PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=694062}

Mandarynki

Mandariinid
8,1 48 637
ocen
8,1 10 1 48637
7,5 17
ocen krytyków
Mandarynki
powrót do forum filmu Mandarynki

...dlatego te zachwyty mnie nie przekonują. Brakuje widzom wyrobienia. W "Ziemi niczyjej" znacznie bardziej przekonująco skonfrontowano zwaśnione strony. "Kukułka" była słabsza, ale Urushadze na pewno ją widział, bo nie tylko fabuła, ale i relacje między bohaterami są bliźniaczo podobne. Diasamidze robiący muzykę wzorował się natomiast prawdopodobnie na Vigu. Czułem się chwilami jakbym słuchał ścieżki dźwiękowej do "Harmonii Werckmeistera".
Niemniej suma małych plagiacików, lub jak kto woli inspiracji, ułożyła się w całkiem przyzwoity film. Jednak wciąż klasę niższy od Idy.

ocenił(a) film na 7
Barabarasz

Też mi w tym filmie czegoś brakowało

ocenił(a) film na 9
Barabarasz

Jeśli łaska, proszę nie zarzucać widzom braku wyrobienia w takim przypadku, gdy ich zdanie (być może z chłodem w mądrych Twych oczach postrzegane) różni się od Twego (zapewne jedynego słusznego). KOntrowersyjne i odważne jest wygłaszanie myśli o bliźniaczym podobieństwie bohaterów obu filmów (Kukułka i Mandarynki). Sam fakt przebywania pod jednym dwóch osobników dachem wrogo nastawionych to zbyt wąska przesłanka. Choć oczywiście każdy może swoich analogii się doszukiwać. Muzyka też plagiat...? Cieszy jednak, że film znalazł uznanie jako "całkiem przyzwoity". Miło mi więc mimo lekkiego niesmaczku.

Joanna_Wiosenna

Widzę, że uraziłem wyrobioną kinomankę. Przykro mi. "Kukułkę" bym jednak radził obejrzeć, żeby wiedzieć o czym się pisze.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones