PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=761419}

Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci

Lo and Behold, Reveries of the Connected World
6,8 5 127
ocen
6,8 10 1 5127
6,4 16
ocen krytyków
Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci
powrót do forum filmu Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci

Tytuł

ocenił(a) film na 10

"Lo" to nie nazwa własna, "Lo" to nierozłączna część idiomu "Lo and behold". 1/10 dla tłumacza.

DecaEx

Zgadza się, czysty debilizm i totalna ignorancja, kpina z widza. A tak swoją drogą, to są dwie możliwości: Oto stało się, lub Patrzcie i podziwiajcie, która lepsza ?

ocenił(a) film na 9
chemas

"Lo" to treść pierwszego maila wysłanego w 1969 roku (maiło być "LOG", ale zaciął się komputer), od którego zaczyna się wędrówka Herzoga. Stąd tytuł.

megi153

Dokładnie tak. Akurat w tym przypadku tłumaczenie tytułu bardzo trafione.

megi153

A to sorki, nie wiedziałem. Macie więc rację, mój błąd :)

ocenił(a) film na 10
megi153

Właśnie wróciłem z kina, potwierdzam. Taka jest moc internetu, że co napisałem, to już nie zniknie.

ocenił(a) film na 7
DecaEx

A wiec tytul jednak dobry. A czy film tez?

ocenił(a) film na 9
Alex_de_Large

bardzo!

ocenił(a) film na 9
DecaEx

To po co komentujesz film i jego tytuł zanim obejrzysz film???

ocenił(a) film na 7
pmazur

nie skomentowal filmu, tylko tytul, nie widze w tym nic zlego

DecaEx

Dobrze, że i tak nie zdołali przetłumaczyć jako: "LOL! i stało się! Zaduma nad światem w sieci" ;)

ocenił(a) film na 4
DecaEx

"LOL i stało się"

DecaEx

Ja bym nawet 1/10 nie dał. Nasi tłumacze bardzo często chyba prześcigają się w tym, kto zrobi najbardziej idiotyczne tłumaczenie. Najbardziej widać to w filmach z dubbingiem.

DecaEx

Polecam jakiś staro/średnioangielski tekst. Może Beowulf? I dopiero wtedy proponuję wypowiadać się o "nierozłącznych częściach idiomów". To sarkanie na tłumaczy przez ludzi, którzy o tłumaczeniu nie mają pojęcia, staje się nudne.

ocenił(a) film na 6
gharou

Ludzie narzekają na chujowe tłumaczenia i mają rację. Nie wiem co mają teksty staroangielskie do tego.

DecaEx

Świetne, kreatywne tłumaczenie tytułu. 10/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones