Magda, miłość i rak

2009 52 min.
7,6 504
oceny
7,6 10 1 504
263
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
powrót do forum filmu Magda, miłość i rak
  • oczywiście gdy skończył się film okrutnie się cieszyłam że pani Magda wygrała tę walkę ale później przeczytałam w internecie, że pani Magda zmarła i zrobiło mi się bardzo smutno. Po tak długiej walce, należało jej się życie, wspaniałe życie.
    jedno mnie tylko okrutnie zdenerwowało jak pani Magda powiedziała na początku dokumentu, że nie poszła na wizytę do lekarza, że zaczęła się leczyć metodami niekonwencjonalnymi. Nie rozumiem takich ludzi, jak można wierzyć w masaże stóp i tego typu rzeczy. Przecież ta kobieta była wykształconą kobietą, miała bogaty umysł, dlaczego więc była tak niepoważna wobec swej choroby. Krew mnie zalewa od takich szarlatanów. jestem w stanie zrozumieć jak ktoś leczy się normalnie i wspomaga się metodami niekonwencjonalnymi - ok, jak komuś to robi dobrze na psyche to niech chodzi ale na litość boska nie można porzucać tradycyjnego leczenia. Proszę Was, nie dajcie się nabierać. Moim zdaniem tego typu działalność powinna być zakazana, jak ktoś kto nie jest lekarzem może się brać za leczenie ludzi.
    jedno jest pewne, przez ten okres choroby Pani Magda doświadczyła czegoś pięknego - odczuwała życie intensywniej. Ludzie którzy nie są zagrożeni wizją śmierci nie potrafią tak wyciskać życia jak cytryny. Leżą bezmyślnie przed telewizorami, nie doceniają piękna natury, głupiego płatka śniegu o którym była mowa w filmie. Nie cieszą ich proste rzeczy, gonią za pieniędzmi, sukcesami itd. To niesamowite uczucie wstać o poranku i przejść się bosymi stopami po mokrej trawie i uśmiechnąć się do słońca. Nie zapomnijmy o tych drobiazgach i o bliskich nam ludziach!

• pawell190 ocenił(a) ten film na: 8

iwona1510005 Droga Pani Iwono. Człowiek gdy wie że umiera, chwyta się wszystkiego, nawet medycyny niekonwencjonalnej. Dla zrozumienia tematu polecam przeczytać Blog śp. Magdy jak i śp. Joanny czyli Chustki. Wtedy to się rozjaśnia. Co do końcówki, zgadzam się za mało doceniamy to co mamy, lub doceniamy to za późno. Ale tacy jesteśmy od wieków. Na koniec pewien cytat, znany wszystkim, "kochamy wciąż za mało i stale za późno" Pozdrawiam.

• pawell190 ja to oczywiście rozumiem, zdaję sobie sprawę z tego, że ludzie we wszystko uwierzą w nadziei na wyzdrowienie ale niech to się nie odbywa kosztem normalnego leczenia. Bloga Chustki nie czytałam ale przeczytałam książkę a właściwie pochłonęłam ją choć przyznam szczerze że nie polubiłam autorki za to książka bardzo mi się podobała. Jeśli Pan nie czytał to ja polecam "Ołówek" Katarzyny Rosickiej-Jaczyńskiej, również przeczytałam w jeden dzień, tu dramat chyba jeszcze gorszy niż w Chustce. Również pozdrawiam

iwona1510005 Postaram się przeczytać. Co do wypowiedzi, dajmy ludziom wolność, nawet jeśli nie jest ona dobrym rozwiązaniem. Chociaż również bym wolał aby leczenie niestandardowe było koniecznością. Pozdrawiam.

pawell190 A może znasz dobre pozycje męskie? Gdyż z tym jest słabo. Mam ochotę przeczytać "Szału nie ma jest rak" rozmowa z Ks. Kaczkowskim. Natomiast ciężko znaleźć coś więcej z męskiego punktu widzenia. PS. Historię Katarzyny znam ale książki niestety jeszcze nie czytałem.

• pawell190 oj niestety męskich pozycji nie znam. Co do wolności, masz absolutną rację, mogę się wściekać że Magda nie postąpiła tak jak bym chciała ale muszę mieć na uwadze że nawet gdyby nie chciała się leczyć wcale to byłby to jej wybór.

iwona1510005 No nic trudno. Zawsze to są indywidualne wybory. Pozdrawiam ciepło.