PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876872}
6,4 112
ocen
6,4 10 1 112
Mój brat rybak
powrót do forum filmu Mój brat rybak


Jeden z najbardziej poruszających filmów, który mnie ujął pod wzgledem krótkometrażowych. Dlatego nie jestem zaskoczonym, że film został wyróżniony zdobywając 2 nagrody oraz 1 nominacje.
niezapominajmy o tym, że fikm jest niskobudżetowy.W ten sposób powstaje techniczny rysunek, z konieczności prosty ma swoją urok, prawdziwość, nie jest to film posypany kolorowymi sztucznymi brokatami ani przesłodzony , a najprawdziwszych o prawdziwym zyciu, a szczególnie w tamtych czasach początku lat 00.
Młodzi znających już zycie, a bywa, że jest przytłaczające szczególnie gdy masz naprawde ciężko, a jedynym waszym rodzicem będący patriarchamen, zwierzchnikiem, pan domu, który zapewnie dobrobyt aby lodówka niebyła pusta, a rachunki byly regulsrnie opłacone za mieszkanie.
Życie potrafi jednak płatać okrutne figle i kłaść kłody pod nogami w najbardziej nieoczekiwanym momencie są w opałach ake szukajà punktu wyjścia.
Ojciec charujący godzinami, aby dzieciakom niczego niezabraklo, a tu nagle niema go, zaginął...zostały tylko zdjęcia, wspomnienia i niepewnosc jutra... wtedy po głowie przychodzą różne myśli, najważniejsze jest bowiem to zeby w takiej sytuacji nie zalamyeać i mieć nadzieję, że jeszcze zostanie odnaleziony - bo nadzieja umiera ostatnia.
Czułem jak artyzm z ekranu trafia do mojej duszy, niebywałe więź braci i tęsknota za ojcem, a w pogoni pomimo, że ojciec zaginął bez śladu wiodą dalej życie.
Film uznaje na wysokim poziomie, ten bo oglądałem go jednym tchem, że szkoda, że trwał tak krótko.
Film niezwykłym spojrzeniu na świat, niezłym poczuciu humoru ale też można odnaleść jest dramaturgii, ktiry gra na pierwszych skrzypcach a jednoczesnie zdecydowanie chwyta za serce, a zarazem współczuję tum młodym ludziom, że tak los ich spotkał...
Nie jest to zły film wręcz przeciwnie jest dobrze rozbudowany i przemyślany, Obejrzalem go z wlasnej inicjatywy na aplikacji ,,Canal+ Online" Wkcać, że rezyserka oraz scenarzysty chciała przekazać nam , że miłość braterska jest bardzo ważna w życiu, mimo przeciwieństw i różnicy charaktery i spostrzegania na świat mających z reguły słaby kontakt to po dramatycznej sytuacji, żyjąc w niepewnosci nadchodzi czas, zaczynają nawiązywać relacje ze sobą, a młodszy brat okazuje Szacunek do starszego brata od którego wiele się uczy choćby odpowiedzialności. Widz wykorzystuje swoją wyobraźnie.
Momentami wcielając się w rolę tych chlopaków zastanawiając się, co byś zrobił gdybyś na ich miejscu...a to zdecydowanie nie jest łatwa rola do odegrania kied ymasz zagrać taką postać - trzeba mieć w sobie tą ikre i umiejętności aktorskie azwijmy to darem od Boga.
Film polegał na ukazaniu perypetii kiedy jeszcze nie istniały smartfony we współczesnym świecie.
A my jako widzowie jesteśmy naocznymi świadkami czasów, kiedy nieistniały jeszcze ogromny przeskok w technologii jakbyśmy weszli do wehikuł czasu. A ludzie żyjących w tamtejszych czasach jeszcze niezdajacych sprawy, że za dekadę, może dwie dojdzie do rewolucji antropocentrycznej w ktorym wkroczyliśmy w epokę smartfonocenu,.
Dominujący światem wręcz zawładnie nami ludźmi, którzy zaczną na niego częściej się gapić - a najbardziej jest zauważalne to u młodych ludziach- nieumiejących bez niego funkcjonować w codziennym życiu, która dla wielu z nich może źle odbić się to na psychice.
Tak ja jako widz, lubie często do niego wracać. Przede wszystkim historia dwóch braci, którzy różnią się bardzo od siebie, a uch relacje były bardzo idlegle id siebie, niestety spowidowane było zaginięcie ojca, gdzue w takiej sytuacji , że starszy brat musi wziąść odpowiedzialność, stając się głową rodziny. Jestem pod wielkim wrażeniem, że nieznani aktorzy zagrali naprawde wyśmienicie, pomimo, że nie są zawodowymk aktorami, niemających za sobą warsztatu aktorskiego, bagażu doświadczenia odnaleźli się w tym filmie wykorzystując swoje wrodzone zdolności aktorskie w sposób naturalny, niebanalny, oddając nić prawdziwych realiinnszarej , zadrapanej, obslurnej szarej rzeczywistosci.
Życzę tym chłopakom, aby poszli w tym kierunku i nie marnowali swojego talentu. Ten film jest pamiàtką- bo zapisali się na kartach polskiej kinemotografii na całe życie mając możliwość poczuć się prawdziwymi aktorami.
Starszy brat jest trochę bardziej wyniosły, chce okazać młodszemu bratu zaradności aby w życiu nie zaginął, młodszy bujający się w obłokach urodzony optymista , który ciągle marzący wierzący, każdego dnia słucha w radiu audycji konkursowej, która może zmienić jego życie na lepsze i jego brata - na tej scenie uśmiałem się do łez.Jest wiele poruszających wątków gdzie kamera koncentruje się na aktorach, widząc na ich twarzach ludzkie emocje oraz entuzjazm, pomimo trudnej sytuacji w pogoni poszukiwania ojca - muszą twardo stąpać po ziemi i żyć z dnia na dzień, aby mieć co do garnka wsadzić i niedając się zwariować. Starszy brat przyjmuje obowiązki ojca pracujàc w porcie.
Naoewno też jest śmiesznych wątków, które doprowadziły mnie do śmiechu, albo gdy starszy brat uczy go jeździć autem
Mlodzi ludzie przeżywają trud, a w takim momencie bracia poznają siebie na nowo. Zwróćmy uwagę nato, że ten film zdobył nagrodę, pomimo., że mieli oponentów, ktorzy zgrali w filmach wybitni aktorzy, których widzimy na codzień na pierwszych stron gazetach i w kolorowych brukowcach oraz w udzielających wywiady w znanych programach telewizyjnych.
Nie jest to film w którym odczuwam fizycznego bólu oraz uścisk, ale za każdym razem gdy do niego wracam odkrywam w nim coś nowego.
W filmie też są piękne malownicze widoki, a ujęcia w filmie są ogromną starannością dopracowane. W filmie niema długich dialogów, ale aktorzy bardzo profesionalne podeszli do filmu, a da się to zauważyć gołym okiem po przez czytania ich z mowy ciała, mome t słabości kiedy w ich życiu nadchodzą czarne chmury.
Gienialny film, nie zapominajmy o tym, że zagrali kompletnie młodzi nieznani z ludzie (no-name). Umująca i piękna historia o młodych, który niejedno widzieli i niejedno przeżyli. Podoba mi sie w tym filmie, że zaginięcie ojca zbliża dwóch braci którzy różnią się charakterem i poglądem na świat . Można sie zrelaksować oglądając film, ske tez pozostanie na długo w mej pamieci. Film jest prosty w odbiorze, ale autentyczny, bez ubarwnienia i sztucznego dialogu wykonana z ogromną starannością.
Gratuluję wszystkich, którzy przyczynili się do tego filmu.A reżyserka, scenarzysta oraz   cały zespół  odpowiedzialni za film wykonali kawał świetnej roboty na wysokim poziomie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones