PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859126}

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Zack Snyder's Justice League
6,9 33 830
ocen
6,9 10 1 33830
4,8 23
oceny krytyków
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Film jest przede wszystkim za długi, za dużo slow motion, coś co miało być emocjonalnymi wstawkami wyszło mdłe. Dialogi są bardzo infantylne, zwłaszcza Batman zawodzi.
Snyder chciał zrobić film z refleksją tylko, że wrzucił zdecydowanie za dużo wątków, postaci etc. Chciał to co stajnia Marvela robiła przez X filmów: pokazywała po kolei każdego bohatera, prezentowała kim jest itd i prowadziła narrację ogólną.

Snyder mógłby zrobić Green Lantern w stylu Ad Astra, to by miał szansę się sprawdzić.

Jaq87

Akurat dla Ciebie jest już wersja krótsza...

madjoke

Która i tak kuleje właśnie przez próbę wsadzenia masy wątków w jeden film. Ja nie mam tego problemu, bo DC w miarę jest mi znane i tym bardziej dostrzegam po prostu czysto filmowe braki. Osoby które po prostu chciały zobaczyć film o superbohaterach po prostu się pogubią i zniechęcą.

Jaq87

Chwila, Whedon zrobił sieczkę i zarzucono mu, że za krótko itd. Snyder to połatał i też jest źle? Obejrzałem wersję Snydera już 2 raz i moim zdaniem jest świetna. Dostałem to czego na próżno szukałem w wersji Whedona ( czy raczej WB ). Co do zagubienia się osób nie znających DC. No to samo można powiedzieć o MCU. Obejrzeć Avengers można bez znajomości poszczególnych filmów przedstawiających postacie, tyle, że po co? Tak samo jest tutaj. MoS, BvS i JL. Mnie nic nie brakuje.

madjoke

Raczej przed BvS powinna być WW,  przed JL Aquaman i Flash przynajmniej, bo kompromisowo ok - Batman miał masę filmów, bardzo popularna postać itd. To samo Sups, ale reszta? Nie licząc tych co jakoś śledzą DC to wszystkie inne postacie pikują w dół w kwestii popularności. Po prostu, 3h to za mało by wyjaśnić, 4h i tak będzie za mało, ale zmęczy widza.
Poza tym jak wyżej: film się wlecze, ma przeciętne dialogi, które w połowie składają się z one linerów- miało chyba wyjść cool, a wyszło cheesy.
Były też takie akcenty jak motyw muzyczny WW, kobiecy zaśpiew rodem z Xeny. Nie zabrakło elementów, które nawet dla tych co widzieli poprzednie kinowe filmy są totalnie niejasne jak postać MM czy scena snu z epilogu co jest jakimś luźnym nawiązaniem do JLD.
W tym momencie Snyder powinien wpierw wymyślić fabułę na długi rzut i porcjami ją sprzedawać w filmach z pojedynczymi bohaterami i finalnie znów to połączyć.
Czym ma się to różnić od MCU? Narracją, na jednego bohatera 2h wystarczą, a można posiłkować się taką Ad astrą czy nawet Jokerem, "ubrudzić" bohaterów, darować sobie suchy, komercyjny żart itd. Widzowie docenią, bo też już mają dość tego trochę.

ocenił(a) film na 6
Jaq87

Maslo maslane piszesz,Snyder mial naprawic to co nie wyszlo za pierwszym razem i mu sie udalo w duzej mierze jedynie bym sie czepial ostatniej pol godzinie,niepotrzebna scena tez z jokerem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones