PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=204542}

Maria

Mary
5,6 548
ocen
5,6 10 1 548
Maria
powrót do forum filmu Maria

Perła przed wieprze

ocenił(a) film na 9

Znakomity, klimatyczny, momentami mistyczny dramat o przesycie, zagubieniu, szukaniu i odnalezieniu sensu życia w wierze katolickiej, tak dziś opluwanej bez zrozumienia... Wielkie kino - polecam!

ocenił(a) film na 8
MaX_Q

Tak jak Ty uwazam film za znakomity,ale odnaleźć sens życia ,swoją DROGĘ,możemy nie tylko w K.Katolickim,katolicxmie,ale w cały chrześcijaństwie,Katolicyzm nie ma monopolu na zbawienie,jest w naszych rękach,w tym kim jesteśmy,co robimy.Pieknych jak nauki Jezusa ponadczasowych,uniwersalne watości ,znajdziemy i w Buddyźmie,i w wielu wyznaniach Wschodu.Dlatego jest mi bliska idea ekumenizmu,ja go nazywam "calkowitym",poszukiwaniu Boga,zbawienia,wszędzie nie tylko w chrzescijaństwie,które jest mi jednak najbliższe.Pozdrawiam serdecznie.Polecam inny film"Kroniki portowe",choc byc moze go widziałeś.hej

ocenił(a) film na 9
blusior

Dzięki za komentarz, "Kroniki..." widziałem - znakomity film. Mam kilka dopowiedzi: 1. Katolicyzm ma jako jedyny pełnię Objawienia od Boga, 2. Chodzi o to, aby na własnej drodze spotkać Jezusa i odkryć, że On ma dla nas najlepszą propozycję na życie, 3. Ekumenizm to piękna sprawa, ale w sensie ścisłym dotyczy pojednania wyznań chrześcijańskich i powrotu do Pełni Komunii z Bogiem, jaka jest w Katolicyzmie, 4. Monopol na zbawienie ma tylko Jezus Chrystus i Dar Zbawienia uzależnił od wiary w Niego i przyjęcia chrztu - a chrzest włącza do Kościoła... Sorry za ten mini wykład, ale jestem teologiem :) Polecam Ci perełkę filmową - "Mary" Abla Ferrary . Cześć

ocenił(a) film na 9
blusior

Przepraszam, za dużo filmów na raz mam w głowie i nastąpiło zmęczenie materiału :) chciałem Ci polecić "Niebo nad Berlinem" i " Tak daleko, tak blisko" Wendersa. Oba klimatyczne i o bliskości Tajemnicy... Serdecznie pozdrawiam!

ocenił(a) film na 8
MaX_Q

Wielkie dzieki za polecane filmy"Niebo nad Berlinem "znam i jest absolutnie rewaelacyjny jak dla mnie,tego 2-giego nie,ale na pewno go zobacze,musze wpierw jednak znaleźć.Za wykład mini,tez dziękuję,choć pewnie pozostaniemy przy swoich zdaniach.Serdecznie pozdrawiam,trzymaj sie,hej.

ocenił(a) film na 9
blusior

Zacząłem mocno dogmatycznie, ale jak to ładnie powiedział Nietzsche: "Wieczności chcę bez dna bez dna"... Po prostu chciałem Ci powiedzieć po przyjacielsku: wierz mi, tylko Jezus Chrystus ma odpowiedź na wszystkie pytania, tylko On jest Drogą do Pełni - wszystkie inne prowadzą na bezdroża, do nikąd, na skraj przepaści... Za to spotkanie z Nim otwiera niesamowite horyzonty, więcej niż można przeczuć czy zrozumieć ! Jedyną rzeczą wartą zachodu jest szukanie Go... Czy miliard 100 milionów katolików mogło by w Niego wierzyć, gdyby Go nie spotkało i nie przyjęło Jego Swiatła i Miłości ?
Wystarczy Go zaprosić do swojego życia - a odtąd wszystko będzie już inaczej - lepiej niż możesz sobie wyobrazić :)

ocenił(a) film na 8
MaX_Q

Ty jesteś teologiem,masz gigantyczna wiedzę,bez 2 zdań.Ale ,przepraszam Cie,bo nie pisze tego ze złością,czy aby kogokolwiek urazić.Jezus przyszedł przecież do ludzi,podziały które wypaczają wszystko,przyjaźń ,piękno,a budzą tylko to co złe,w kościołach i wiele odłamów chrześcijaństwa stworzyli LUDZIE-nie Jezus.Czy Jezus,posłany przez Boga,który jest niepojętą dla człowieka Miłością,Współczuciem,Miłosierdziem,Światłem,posłał swego syna TYLKO do katolików?A co z resztą chrześcijan,a co z resztą ludzi,którzy z obiektywnych przyczyn nie znają Jezusa i nie poznają Go tu na ziemi,a są dobrymi ludźmi,czy tych ludzi Bóg,który nie jest tak małostkowy jak my,ludzie ze swoimi uprzedzeniami,zawiścią,etc,mógłby ich nie kochać?Bóg kocha WSZYSTKICH,,a my nie pojmujemy tego ,bo sami budujemy mury między sobą,popadając często w ".samouwielbienie",i będąc pewnym,ze to my właśnie mamy rację.Nie wiem,czy ja mam rację,wiem,ze wszystko co we mnie ...po prostu tak czuje.MaX,ja nie walczę z katolikami,prawosławnymi,Zydami,hinduistami,Buddystami.To moi bracia i siostry.Nie mam ani niestety wiedzy teologicznej,i nie mam prawa nikogo pouczać,bo sam jestem BARDZO,BARDZO NIEDOSKONAŁY,czego przykładme jest moje zycie,zwłaszcza to sprzed 15-20 lat,ale i dzisiaj rzecz jasna.Mam za to ewangelie,nie tylko kanoniczne,które dają mi" pełniejszy obraz "posłania od Boga.Kiepski ze mnie rozmówca,nie bardzo chyba mi wyszło to cobym chciał Ci drogi MaXie powiedzieć,ale niepotrafię niektórych rzeczy,kwestii,spraw wyrazić słowami.Bardzo serdecznie pozdrawiam.A tak na marginesie,mam małą prosbe,czy mozesz polecic mi jakieś książki?Mozesz,jeśli znajdziesz czas,i ochotę odpisac tu czy na PW czy moje GG-568339.Trzymaj się przyjacielu.

ocenił(a) film na 8
blusior

Przepraszam podałem zły namiar w razie czego GG-596-339

ocenił(a) film na 9
blusior

Dzięki za odzew przyjacielu, miło porozmawiać z kimś na poziomie i na konkretny temat - przez duże T ! nie przepadam za GGadaniem, wolę mniej a mocniej :) Well, otóż, zatem :
4,3,2,1... cięcie! ostatni klaps! kiedyś nadejdzie i dla ciebie "ostatni seans filmowy"... "NIe pytaj komu bije dzwon - bije on zawsze tobie" (Hemingway)... "Włóczyłem się z rękami w podartych kieszeniach, w bluzie co już nieziemską prawie była bluzą... pod obłokami, wierny ci o muzo - co za miłość widziałem w marzeniach! " (Rimbaud)... "Nie wolno cudu życia wydać na pastwę milczenia!" (Szymik)... "Każdy ma kłopot z istnieniem" (Ingarden)... "Jak głęboko zajrzeć w oczy śmierci, aby uwierzyć w Życie?" (Max_Q)... Kurcze, jest tyle niesamowitych książek, że trudno wybrać, ale... wszystkie najlepsze są ostatecznie komentarzem do Księgi Życia Wiecznego - Biblii Jezusa Chrystusa!
Słuchaj, gdy mówię o Kościele - mówię o mistycznym Ciele samego Jezusa, mówię o Cudownościach, których nie znajdziesz nigdzie indziej, mówię o najbardziej niezwykłych ludziach w historii świata - świętych, mędrcach, mistykach... a wszyscy oni pili ze Źródła Łaski Nowego Życia!
Jedną z najbardziej niezwykłych książek jest "Credo" Frossarda. Jego doświadczenie Spotkania jest niesamowite - naprawdę otwiera umysł... Gorąco polecam, połknąłem ją jednym tchem! A zaraz potem mistyczne wiersze Romana Brandstaettera...
P.S. Jeśli czytasz Ewangelie - jesteś już u Źródła, tylko nie przestawaj! A wszyscy którzy Go nie znają, ale kochają - już Go szukają , i jak obiecał - znajdą :) (Apokalipsa Jana, rozdział 3 wers 20) Cześć!

ocenił(a) film na 8
MaX_Q

Serdecznie,SERDECZNE dzięki.Nie pominę zadnej z wymienionych pozycji.Mam nadzieję,ze będą w naszej "mega bibliotece"w mojej"mega metropolii".Bardzo się cieszę,że Cię Maxie poznałem.Niech Bóg będzie z Tobą przyjacielu drogi....i,cóż...to next time.Trzymaj sie bracie.

blusior

Dziękuję za wymianę zdań .Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones