PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=7547}

Maratończyk

Marathon Man
7,5 18 912
ocen
7,5 10 1 18912
7,2 19
ocen krytyków
Maratończyk
powrót do forum filmu Maratończyk

Sceny tortur.

ocenił(a) film na 8

Czytałem, że sceny tortur w tym filmie są szokujące.
Czy to co wczoraj leciało w TV to była jakaś wersja ocenzurowana?
Pozdro.

ocenił(a) film na 7
box_andrew

Jak się nie ma wyobraźni to sceny tortur w maratończyku nie są niczym nadzwyczajnym. Sam nie twierdzę, aby były bardzo szokujące, ale jednak przyprawiają o mocny dreszcz. Tym bardziej gdy wspomnę sobie i wyrafinowaniu tej tortury. Zęby to nie taka błahostka, ból na pewno niewyobrażalny.

ocenił(a) film na 9
_Pablos_

"Jak się nie ma wyobraźni to sceny tortur w maratończyku nie są niczym nadzwyczajnym."

Bardzo dobrze napisane. Oglądając te tortury przeszył mnie silny dreszcz. W sumie najbardziej przerażała realność sceny. Oglądając taka "piłę", widz czuje, ze to "ściema", a tutaj był sugestywnie.

box_andrew

Polecam "Piła" któraś tam dla rządnych bezpośrednich wrażeń.
Scena tortur to majstersztyk!!!
To były tortury psychiczne. Fizyczne też przy okazji. Hej!

ocenił(a) film na 8
box_andrew

jasne - w oryginale krew leje się hektolitrami, następuje wyrywanie kończyn, Obcy odgryza Hoffmanowi nos i wyłupia oczy, Predator wysysa mózg, a potem wspólnie go kastrują - naprawdę jest na co popatrzeć. Nie to co w TV - nuda, jakiś dentysta z bormaszynką - kogo to rusza?

ocenił(a) film na 6
ignatio

Państwo,sobie tu dworuje z autora wątku,a jednak coś na rzeczy jest!
Nie dam sobie borować swoich zębów ,lecz gdy oglądałem film w kinie pierwszy raz (ok.1977 roku) to scen ,,dentystycznych" było więcej i chyba o większym ładunku emocji.Film niezły,trochę nie wierzę,że student prawa wali do ludzi z rewolweru niczym Dirty Harry,bez zmrużenia oka.6/10

ocenił(a) film na 8
esforty

Własnie oglądam maratończyka na N Film HD 2 i nie widzę żadnych różnic w stosunku do wersji DVD, VHS i puszczanej dawno temu w TVP.

ocenił(a) film na 6
ignatio

No,cóż!Wobec takiej ,,wizji lokalnej" muszę ustąpic.Widocznie te sceny oglądane w tamtym czasie zostawiły taki ślad w pamięci mojej,że teraz wyolbrzymiłem je.
Dzięki za przypomnienie pierwszej(chyba też,jedynej)zasady rzeczywistości.Możesz wierzyc w to co widzisz pod warunkiem,że widzisz to co ja!Ukłony,esforty.

ocenił(a) film na 7
box_andrew

Jeśli idzie o moje odczucia to nie czułem prawie żadnej grozy przy tych scenach.

Czułem raczej porąbane rozbawienie spowodowane nachalnym tekstem "czy jest bezpiecznie" które jak na razie uważam za najśmieszniejszy cytat ze scen tortur od czasów "Akcji pod Arsenałem" i "Oho - wypełzł żuczek na słoneczko".

:).

ocenił(a) film na 10
box_andrew

Zależy jak ktoś reaguje na wizytę u dentysty. Mnie raczej nie zachęciło do panów w bieli...

ocenił(a) film na 5
TangoAndWaltz

Kupiłem ten film przez przypadek (pomyłkę dokładniej pisząc). Wydaje mi się, że go oglądałem (kiedyś tam), ale nie jestem pewny. Odnośnie dentysty - nigdy nie bałem się dentystów, bo nie ma czego. Jednakże miesiąc temu udałem się, gdyż odczuwałem spory ból podczas lądowania (nigdy wcześniej takiego problemu nie miałem), okazało się, że w źle zaleczonych kanałach jakiś dentysta zostawił przez nieuwagę kilkumilimetrowy kawałek "igły". Niestety kanały źle się "zagoiły" i miałem tam trochę problemów. Doszło do tego, że choć na rentgenie ta igła była widoczna, to dentyści nie mogli jej znaleźć i trzeba było usunąć zęba. Pierwsza próba trwała 3h... w mega bólach, gdyż doszło do infekcji i znieczulenie nie działało a ból był spotęgowany właśnie tą infekcją i w dodatku problemem z nerwem trójdzielnym. Nie polecam tego bólu... Przeżyłem go 3 razy i "modlę się", aby już nigdy więcej (człowiek nie jest w stanie opanować go, ketonale itp nie działają w ogóle. Piekielnie boli tylko ta strona twarzy gdzie jest problem z tym nerwem, druga zachowuje się jakby nic się nie działo). Tak, więc przed tą sytuacją zastanawiałbym się jak dentysta może sprawić ból. Teraz już wiem, że jest to możliwe.

Juna_3

jasne że może, ale nic nie pobije bólu związanego z uwalnianiem się kamienia z nerki....
jeśli ktoś tego nie przeżył to nic nie wie o bólu!

ocenił(a) film na 5
tisoc

To jest inny rodzaj bólu.

Juna_3

ból jest ból różni się od siebie jedynie intensywnością...

ocenił(a) film na 5
tisoc

Nie masz racji. Jest kilka rodzajów bólu. A to, że różnią się poziomem odczuwania, to zupełnie inna bajka.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones