PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=602026}

Mały Książę

Le Petit Prince
7,6 89 499
ocen
7,6 10 1 89499
6,1 11
ocen krytyków
Mały Książę
powrót do forum filmu Mały Książę

Powiem tak: film jest piękny, wzruszający, świetnie zrobiony i zaplanowany. Ale trochę przesadzili z bajkowymi wątkami.
Na początku, mama z córką żyją życiem dokładnie, perfekcyjnie zaplanowanym, bardzo rzeczywistym. Wtrącenia o Małym Księciu z opowiadań starszego pana są bajkowe, bo mają takie być. To takie fantastyczne, fantazyjne tło, żeby film nie był tylko realnym filmem. I wtedy było po prostu doskonale! 3/4 rzeczywistości, które połączyli z 1/4 bajki, która daje do myślenia - to jest strzał w dziesiątkę!
Ale co potem?
Otóż potem, bajkowe wtrącenia przestały być wtrąceniami tylko główną akcją. Bohaterka spotkała te postacie z opowiadań jej sąsiada w mieście, spotkała Księcia, zwiedziła te wszystkie planety, asteroidy itd. itp. Wtedy to już była tylko jedna wielka bajka. Dobrze by było, gdyby to był jej sen, a gdy się budzi, to np. ma w ręku figurkę Małego Księcia, bo to by dopiero skłaniało do refleksji. Doprawdy, ucieczka z domu, zwalenie rury, lot samolotem i zrobienie zamieszania w mieście - czy to nie jest już przegięcie? Za to później, jak gdyby nic, mama się budzi, widzi, że jej nie ma w domu, okno otwarte, rura na ziemi - jej córka staje w drzwiach, gada z nią kilka sekund i jadą razem do szpitala odwiedzić starszego pana. Zbyt radykalnie.
Końcówka jest spoko - happy end - mama, której życiowym celem było osiągniecie życiowego celu - wreszcie przystaje i odpoczywa od rutyny.
Dobra, opisałam się, to jest moje zdanie, z którym się nie musicie zgadzać, więc nie musicie jakoś krytycznie mnie ,, hejtować"
Pozdro

Diana_Wieckowska

Przecież to nierzeczywiste to był sen głównej bohaterki... to działo się w nocy, lisek zaczął przestać być zabawką.. zobaczyła w śnie to co ją otaczało (te gwiazdy przypominały prezenty od ojca) oraz to czego się boi - szkoła, dorosły mały książę który zapomina... Potem szkoła wygląda zupełnie inaczej... zresztą gdyby to nie był sen to mały - duży książe odwiedziłby pilota w szpitalu...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones