PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742306}

Lucid Dream

Loo-si-deu deu-lim
6,0 1 738
ocen
6,0 10 1 1738

Loo si deu deu lim
powrót do forum filmu Loo-si-deu deu-lim

Przyzwoita produkcja. Thriller z jednym ciekawym zwrotem akcji i kilkoma bardzo oczywistymi, a do tego bardzo jawnie, wręcz na granicy plagiatu, odwołująca się do Incepcji, tylko na mniejszą skalę budżetową (ach te efekty, ale zawsze da się wytłumaczyć konwencją snu). W finale zabrakło właściwie tylko "bączka", a w tym przypadku spojrzenia na zegarek :)

konstar18

tylko nie plagiatu (Paprika!)

ocenił(a) film na 6
kostekzary

:) :) :)

wytłumaczę się - nie chodzi o samo śnienie, hakowanie snów, współdzielenie ich, mam na myśli ostatnie dwie sceny, które opisze ogólnie i nie-spojlerowo:
1) akcja w rozpadającej się metropolii, scena w wieżowcu (tam też ktoś spadał z wysokości z tego co kojarzę)
2) sielankowy finał

konstar18

Szczerze? Zniechęciłeś mnie do tej produkcji. Jest masa koreańskich dram nie pod amerykańskiego widza i bez wszędzie wrzucanej, ukochanej poprawności politycznej. Tak więc odpuszczam :)

ocenił(a) film na 6
kostekzary

Nie miałem nawet intencji polecania, bo to zdecydowanie zmarnowany potencjał i to podwójnie, gdy mamy do czynienia z kinem koreańskim :)
Tylko nie wiem skąd wniosek o poprawności politycznej, bo tu ani ras, ani orientacji seksualnej? Bo chyba nie chodzi o przyjazne widowni rozwiązanie filmu :P

konstar18

strzeliłem na oślep :P

ocenił(a) film na 7
konstar18

Ehh... dzieciaki.

a czemu w takim razie nie jest to odniesienie do Celi, z której praktycznie cały pomysł został zerżnięty?

Incepcja jest w zasadzie połączeniem Celi i pewnego filmu o złodziejach chcących odszukać skarb jakiegoś nazisty.

Tam akurat włamywali się do "snu" na żywca.

ocenił(a) film na 8
konstar18

Biedniejsza? Zgadzam się ,ale bardziej podszedł mi ten koreański niż Incepcja.Oglądało mi się o niebo lepiej.

ocenił(a) film na 6
kalifkol

Wystarczy porównać budżety :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones