PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=859126}

Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Zack Snyder's Justice League
6,9 33 826
ocen
6,9 10 1 33826
4,8 23
oceny krytyków
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera
powrót do forum filmu Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera

Użycie "we live in a society" w niby poważnym filmie to jakieś jaja moi drodzy!

binksjarjar_senator

Nie mam pjęcia o co ci chodzi.

forek23

A widziałeś nowy trailer?

binksjarjar_senator

I stwierdziłeś to nie znając kontekstu sceny? Spoko.. brawo Ty.

SagaTM

Chodzi o to, że w kulturze internetowej zwrot "we live in a society" osiągnął status kultowego tzw. "mema". Z tego powodu użycie jego wydaje się satyrą i zmniejsza powagę wypowiedzi i sytuacji.

ocenił(a) film na 6
binksjarjar_senator

I może właśnie o to chodziło - odwrócenie uwagi. Wszyscy się skupili na tym zwrocie a nikt nie zauważył że prowadzi on do bardzo wymownego wypowiedzenia- "Batman". Tak wymownego jakby np.. Joker wiedział kto kryje się pod maską ;)

Rozgdz

A może film jest źle napisany

ocenił(a) film na 6
binksjarjar_senator

Może, ale Snyder lubi takie numery, odwrócenia uwagi, inne znaczenia. Większość "fanów Snydera" którzy teraz tak się cieszą z ZSJL i są fanami BvS - nie juma do dzisiaj wielu rzeczy z MoS i BvS. Krytycy tych filmów zresztą też :p

Rozgdz

Nikt tamtych filmów nie rozumie, bo wszyscy pozasypiali oglądając

ocenił(a) film na 6
binksjarjar_senator

Też tak myślę . Szkoda tylko że potem gadają o nich jakby je oglądali ;)

Rozgdz

No a czemu nie, ktoś musi o nich chyba gadać czy coś

binksjarjar_senator

Pod petycją o użycie tego zwrotu w filmie "Joker" Todda Philipsa podpisało się ponad 50 tysięcy osób.
https://www.change.org/p/warner-brothers-make-joaquin-phoenix-say-we-live-in-a-s ociety-in-the-new-joker-film

Snyder spełnił więc marzenie wielu osób. :)
Poza tym, czy ktoś inny by się na to odważył? Zack prawdopodobnie wykorzystał ostatnią okazję, żeby wsadzić tę kwestię w usta filmowego Jokera, zanim ludzie przestaną kojarzyć mema.
No i to fragment dłuższego zdania, o innym wydźwięku niż ten z internetowych komentarzy.

dansty

No to może zrobił Snyder coś dobrego, choć dla żartów ludzie raczej to chcieli. Mi chodzi tylko o to, że brzmi głupio i to jeszcze w "filmie dla dorosłych"

ocenił(a) film na 10
binksjarjar_senator

Ja tak skromnie tylko wtrącę do tematu fakt, że Joker to po polsku Żartowniś więc jakby nie patrzył tekst w dechę trafiony :)

Pawel_K_13

Ale w filmie nie jest to żart, tylko poza nim, więc nieszczególnie pasuje

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones