film

Męskie sprawy

1988
1h 46m
6,7 593
oceny
6,7 10 1 593
Młodzi mieszkańcy miasteczka pod Poznaniem przygotowują się do walki z Niemcami. Zobacz pełny opis
Męskie sprawy zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

nagrody

Małe miasteczko pod Poznaniem, listopad 1918 roku. U rodziny Turowskich chroni się kuzyn Maks (Maciej Robakiewicz), dezerter z wojska pruskiego. Miejscowa młodzież: wnuk Turowskiego, Zyga (Marcin Kuźmiński), Pyra (Andrzej Pośniak), Okularnik (Wojciech Wołoszczuk) i ich koledzy, szykują się do walki z Niemcami, snując plany zdobycia broni.Małe miasteczko pod Poznaniem, listopad 1918 roku. U rodziny Turowskich chroni się kuzyn Maks (Maciej Robakiewicz), dezerter z wojska pruskiego. Miejscowa młodzież: wnuk Turowskiego, Zyga (Marcin Kuźmiński), Pyra (Andrzej Pośniak), Okularnik (Wojciech Wołoszczuk) i ich koledzy, szykują się do walki z Niemcami, snując plany zdobycia broni. W miasteczku krążą ulotki, Komitet Obywatelski "Sokoła" powołuje Straż Ludową w obronie przed zamieszkami.

na podstawie
studio
Studio Filmowe Zodiak
tytuł oryg.
Męskie sprawy
inne tytuły
Men's Business Międzynarodowy
więcej
Zdjęcia do filmu realizowano w Českýim Krumlovie (Czechosłowacja, obecnie Czechy).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Naczelnej Rady Ludowej było dobrze zorganizowane. W 1921 piwo z mojego browaru zdobyło złoty medal na I Krajowych Targach w Poznaniu. W 1945 ...i kadr się zatrzymuje.
Film jest z 1988 i kto by przypuszczał, że za niespełna 2 lata zacznie się r e p r y w a t y z a c j a ...czego wizję mamy już przed ostatnimi słowami

więcej

w stylu Kutzowej Soli ziemi czarnej. I mocna piosenka na liście płac. I ciekawe czy dziś by Kidawa-Błoński sięgnął po Pietrzaka. A tyle było w filmie o różnicach między Polakami. Tylko wtedy byliśmy podzieleni przez zaborców

Opis?

ocenił(a) film na 7

Czy opis filmu musi być streszczeniem i zdradzać fabułę od początku do końca?

pytanie :

ocenił(a) film na 6

Czy samochody posiadały już rozruszniki w tym czasie?Sądziłem,że niezbędna była korba,ale może się mylę...

oglądałam ten film kilka razy, ale dawno temu. zastanawiałam się,czy po latach bedzie mi sie podobał tak samo,jak wtedy.no i owszem,wciąż uwazam,że film jest świetny.nic nie stracil w moich oczach.nagralam go sobie :-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones