Dlatego warto obejrzeć, działa jak kubeł zimnej wody. W tle motyw "we all go back where we belong" - mnie zawsze takie czcze gadanie kupuje. Bo otwiera oczy.

• paulina_1701 ocenił(a) ten film na: 8

Agentxt77 Amen

• AutorAutor ocenił(a) ten film na: 8

Agentxt77 Przypomina filmy:
    Slumsy Beverly Hills" z Marisą Tomei i Alanem Arkinem,
    "Happiness" z Phillipem Seymourem Hoffmannem i Larą Flynn Boyle,
    "Złe i gorsze" z Laurą Dern,
    "Wybory" z Reese Whiterspoon i Matthew Broderickiem,
    "Kobieta na skraju dojrzałości" z Charlize Theron i Patrickiem Wilsonem,
    "Rachel wychodzi za mąż" z Anne Hathaway,
    "Margot jedzie na ślub" z Nicole Kidman i Jennifer Jason Leigh,
    "Małe dzieci" z Kate Winslet, Jennifer Connelly i Patrickiem Wilsonem,
    Także:
    "Ognie Św. Elma" Joela Schumachera z Emilio Estevezem, Demi Moore, Ally Sheedy i Robem Lowe,
    "Diner" z Mickey Rourkiem, Kevinem Baconem, Ellen Barkin, Stevem Gutenbergiem, Danielem Sternem,
    "Ryzykowny interes" z Tomem Cruisem i Rebeką DeMornay,
    "Stań przy mnie" z Riverem Phoenixem,
    "Stracone lata" z Riverem Phoenixem,
    "Co dalej?" Petera Yatesa z Dennisem Quiadem
    "Ta jedyna" Edwarda Burnsa,
    "Trzy serca" Jerzego Bogajewicza z Sherilynn Fenn

• Fassassin ocenił(a) ten film na: 9

AutorAutor HAPPINESS? XDDDDDDDDD
    GDZIE?

Fassassin W emocjonalnej niedojrzałości bohaterów i smutku. Nostalgicznym, nie histerycznym.

AutorAutor Naciagane

Fassassin Jak kondom.

AutorAutor Dla ciebie Pan Alfred Kondom.

Fassassin https://www.youtube.com/watch?v=lBYtjY07WXg

• AutorAutor Widziałem ponad 2 tys. filmów, ale z tych tylko Margot i Małe dzieci (dość dawno i późno przez co słabo pamiętam choć oba mi się podobały). Film trochę nostalgiczny, nie wiem czy w tym podobieństwo czy w czymś innym, chętnie przeczytam jakieś uzasadnienie jeśli to nie problem.

MarcoK Bohaterowie są równie życiowo niezaradni.

• Agentxt77 No nie wiem czy każdy. Porzucenie swojej przyjaciółki żeby prowadzać się z pustą lalą, bo jest bardziej lubiana, to nie jest coś normalnego.

• Szarobure Dosyć typowy motyw amerykańskich filmów młodzieżowych, gdzie bohaterkami są dziewczyny, potem zawsze chyba jest powrót do starej dobrej przyjaciółki, np. w filmie "Cudowny chłopak", zresztą ta pusta lala wcale taka pusta nie była jak dla mnie, w sumie ona jako pierwsza przekonywała Lady Bird do Sacramento, ona nie lubiła kłamstwa i w sumie wybaczyła jej kłamstwo i nie wyśmiewała też biednego domu... Z początku wydawała się gorsza i gorsze są tego typu w rzeczywistości.

• LinaInverse ocenił(a) ten film na: 5

Agentxt77 Zawsze chciałam być taką dziewczyną, ale nigdy nie byłam. Niestety tylko takie dziewczyny wiedzą, czego chcą i to dostają. Zawsze słuchałam mamy, nie pyskowałam, uczyłam się świetnie, więc nie musiałam wyrzucać dziennika z ocenami do kosza, nie wymyślałam sobie dziwnych imion i nie chciałam błyszczeć na scenie w musicalu. Nie, nie byłam Lady Bird i nie jestem i nie znajduję tu siebie. I potrafię być sama, nie muszę się otaczać ludźmi, tylko po to, by paplać z nimi bez sensu. No szkoda. Życie byłoby łatwiejsze, gdybym była jak wszyscy ;)

LinaInverse Ale na pewno byłaś marzycielką :)). To co pisałem - jedne z kilku przykładów. Matko ludzie, nie chodziło mi stricte o nadawanie imion lub wyrzucanie dziennika. W tym wypadku to są jedynie cudaczne dodatki.

Agentxt77 "my młodzi mamy coś z tej Lady Bird - wewnętrzny bunt"
    Toteż piszę, że jest mi to obce, i nie "każdy z nas jest Lady Bird". Mnie tam bliżej do Julie, która przecież też miała marzenia. A czemu nie Jenna? Założę się, że też była marzycielką.
    Wszyscy bądźmy Jenną. Albo dziwną dziewczyną Miguela :P
    Mnie po prostu główna postać nie przekonała, bo jest szablonem, nie ma w niej nic ciekawego.

LinaInverse Rozumiem. Zazwyczaj u każdego obserwuję zalążki buntu, chęć zmiany czegoś, niedostosowania. Dlatego to jedynie spostrzeżenie jeszcze nic nie wiedzącego osiemnastolatka. Człowiek uczy się całe życie. Fajnie, że ktoś to inaczej odbiera.

Agentxt77 :)

• szw4nkier ocenił(a) ten film na: 8

Agentxt77 No właśnie, niby młodzież kojarzy się z buntem, a ja się pytam dlaczego jeszcze nigdy nie spotkałem zbuntowanego rówieśnika. Wszyscy w moim otoczeniu są tak poprawni i nudni, bez jakiejkolwiek chęci zmiany, że faktycznie łatwo było mi utożsamić się z Lady Bird. Ciekawy jestem kiedy i mnie dopadnie etap 'Christine'

szw4nkier Bunt wyrażamy różnie. Jedni nie będą zawracać sobie głowy szkołą. Drudzy popyskują z rodzicami/nauczycielami. Trzeci zmienią styl ubioru. Kolejni zamkną się w sobie, a jeszcze inni znajdą po prostu mniej popularne zainteresowanie. W każdym z tych przypadków ktoś chce pokazać coś światu. Spójrz wokół siebie.

• zenek_8 ocenił(a) ten film na: 5

Agentxt77 No właśnie każdy, wszyscy i ile można po raz 2435 mielić to samo. Ten film niczym się nie wyróżnia. Początek niby ciekawy, ale im dalej tym bardziej to rozlazłe mdłe i nijakie. Jakbym żarł stare landrynki znalezione w komodzie u babci.

• Agentxt77 tylko nie stań się zbyt szybko starym jak wielu 30-latków

• mary_kuchary ocenił(a) ten film na: 9

Agentxt77 mi też mimo negatywnych opinii się podobał. Bardzo bliski jest mi temat, mam siostrę w takim wieku.