PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=568580}

Laura

6,5 3 355
ocen
6,5 10 1 3355
Laura
powrót do forum filmu Laura

Naciągane motywy

użytkownik usunięty

Niektóre sceny są mocno naciągane i raczej nieobecne w górniczym fachu takie jak. min pochówek górnika -trumna bez ciała lub pozostawienie tegoż ciała w feralnym wyrobisku i następna likwidacja wyrobiska poprzez wymazanie z map pokładu.
Czegoś takiego nie ma. Polecam obejrzeć film "zawsze idziemy po żywego"

Ogólnie "Laurę" oceniam na 4.0 z uwagi na małą mnogość produkcji o podobnej tematyce. Troche mnie ten film nudził

trumna bez ciała nie jest niespotykanym zjawiskiem (nie mówie tu o górnictwie bo nie wiem ile było takich przypadków w PL). Film oczywiście jest fabularny, to nie dokument ale fantastycznie jest ukazana śląska kultura. nie wiem skąd Ty jestes ale ja jestem z górnego śląska to wiem co mówie. Dziś sama nie wiem czy sa jeszcze robotnicze osiedla ale ze swych dzieciecych lat pamiętam ten fantastyczny klimat :kopalnianiej" czy "hutniczej" rodziny - czasem żyją jak pies z kotem ale kiedy trzeba biorą się w kupę.

ocenił(a) film na 7
iwona1510005

Polskie górnictwo jest chyba jedynym gdzie jak dotąd nigdy nie zostawiono górnika na dole, żywego czy martwego.
Film polecam szczególnie ludziom spoza śląska, mimo pewnych nieścisłości czuć atmosferę.
Anna Seniuk słabo zagrała hanyskę. :)

ocenił(a) film na 7
sylwazx

Dokładnie tak- u nas szukają tak długo aż znajdą. A film dobry, w części ukazujący realia "tam na dole". Nie łudźmy się, ale do dzisiaj oszukuje się czujniki, ludzi ma się za nic, bo najważniejsze jest wydobycie.

mauka

Co prawda to prawda. Choć u nas się trochę przejęli, po wczorajszej nocy wszystkie ściany stoją ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones