PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=602026}

Mały Książę

Le Petit Prince
7,6 89 486
ocen
7,6 10 1 89486
6,1 11
ocen krytyków
Mały Książę
powrót do forum filmu Mały Książę

Piękny film pod względem graficznym i muzycznym, ale przekaz (w sporej części) kompletnie mi się nie podoba. Osobiście chroniłbym dziecko przed tym filmem.

Najbardziej przyczepiłbym się do sposobu, w jakim została pokazana praca. Jako coś nudnego, monotonnego, pozbawionego emocji, a może nawet i sensu. Jednym słowem "po co pracować, jak można marzyć o niebieskich migdałach".

Tymczasem jest odwrotnie - tylko ciężką, systematyczną pracą zbudujemy coś wartościowego. I chyba to warto ludziom wpajać od małego.

pawelkuriata

A powiedz mi, czytałeś książkę? Zastanawia mnie to właśnie jaki przekaz odbierze z samego Małego Księcia ktoś, kto jej nie czytał i co wyniesie z tych małych, wyciętych z kontekstu formułek, które Mały Książę recytuje?

ocenił(a) film na 8
korolowa_kordla

No właśnie. Wiadomo, że praca uszlachetnia, jest potrzebna i w ogóle, ale w Małym Księciu chodziło o to, aby nie zapominać o świecie fantazji. Aby utrzymać tą dziecięcą wyobraźnię :) Że nie żyje się samą pracą. Trzeba pamiętać o swoich bliskich. Tak to odebrałam czytając książkę parę lat temu. A film oddaje jej klimat i jest bardzo wzruszający :)

natka17_1998

Tu się nie zgodze. Ani wzruszający ani nie oddaje klimatu książki. Wręcz klimat zabił. To, do czego pije Paweł, że pokazano, że praca jest zawsze zła. Nie pokazano pracy dobrej. Więc w domyśle już trzeba kombinować tak jak Ty. Ale dziecko takich domysłów nie będzie miało.

ocenił(a) film na 8
korolowa_kordla

Każdy pewnie ten film odczuwa inaczej. Ja na nim płakałam razem z mamą, klimat mi się podobał.
Produkcja też nie jest całkowicie poświęcona Małemu Księciu, wiadomo. Wprowadzono postać tej matki z córką, które poznają jego historię. Według mnie fajny zabieg, ale tak jak mówię - według mnie :)

pawelkuriata

Ja film inaczej interpretuje. Moim zdaniem chodziło w nim o to, żeby pokazać, że dążąc do kariery nie należy zapominać o najbliższych. Matka, która pracuje od rana do wieczora i zapomina o dziecku, podobnie ojciec który już nawet nie wraca do domu, czy Mały Książę, który zapomina o Róży. A to w jaki sposób został pokazany Mały Książe w przyszłości to było wyobrażenie dziewczynki, która innego świata nie znała.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones