Legenda

2005 1 godz. 17 min.
3,2 3 142
oceny
3,2 10 3142
480
chce zobaczyć
{"rate":1.0,"count":1}
{"type":"film","id":239328,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Legenda-2005-239328/tv","text":"W TV"}]}

Sześć dziewczyn postanawia spędzić wieczór panieński jednej z nich na odludziu w średniowiecznym zamku w Sudetach. Spragnione sensacji chętnie słuchają krwawej legendy związanej z historią zamku, którą opowiada zdziwaczały dozorca. Nie wiedzą tylko, że historia nie jest wydumaną bajką, ale opisem wydarzeń, jakie rozegrały się tu setki lat temu, a których konsekwencje trwają do dziś. Będą musiały stawić czoła mocom, o których istnieniu nie miały pojęcia.

Xzar
opis użytkownika

Fabuła osnuta jest wokół dosyć prostej historii. Grupa młodych kobiet postanawia spędzić wieczór panieński jednej z nich w starym zamku w Sudetach. Na miejscu przyjaciółki poznają zdziwaczałego dozorce, który przekazuje im legendę związaną z przeszłością ponurego zamczyska. Kobiety ignorują go. Zamierzają dobrze się bawić i zapamiętać miło wieczór. Jednak aby do tego doszło muszą wpierw... przeżyć, bowiem okazuje się, że w słowach starszego pana jest dużo prawdy.

pawelluci
opis użytkownika

Film opowiada o dziewczynach, które postanawiają spędzić wieczór panieński w średniowiecznym zamku, na odludziu. Wybierają to miejsce, ponieważ chcą, aby ten szczególny wieczór pozostał im na długo w pamięci. Ich marzenia przejdą najśmielsze oczekiwania. Okaże się bowiem, że krwawa legenda związana z przeszłością zamku jest ciągle żywa. Straszne historie, które miały miejsce w tych średniowiecznych murach setki lat temu, zdarzają się także teraz...

SPI
opis użytkownika

"Legenda" to historia opowiadająca losy grupy sześciu młodych dziewczyn, które postanawiają spędzić wieczór panieński jednej z nich w średniowiecznym zamku, na odludziu w Sudetach. Wybierają to akurat miejsce, ponieważ chcą by ów szczególny wieczór pozostał im wszystkim na długo w pamięci. Jak się wkrótce same przekonają ich prośby zostaną niestety wysłuchane.

Okaże się bowiem, że opowieść o krwawej legendzie związanej z historią zamku, którą ku uciesze dziewczyn spragnionych sensacji chętnie opowie lekko zdziwaczały dozorca zamku, nie jest jak sądzą dziewczyny wydumaną bajką, a faktycznym opisem wydarzeń, jakie rozegrały się w tych średniowiecznych murach setki lat temu, a których konsekwencje... trwają do dzisiaj.

Ta noc okaże się dla nich nie tylko czasem beztroskiej zabawy, ale również konfrontacją z niewidzialną siłą jaka drzemie w słowach legendy. Będzie ona dla nich szczególna z wielu powodów, ale głównie dlatego, że dziewczyny będą musiały sprostać mocom, których istnienia nigdy nie były świadome...
[opis dystrybutora]

daniel19
opis użytkownika