film

Młody Karol Marks

Le jeune Karl Marx
2017
1 godz. 58 min.
5,9 972
oceny
5,9 10 1 972
614
chce zobaczyć
Karl i Jenny Marx oraz Friedrich Engels spędzają młodzieńcze lata na propagowaniu rewolucyjnych idei pomiędzy Paryżem, Brukselą, a Londynem. Więcej Mniej
Młody Karol Marks zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Rok 1844. Karol Marks ma 26 lat i mieszka z żoną Jenny na emigracji w Paryżu. Kiedy spotyka nieco młodszego syna właściciela fabryki, Fryderyka Engelsa, lekceważy go jako dandysa. Ale Engels, który dopiero co wydał pracę na temat nędzy angielskiego proletariatu, już od dawna próbuje zdystansować się od swojej klasy społecznej. PodobnieRok 1844. Karol Marks ma 26 lat i mieszka z żoną Jenny na emigracji w Paryżu. Kiedy spotyka nieco młodszego syna właściciela fabryki, Fryderyka Engelsa, lekceważy go jako dandysa. Ale Engels, który dopiero co wydał pracę na temat nędzy angielskiego proletariatu, już od dawna próbuje zdystansować się od swojej klasy społecznej. Podobnie myślący mężczyźni zaprzyjaźniają się i wkrótce nawzajem inspirują się do pisania tekstów mających dać teoretyczne podstawy rewolucji, w której nadejście wierzą. Nie chcą już tylko interpretować świata, ale całkowicie go zmienić.

studio
Agat Films & Cie (koprodukcja) / Artémis Productions (koprodukcja) / Be TV (koprodukcja) / Więcej...
tytuł oryg.
Le jeune Karl Marx
inne tytuły
The Young Karl Marx USA
Więcej...
Zdjęcia do filmu realizowano w Beligii, Francji i Niemczech.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Co do filmu, to nie jest "Karol Marks łowca wampirów", takie filmy biograficzne pozbawione wątków sensacyjnych i fantastycznych zwykle nie zainteresują szerokiego widza, podobnie jak Młody Hegel czy Młody Fryderyk Nietzsche nie...

  26
  • Porządny film

   lewakh ocenił(a) film na 9

   Ale ten strach i nienawiść do komunizmu pod wszelaką postacią każą ludziom wystawiać mu tak niskie oceny.
   Muzyka na wysokim poziomie, naprawdę dobra gra aktorska. Urzekła mnie szczególnie Hannah Steele jako Mary Burns (Poprawna kobieta z Irlandii)
   Zdjęcia świetne
   Czysto technicznie film zasługuje na co... więcej

   17
   • Fajnie popatrzeć na młodość i życie towarzyskie mężczyzny, którego zna się tylko jako narratora jego nieraz ciężkich rozpraw naukowych i filozoficznych. Nawet jeśli wiadomo, że to wycinek swobodnie potraktowanej biografii, miło się ogląda.

    20
    • czy ktoś posiada napisy do tego filmu w jęz. ang. lub polskim? Będę bardzo wdzięczna.

    • Nie mogę niestety znaleźć tego filmu w lepszej jakości. Nie był chyba wydany na dvd, bo nie widzę takiej informacji. Ma ktoś może dostęp do lepszej wersji tego filmu?