PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=709355}

Lewiatan

Leviafan
7,4 31 402
oceny
7,4 10 1 31402
7,3 27
ocen krytyków
Lewiatan
powrót do forum filmu Lewiatan

lewiatan 6/10

ocenił(a) film na 6

Ponury az do bolu, antyklarykalny, antyspoleczny.... wszystko w tym filmie jest czarne, beznadziejne. Szczerze, taki obraz nakrecony w Rosji kojarzy sie wielu, tzn, mafiozi partyjni, przekupstwo, alkoholizm na kazdym kroku itp itd. Coz, wyglada to moim zdaniem zbyt kosmicznie nawet jak na Rosje.
Mozliwe ze takie sytuacje sie zdarzaja gdzies tam na zascianku.
Tak czy inaczej moim zdaniem film chwilami byl przegadany, te sceny z sadu....ledwo zcierpialem.

ocenił(a) film na 8
dabram17

Ja tej sędziny to normalnie nie mogłam :) ale dla mnie film bardzo dobry. Nie wiem jak jest w Rosji, ale uważam, że potrzeba takich filmów, w których są wytknięte wady każdej instytucji, w tle umieszczając bezradnych ludzi bo dramatycznych przypadków w życiu nie brakuje

ocenił(a) film na 6
Schyzio_Frenia

Szczerze, sceny z sedzina przewinalem, bo taki 'licytacyjny' ton recytacji dziala mi na nerwy.
Tutaj sie zgadzam, ze trzeba takich filmow o eksteremalnych sytuacjach, bo po pierwsze dobrze sie to oglada, po drugie jest to jakis hold dla ludzi, ktorzy znalezli sie w takich dramatycznych I beznadziejnych sytuacjach.
Niesprawiedliwosc na swiecie istnieje. Dla jednych niesprawiedliwosc to zaplata mandatu za niby zle parkowanie, dla innych to utrata dorobku zycia w wadliwym systemie. Ciesze sie, ze naleze do tej pierwszej grupy, chociaz kto wie jak zycie sie potoczy.

dabram17

"bo taki 'licytacyjny' ton recytacji dziala mi na nerwy" bo taki był tego cel. tak mi się wydaje.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 6
lieft_filmweb

chyba pomyliles mnie z kims albo wpisales sie do zlego glownego komentarza ... albo po prostu nie potrafisz czytac komentarzy ze zrozumieniem

ocenił(a) film na 8
dabram17

Coz nigdy nie bylem w Rosji i nie wiem jak tam jest,ale moze w takich malych miescinach jest klika kontrolujaca calosc.A film swietny,jak to napisal jeden z forumowiczow o Oscarach-Za ida jestem z sercem,za Lewiatanem rozumem.

ocenił(a) film na 6
drsmierc

Obejrzalbys Mandarynki, wtedy poszedlbys za sercem I rozumem razem

ocenił(a) film na 8
dabram17

Dzieki bardzo moze dzis dam rade.

ocenił(a) film na 7
dabram17

Potwierdzam!

dabram17

Kiedyś czytałem relację polaka, który pracował w rosji dla amerykańskiej firmy naftowej, gdzieś tam na wschodzie rosji. I generalnie jest bardzo podobnie jak w filmie, picie, korupcja, czeczeńscy rakietierzy zbierają haracze, władza dba tylko o własne interesy, a zwykli prości rosjanie muszą radzić sobie sami.

ocenił(a) film na 6
gnomen

Mysle ze podobne sytuacje dzieja sie w kazdym wiekszym kraju, nie wspominajac postkomunistyczych enklaw.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones