PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=788915}

Mój przyjaciel Dahmer

My Friend Dahmer
6,0 2 556
ocen
6,0 10 1 2556
6,3 9
ocen krytyków
Mój przyjaciel Dahmer
powrót do forum filmu Mój przyjaciel Dahmer

Bardzo przykre są natomiast niepochlebne komentarze względem filmu ze strony osób oczekujących od niego taniej sensacji w stylu wstrząsających obrazów okrucieństwa ociekających flakiem, bo w tytule zobaczyli nazwisko Dahmer. Dla mnie to było (owszem, mocno fabularyzowane, ale jednak) bardzo proste, ładne studium psychiki rodzącego się potwora, a z choinki się nie urwałam i znam tę historię na miarę możliwości, jakie daje mi XXI wiek. Jasne, że nie jest to kino wybitne, ale tak subtelne potraktowanie tak skrajnego tematu zasługuje w moim odczuciu na oklaski. Bardzo dużo trudnych emocji bije po twarzy z ekranu. Rozdrabniać się nie będę, do zrozumienia potrzeba więcej, niż suchych słów jakiejś typiary z internetu.
Nie mam intencji, by tą wypowiedzią wzniecić jakąkolwiek dyskusję, bo nie chce mi się z wami gadać, chciałam to tutaj tylko zostawić.

ocenił(a) film na 5
8pik

Film średni poprostu ok ale nic wielkiego.

ocenił(a) film na 4
8pik

Film ma słabe oceny bo jest bardzo naturalizowany. Czyli sceny i dialogi starają się jak najbardziej oddawać rzeczywistość. Nie ma ciętych ripost, mądrości życiowych, onelinerów i innego aktorzenia. To bardzo utrudnia odbiór jeśli film nie rekompensuje tego dramatyzmem czy czymś innym. Do tego jest amerykański, co powoduje że dialogi wydają się jeszcze bardziej drętwe, a aktorstwo woła o pomstę do nieba.

ocenił(a) film na 3
8pik

prawda jest taka że film nie zachwycił ani jedną sceną, nie wniósł kompletnie nic do kinematografii, nie przedstawił ciekawego studium rozwoju psychopatii tylko aspołecznego chłopaka z "ciekawym" hobby. Widziałam tysiące takich filmów, słyszałam tysiące takich scenariuszy życiowych, jednak film nie wniósł niczego świeżego. Film dokumentalny o Dahmerze i jego młodości zainteresował mnie bardziej niż ta fabularyzowana, nudna historia dziwacznego chłopaczka. Przykro mi, ale jeśli za daną postacią nie ma ciekawej historii - to po co robić o tym film? Dahmer jest podręcznikowo rozwijającym sie psychopatą - problemy w domu rodzinnym, wyładowania agresji, niepewność i strach przed rozwojem psychoseksualnym, niepewność orientacji + wycofanie społeczne przez dziwne zainteresowania i niedopasowanie społeczne, nie ma tu żadnego twistu w historii, nie ma żadnego zaskoczenia, ani też wbrew pozorom - nie ma żadnego kina psychologicznego, ponieważ wszystko jest książkowe, szablonowe. Poza tym są błędy w faktach jeśli chodzi o jego sytuację mieszkaniową, ponieważ zaczął przygodę z zabijaniem kiedy mieszkał ze swoją babcią.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones